Optika - dva internety

Otázka

• 0

Zdravím, chcem sa spýtať či by bolo možné napojiť na modem (Huawei HG8245H) do ktorého je pripojená optika dva routre, Tie routre budú mať zvlášť prihlasovacie údaje na internet. Momentálne bývam v podnájme s kamarátom, kde je v cene nájmu aj optický internet L a ja by som chcel zvlášť vybaviť internet XL a vyriešiť to tak že zapojím do prvého portu v modeme sieťový kábel, ktorý pôjde do gigabit switchu a odtiaľ už pôjdu dva káble do tých dvoch routrov.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

19 odpovedí na túto otázku

• 0

@Samer303, prechod na nižšiu rýchlosť sa dá aj počas viazanosti, za 9,98€

@SeCToR toto je fórum, odpoveď na otázku máte - nie je to možné, je to stanovené aj v podmienkach. Nie je z toho žiadna výnimka.

Ak požadujete odpoveď priamo od Telekomu (napríklad chcete vedieť dôvod, prečo to nie je možné), napíšte na marketing@telekom.sk.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Dobrý deň,

nie, toto nie je možné.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

A vysvetlenie prečo to nieje možné ?

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Samozrejme.

Nakoľko v rámci nájomného máte Internet L, tak v byte máte koncový bod siete (prípojku), to znamená, že služba od Telekomu už v danej jednotke je.

Keby ste si vy teraz objednali Internet XL ako novú službu (čiže nemenili by ste aktuálny L internet), tak sa to zaregistruje už ako úplne nový koncový bod siete, to znamená, že reálne by bolo nutné vytvoriť aj druhú prípojku čo nie je možné, keďže na jednej adrese je možné mať len jednu prípojku danej služby.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Pridal (editované)

@SeCToR s tvojho príspevku vyplýva to, že teda ty ako nájomca ten internet nemáš písaný na seba správne? Čiže internet je zavedený na meno majiteľa bytu ktorým ty nie si, že? Ak je tomu tak, tak je pre teba možnosť jedine tomu majiteľovi napísať a požiadať ho o to, že chceš mať ten lepší internet, ale toto čo píšem na to hádam si už prišiel sám, lebo iná možnosť bohužiaľ nie je. 

Editoval Samer303

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ono to je v podstate Hotel Plus. Je to bytovka kde prenajímajú byty a v každom je optická prípojka. Preto som sa pýtal či cez ten jeden optický kábel, či by mohli ísť zvlášť dve pripojenia. 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Pridal (editované)

Ja len nechapem co by si s tym ziskal okrem toho, ze by to bolo drahsie. Najjednoduchsie je dohodnut sa a dat XL pre oboch. (Aj lacnejsie)

Editoval Tataracik

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

To že ten kamarát s ktorým bývam by mal ten ich Internet L a platil by si zato a ja by som mal vlastný XL. Ja potrebujem vedieť odpoveď od odborníka alebo od takého čo skúšal takýto experiment, lebo PPPoE funguje skoro tak isto ako PPTP alebo L2TP a tieto dva protokoly môžu používať viacerý na jednom pripojení, takže je prakticky možné že by to mohlo fungovať. Nechcem ísť do toho naslepo, preto sa tu radšej pýtam.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Pridal (editované)

Ono to je v podstate Hotel Plus. Je to bytovka kde prenajímajú byty a v každom je optická prípojka. Preto som sa pýtal či cez ten jeden optický kábel, či by mohli ísť zvlášť dve pripojenia. 

No ak už je v cene nájmu ten internet L tak potom jedine požiadaj toho kto ti to prenajíma, že chceš vyšší internet a následne, že budeš doplácať, to je najjednoduchšie riešenie, ale aj tak zaujímavé, že prenajímajú byty už s internetom, je to celkom také nanič, lebo kto chce lepší internet tak to musí riešiť cez prenajímateľa čo je zvyčajne dlhšia doba ako ísť sám do Telekomu a do pár dní máš lepší net :D A nie cez jeden optický kábel nedá sa aby išlo viac pripojení ako tak, žeby v jednej časti bytu bol internet L a v druhej XL, každý má nárok na jednu prípojku do domu/bytu.

Editoval Samer303

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

@Samer303Veď preto chcem vyriešiť toto. To bude ako záloha, keby mi to nemohli navýšiť z L na XL a zrušiť internet zas nechcem lebo môžu aj tú prípojku do bytu odstaviť chápeš a potom by som si nemohol vybaviť vlastný v telekome.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Nerozumiem o akej zálohe hovoríš, keď jedinú možnosť máš tú ktorú som ti napísal, a tiež neviem prečo by ti nemali zvýšiť internet. 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Tou zálohou myslím že ak by sa náhodou stalo že by nemohli navýšiť rýchlosť. Riešil by som to tými dvoma pripojeniami a ja neviem ako to má telekom že ak to navýšia že či sa to bude dať vrátiť naspäť na L keď budeme odtiaľ odchádzať.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Dvoma pripojeniami to proste nevyriešiš, lebo nič také sa nedá spraviť. No na pôvodnú rýchlosť vieš vrátiť až po skončení viazanosti, prejsť na lepší program vieš počas, ale na slabší nevieš iba po konci viazanosti.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Prečo by som to nevyriešil ? Ešte stále som nedostal odpoveď na moju otázku, teda vysvetlenie, prečo by sa to nedalo. Doteraz tu boli iba odpovede že sa to nedá, ale prečo ?

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Však ti tu napísali všetko a aj prečo to nejde ale ty neviem čo chceš počuť... Jeden byt jedna prípojka a bodka. Daj si tak XL a budete to mať aj lacnejšie dvaja aj rýchlosť vyššiu... Ach jaj

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

@andyandy754 to mu asi nevysvetlíš, on asi chce vedieť presne do bodky dôvod prečo v jednom byte/dome nemôžeš mať viac prípojiek, dotyčný ale asi moc rozumu nemá keď stačí si len pomyslieť čo za blbosť ho napadlo len s toho, že kto by chcel mať doma dve prípojky, a to napríklad, že v hornej časti domu mám 30Mb/s internet a v dolnej 80Mb/s a to by ma zaujímalo na čo by bolo dobré. 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

pokial ma v byte opticku pripojku je zbytocne mat dve pripojenia, nech si dal XL alebo XXL program a da to s kamaratom na polovicu a ma vystarane.  V routri si nastavi rychlost pripojenia pre seba a pre kamarata  napr. 150 a 150 alebo 300 a 300 v pripade 1 Gbps a je

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ahojte,

odpoveď od @mirko1141 som označila ako riešenie. Môže tak pomôcť aj ostatným s rovnakou otázkou ako si mal Ty. 
V budúcnosti tak môžeš pokojne spraviť aj Ty, ak Ti niektorá z odpovedí pomôže  

Prajem pekný deň

Terka

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok

Vytvor si účet alebo sa prihlás, ak chceš komentovať

Musíš byť členom, aby si mohol pridať komentár

Vytvoriť účet

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Registrácia nového účtu

Prihlásiť sa

Máš už účet? Prihlás sa tu.

Prihlásiť sa teraz