Hodina otázok a odpovedí na tému technológie

Otázka

• 1

Ahojte, 

vo štvrtok 3.5.2018 o 15:00 hod. sa na vaše otázky teší Branimír Marić, výkonný riaditeľ technológií a IT.

Porozprávať sa s ním môžete o tom, čo vás zaujíma v oblasti technológií, sietí a IT. Povie vám viac o našej najlepšej sieti. 

Ak nebudete v danom čase môcť, môžte zanechať otázku aj vopred a bude zodpovedaná vo štvrtok.

Tešíme sa.

Ako položiť otázku:

Stačí kliknúť na tlačidlo Odpoveď, napísať, čoby ste o našich technológiách chceli vedieť a kliknúť na Publikovať. Ak ešte nie si zaregistrovaný vo fóre, zaregistrujte sa tu.

hodina otázok.png.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

132 odpovedí na túto otázku

• 0

Dobrý deň, 

Nie ste schopní vyriešiť môj problém ohľadom rýchlosti internetu.  Už vyše troch mesiacov mi neviete zaručiť rýchlosť za ktorú si platím. Podľa vyjadrenia technika, ktorý sa bol na to pozrieť to pravdepodobne ani nebude možné opraviť.  Pýtam sa, prečo ponúkate služby a beriete za ne peniaze, keď ich neviete zabezpečiť a prečo neodpovedáte na e-maily?

Ďakujem. 

S. Kočiš 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Dobrý deň.

Mňa by zaujímalo,či plánujete poskytovať LTE internet na doma aj v lokalitách kde je dostupné ADSL alebo VDSL a nie len mimo dostupnosti pevného internetu.

Ďakujem.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Pridal (editované)

po výmene set-top-boxu na prevádzku domácej WiFi siete a TV a pustením najvyššej rýchlosti, sa stáva že sa obraz na TV zastaví a potom pokračuje bez nadviazania na výpadok sekcie v programe. Čo sa deje? Najvyššia rýchlosť a ide to horšie ako pred inštalovaním TV? Vypadáva aj internet, resp. WiFi sieť, občas musíme resetovať router (1x za deň) Za tie poplatky by som očakával spoľahlivú prevádzku....

Editoval samkin

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 1

Pridal (editované)

Dobry den,

mna by zaujimalo kedy konecne naprogramujete normalnu stranku MOJ TELEKOM a bude tam vsetko normalne fungovat bez toho aby som musel nieco delegovat. Kedy bude MOJ TELEKOM konecne user friendly?

Editoval foxter
odpoveď sa páči : 1 osobe

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Jakym zpusobem a kdy se mohu prihlasit a používat SMS branu, pokud nejaka existuje. Dekuji

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Kedy sa stane neobmedzený mobilný internet neobmedzeným doslovne nie neobmedzených 15 gb v dnešnej dobe by bolo fajn sa zamyslieť nad možnosťou pri tejto vašej cenovej politke uskutočniť možnosť  mať naozaj neobmedzený internet za rozumné peniaze.  Ďakujem

odpoveď sa páči : 2 osobám

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

V dnešnej dobe pri operátoroch Orange,Telekom a O2. Je to sci-fi príbeh... Jediný operátor,ktorý ponúka dátové balíčky adekvátne na dnešnú dobu je 4-ka. Žiaľbohu kameň úrazu je pokrytie signálom..

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Dobrý deň.

Chcel by som sa opýtať, kedy sa dostane do takých dedín ako napríklad Nemecká vysoko rýchlostný internet alebo dôjde k rozšíreniu VDSL internetu? Rýchlosť pripojenia akú momentálne poskytujete v tej časti, ktorá je ďalej od ústredne VDSL je v súčasnej dobe nevyhovujúca!  Ďakujem za odpoveď.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Dobry Den,

Mal by som otazku ohladom Magio Go - ak si ho pustim na PC, a nastavym "Super Vysoku" kvalitu, tak ta kvalita je realne 720p - to nie je super vysoka. Je mozne ze v dohladnej dobe budete zvysovat kvalitu streamu na Magio Go? ked to pozeram na telefone tak to je OK, mensia obrazovka, vacsia hustota, ale akonahle to zapnem na normalnej TV tak sa to neda pozerat.

Dakujem...

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Dobry den, chcem sa spytat v meste Puchov cast Hrabovka, Riecna ulica ci planujete pokryt ADSL/VDSL , kedze tato mestska cast nedisponuje ziadnym pevnym internetom. ADSL je tu len v obmedzenej kapacite pripojok a to len 8/1 Magio internet L, alebo sa uz pripracujete na 5G tak z tohto dovodu sa neinvestuje do ADSL alebo VDSL ? 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Dobrý deň,

Stále mám problémy s Magio Go na pc. Mám to už vyše pol roka, odvtedy sa mi nepodarilo rozchodiť Magio Go v Google Chrome, iba na Mozille. Aj tam sú s tým len problémy, stále mi niečo vypadáva. Aj teraz mi nejdú české programy. Asi pred dvomi týždňami som riešila otázku ochrany (zmiešané stránky HTTP a HTTPS). Nejako som to rozchodila. Teraz tie české programy neviem rozchodiť. Aj keď pracujem v oblasti IT, je to nad moje sily, v sietiach sa vôbec nevyznám.

Niekedy mám pocit, že na tom chcete iba zarábať, aby som stále zavolala nejakému technikovi a zaplatila za to. Neviete nejako zabezpečiť, aby to chodilo bezproblémovo a aby som nemusela stále niečo riešiť okolo toho (či už sama alebo cez technika)?

Ďakujem za odpoveď.

Kmeteková

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Dobrý deň,

Ja by som sa rád dozvedel, kedy Telekom plánuje začať ponúkať programy v rozlíšení 4K. Taktiež ma zaujíma, či Telekom plánuje inovovať svoje Magio Boxy a ponúknúť tak svojím zákazníkom lepší zažitok, pomocou najnovších technológií ako je vy sielanie v HDR či Dolby Vision.  

Ďakujem

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Pridal (editované)

Dobry den,

- mna by zaujimalo, kedy bude mat konecne ST moderne STB s HDMI CEC

- kedy bude mat ST poriadny TV archiv. To co je teraz akoze archiv je na vysmech. V dnesnej dobe ma uz aj "dedinsky" provider archiv na vsetky kanaly a na niekolko dni. v ST je to len na SD kanaly a aj to len na zopar.  

- ono tie STB od ST su kapitola sama o sebe. Tukam do dialkoveho a ono nereaguje, pripadne reaguje oneskorene. Pripadne ak by bolo mozne pouzitvat napriklad KODI na IPTV od ST, kedze mam aj internet od ST na optike.

- dalej by ma zaujimalo, kedy skonti MPEG audio a aj to iba ako stereo. Naco si clovek plati HBO, ked film ma stereo a film je pritom v DTS 5.1 ???

Editoval bbaron

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Neobmedzené dáta budú tak keď začnú operátori tie paušály robiť pre potreby zákazníkov a nie pre zisk. 

Napríklad taká jedna nepochopiteľná vec je predplatená karta Juro, prevádzkuje to Telekom a ako rozmýšľam tak, že aký to má zmysel vytvárať takto ďalšieho "operátora" keď Telekom má EASY, lebo tie rozdiely sú na zasmiatie:

EASY: 0,50€ na deň dáta 200MB, volania 0,09€ a SMS 0,06€
JURO: 0,40€ na deň dáta 200MB (2x aktivácia internetu za 0,20€ po 100MB), volania 0,05€ aj SMS a v prípade pravidelného mesačného dobíjania kreditu v minimálne čiastke 5€ iba 0,02€. 

A teraz mi niekto vysvetlite, aký má zmysel existencia Jura a nie zmena cien u EASY keď reálne niekto má Jura tak je to to isté ako mať EASY (tým myslím, že využívaš tú istú internetovú sieť ako Telekom, proste všetko), a toto inak nie je prípad len u Telekomu, modrý operátor to isté s Tesco Mobile, oranžový Funfon. 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Osobne by ma zaujímalo: otázka 1: či a kedy sa plánuje zvýšenie mesačného Fup na vdsl sieti. 300GB mi príde málo. Zvažujem služby typu netflix s 4k a 300GB je žalostne málo na mesiac. Otázka 2: zvažuje sa zvýšenie bitrate pri hd tv na vdsl sieti? Súčasný stav je žalostný na 55palcovej TV. Na malej  TV je to ešte ok, ale v dnešnej dobe keď je 55palc TV už skoro štandard je to tragédia pozerať to vaše MAGIO. 

Vďaka 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Nedávno som čítal na jednej diskusii  www. zive.sk  v súvislosti s novými paušálmi kde sa diskutujúci tvrdo vyjadrovali k tejto téme a okrem iného jeden z nich písal že ak niekto má na SIM  zapnuté LTE tak nie je možné sa mu dovolať a Telecom  má s tým problém   ??? pri reklamácii tohoto stavu odporúčal nechať zapnutý telefon na 3G .Išlo o podnikateľov že im neprichádzajú volajúce hovory. Môžete sa vyjadriť k tomuto problému  a čo je ne tom pravdy ??  Druhá otázka ,ako chce Telekom riešiť pokrytie signálom v takých častiach  Slovenska ,keď som nútený využívať sieť Orange alebo O2  ,ktorí s tým nemajú problém . Nie je možné technicky a perspektívne riešiť  tento stav  cestou národného roamingu  ktorý by tento problém  vyriešil pre klientov telekomu  ???  

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Dobrý deň, zaujímalo by ma, kedy zasieťujete v Seredi Vážsku ulicu širokopásmovým internetovým pripojením. (Optikou) , 

keďže sa tam doteraz trápime vypadávajúcim  DSL metalickým pripojením .

Najlepšia sieť predsa nemôže byť len pre “centrá miest” a zasieťovanie ostatných 

aj okrajových častí  miest zostať  v nedohľadne.

Ďakujem za odpoveď

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Súhlasím s tebou na 100%...?  Na hovoroch,už nezarobia veľmi,tak preto dávajú neobmedzené volania. Väčšina ľudí to nevyužije.. Ceny dát sú stále vysoké,tak preto sa snažia čo najviac zarobiť.. 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Cestou národného roamingu ide,len 4-ka (národný roaming v 2G,3GB sieti Orangeu) a O2 ( národný roaming v Orangei,Telekome, ale iba v sieti 2G) na miestách,kde nemajú pokrytie vlastnou sieťou.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Dobrý deň

Prosím Vás v akom časovom horizonte plánujete spustiť 5G sieť pre svojich zákazníkov a aká je plánovaná rýchlosť v tejto sieti?

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Pridal (editované)

@Hamracetko jasne sa v tom texte píše, že bez výpadkov, naraz na počítači, notebooku, telefóne alebo tablete cez bezpečnú bezdrôtovú Wi-Fi sieť alebo kábel, nikde nevidím, že píšu, že budeš mať plnú rýchlosť cez wifi. 

Tiež, čakať, že ti taký slabý router od Telekomu pokryje celý rodinný dom prípade rovno celú záhradu, garáž, pivnicu je úbohé si myslieť, keďže Telekomom ponúkané routre sú základné a ak chceš lepší dosah signálu prípadne vyššiu rýchlosť cez kábel musíš si zakúpiť svoj router.

Inak doplním len k tým veciam ohľadom signálu wifi a celkovo, že cez wifi reálne a to len tak tak dosiahneš maximálne tak 100Mb/s možno o niečo viac ale to tiež len za ideálnych podmienok.

Editoval Samer303

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Zdravim. Chcel by som sa opytat v obci Jazernica je na poste ustredna pre ADSL internet 3 obciam Jazernica, Borcova a Blažovce kde byvam ma telekom nejake plany ako rozbehnut internet pre obyvatelov Jazernice Blazoviec a Borcovej bez toho aby to bolo obmedzene na 150 domacnosti? Netusim ake to je konkretne cislo ale viem ze uz nieje mozne dostat internet v takej rychlosti ako mam ja a to uz ja ho mam 2 roky obmedzeny koli novym sluzbam z 8mb na ani nie 6mb/s platim rovnako aj po staznostiach som sa nedockal toho ako mi technik slubil docasne obmedzenie na 1 mesiac... Osobne si myslim ze za tie peniaze kolko za tu pytaju by sa im oplatilo spravit nove kable a pripojit tak dalsich asi 200 domacnosti na internet a priebehom par rokov by sa im ta investicia vratila ustredna je nova..

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Dobrý deň!

Kedy budú dostupné rovnaké jazykové stopy pri staniciach cez SAT a cez IPTV?

Napr. pri Viasat History cez satelit je dostupný česká, anglická a maďarská, cez IPTV iba česká a anglická.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Hosť
Táto téma je teraz uzamknutá pre ďalšie odpovede.

sidebar