Hodina otázok a odpovedí na tému technológie

Otázka

• 1

Ahojte, 

vo štvrtok 3.5.2018 o 15:00 hod. sa na vaše otázky teší Branimír Marić, výkonný riaditeľ technológií a IT.

Porozprávať sa s ním môžete o tom, čo vás zaujíma v oblasti technológií, sietí a IT. Povie vám viac o našej najlepšej sieti. 

Ak nebudete v danom čase môcť, môžte zanechať otázku aj vopred a bude zodpovedaná vo štvrtok.

Tešíme sa.

Ako položiť otázku:

Stačí kliknúť na tlačidlo Odpoveď, napísať, čoby ste o našich technológiách chceli vedieť a kliknúť na Publikovať. Ak ešte nie si zaregistrovaný vo fóre, zaregistrujte sa tu.

hodina otázok.png.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

132 odpovedí na túto otázku

• 0

Ahoj @Mato_Z, @roman222
otázku som určite neprehliadol, snažím sa postupne odpovedať na všetky otázky. IPv6 konektivitu momentálne ponúkame firemným zákazníkom ako bežný komerčný produkt. Pre rezidenčných zákazníkov momentálne túto možnosť neponúkame, keďže tam nevidíme príliš veľa benefitov. Samozrejme je prirodzené, že ku komerčnému štartu môžeme raz pristúpiť aj pri tejto skupine, no zatiaľ sú polemiky o presnom dátume predčasné.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ahoj @polak.expres
Ospravedlňujem sa za neskorú odpoveď, avšak chcel som si najprv prezistiť detaily ohľadom tvojho pripojenia a históriu zvyšovania kvality siete v Malackách.

Čo sa týka 50Mbps rýchlosti, ako iste vieš, výkon VDSL je ovplyvnený kvalitou a dĺžkou káblov, interferenciami v káblovom strome a pod. Pre danú lokalitu sme mali vybraný pozemok pre MSAN, ktorý by bol vhodnejší pre poskytovanie VDSL – kratšie dĺžky metalických párov vedúcich k zákazníkom, avšak tento pozemok sa nám získať nepodarilo. Pokrytie v oblasti je tak žiaľ ovplyvnené aj polohou konkrétneho MSANu. 

Možno by bolo pre teba riešením prechod do nižšieho programu L, kde by si mal istých 30 Mbps, ktoré tvoja linka / metalický pár zvláda.

Čo sa týka optiky v spomínanej oblasti: Optika pre danú ulicu bola realizovaná už skôr v rámci developerského projektu, teda ešte pred tým, ako sa riešilo zvyšovanie kvality siete v meste Malacky (VDSL). 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Dobrý deň.

Chcem sa opýtať, kedy firma Telekom začne ponúkať dual SIM MT.

Ahoj @wapp,

ďakujem za tvoju otázku! V tomto smere ťa môžem potešiť, momentálne ponúkame dva dual-SIM telefóny - Motorola Moto X4 a Honor 9.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • -1

Ako je to s vašimi set -top-boxami? Ja už mám druhý vymenený a stále to vypína z ničoho nič a ukazuje  sa to ako keby som to ja vypol diakovým ovládačom, čo s tým?

Ahojte, 

vo štvrtok 3.5.2018 o 15:00 hod. sa na vaše otázky teší Branimír Marić, výkonný riaditeľ technológií a IT.

Porozprávať sa s ním môžete o tom, čo vás zaujíma v oblasti technológií, sietí a IT. Povie vám viac o našej najlepšej sieti. 

Ak nebudete v danom čase môcť, môžte zanechať otázku aj vopred a bude zodpovedaná vo štvrtok.

Tešíme sa.

Ako položiť otázku:

Stačí kliknúť na tlačidlo Odpoveď, napísať, čoby ste o našich technológiách chceli vedieť a kliknúť na Publikovať. Ak ešte nie si zaregistrovaný vo fóre, zaregistrujte sa tu.

hodina otázok.png.

Kedy bude 5G siet ?

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • -1

Preco registracia set-top boxu neprebieha automaticky ale treba to riesit dodatocne cez zakaznicku linku?

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • -1

Dobry den, preco je z HD programov odstraneny teletext? Je to nefer zabudat na nepocujucich ktori nemaju ako pouzivat funkciu tituliek na HD programoch. Verim ze to nemoze byt problem aktivovat aj na HD kedze to kedysi fungovalo

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • -1

Budeme moct niekedy sledovat 2 HD kanaly naraz na VDSL sieti ? v sucasnosti je to 1SD/1HD

odpoveď sa páči : 1 osobe

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Hosť
Táto téma je teraz uzamknutá pre ďalšie odpovede.