Hodina otázok a odpovedí na tému technológie

Otázka

• 1

Ahojte, 

vo štvrtok 3.5.2018 o 15:00 hod. sa na vaše otázky teší Branimír Marić, výkonný riaditeľ technológií a IT.

Porozprávať sa s ním môžete o tom, čo vás zaujíma v oblasti technológií, sietí a IT. Povie vám viac o našej najlepšej sieti. 

Ak nebudete v danom čase môcť, môžte zanechať otázku aj vopred a bude zodpovedaná vo štvrtok.

Tešíme sa.

Ako položiť otázku:

Stačí kliknúť na tlačidlo Odpoveď, napísať, čoby ste o našich technológiách chceli vedieť a kliknúť na Publikovať. Ak ešte nie si zaregistrovaný vo fóre, zaregistrujte sa tu.

hodina otázok.png.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

132 odpovedí na túto otázku

• 1

Dobrý deň,

chcem sa spýtať, v akom horizonte plánuje ST rozširovanie LTE v ostatných krajských a okresných mestách na LTE 150 Mbits prípadne LTE-Advanced? Naposledy som zaregistroval Martin, dnes napr. taký Prešov stále funguje na LTE 75. Ďakujem pekne.

odpoveď sa páči : 1 osobe

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 1

Mna by zaujimalo kedy sa dockame: 

- HD streamu na Magio GO (boxe).

- oprav v novej verzii sw magio boxov

- zvyseniu poctu HD streamov na magio IPTV po optickej sieti 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 1

Ako je to s vašimi set -top-boxami? Ja už mám druhý vymenený a stále to vypína z ničoho nič a ukazuje  sa to ako keby som to ja vypol diakovým ovládačom, čo s tým?

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 1

Kedy bude dostupné VoLTE na iPhone? 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 1

Aj mne to robí,výpina sava zapína sa,akokeby sa resetoval.Musím to vypnut a počkat pá sekund,potom už ide normálne.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 1

Ako razantne reaguje Telekom na poziadavky od zakaznikov?

Koncom roka 2017 vasa spolocnost spustila v obci Obisovce novu ustrednu z dovodu nedostatocnej kvality poskytovanych sluzieb (adsl, vdsl) a technickych problemov koncom roka 2015. V ziadosti vasa firma uviedla, ze po ukonceni vystavby budu sluzby dostupne pre 100% obyvatelov. Napriek tomu, ze vybudovanie ustredne trvalo 2 roky, sa po jej spusteni nedockali spristupnenia sluzieb ziadni novi zakaznici. Dovodom je nedostatocna kapacita.

Napriek tomu, ze to je pravdepodobne lahko riesitelny problem, v tejto veci sa nekona. Da sa s tym nieco robit v dohladnej dobe? 

Dakujem.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 1

Plánuje Telekom dotiahnuť optickú sieť aj k rodinným domom ? Mohli by ste na webe zverejniť predpoklady pre Magio TV v prípade že by zákazník chcel vlastné koncové zariadenie. Bude možné oddeliť pevnú linku od internetu a televízie ako pri VDSL alebo optickej sieti ? Tak aby nešla cez modem / router (koncové zariadenie).

odpoveď sa páči : 3 osobám

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 1

dobry den, ako hodnotite ako top manazer zodpovedny za technologie ze v mnohych lokalitach telekom ponuka maximalnu teoreticku rychlost na urovni 8/1, a pritom sa to tyka aj niektorych (vobec nie odlahlych) casti 15 tisicovych miest. s akym stavom by ste boli vy osobne spokojny a kedy planujete jeho dosianutie.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 1

Pridal (editované)

Dobry den,

mna by zaujimalo kedy konecne naprogramujete normalnu stranku MOJ TELEKOM a bude tam vsetko normalne fungovat bez toho aby som musel nieco delegovat. Kedy bude MOJ TELEKOM konecne user friendly?

Editoval foxter

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 1

Dobrý deň,

pán riaditeľ mám na Vás 2 technické otázky, dúfam, že sa k nim vyjadríte, pretože mnohých ľudí z oblasti IT, ktorých poznám Vaše vyjadrenia k nim veľmi zaujímajú.
1.  MagioGo podporuje len jediný webový prehliadač - Google Chrome pre Windows a MAC. Vynechám teraz to, že plugin, ktorý používate zakázali používať snáď všetky iné prehliadače pre jeho zastaranosť a bezpečnostné riziká. Avšak ja a mnohí moji známi (a verím, že i mnoho ďalších vašich zákazníkov) používame Linux. Platíme si za službu rovnako ako užívatelia Windows, či MAC. Prečo diskriminujete užívateľov systému Linux prosím? Kedy sa prosím dočkáme verzie funkčnej aj na operačnom systéme Linux - aspoň najrozšírenejšie verzie ako napr. Debian, alebo Ubuntu? Je to pre vašich vývojárov taký zásadný problém? 
2. Už dlho rozprávate o podpore IPv6 vo vašej sieti, dokonca ste ju už aj testovali. Kde nastal problém s uvedením do prevádzky a kedy prosím IPv6 spustíte aspoň v rámci testovania pre širšiu verejnosť?

Vopred vďaka za odpovede.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 1

Ahoj @Marcel ,

Vďaka za tvoju otázku. Investujeme do siete hlavne tam, kde vidíme zvyšujúcu sa prevádzku and kde vidíme vyšší počet mobilných telefónov a modemom vyšších kategórie používať vyššie rýchlosti (150 Mbps + , Carrier aggregation, UL 64QAM a pod.). Navyše sme v tomto roku spustili:  Nitra (z 75/225 na 300Mbps), Stupava (225Mbps), Šamorín (225Mbps), Vrakuňa, Podunajské Biskupice, Kramáre, Trnávka, Rača, Vajnory, Karlova Ves (375Mbps). V Prešove plánuje tento rok taktiež navýšiť kapacitu siete na 300Mbps.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 1

1.  MagioGo podporuje len jediný webový prehliadač - Google Chrome pre Windows a MAC. Vynechám teraz to, že plugin, ktorý používate zakázali používať snáď všetky iné prehliadače pre jeho zastaranosť a bezpečnostné riziká. Avšak ja a mnohí moji známi (a verím, že i mnoho ďalších vašich zákazníkov) používame Linux. Platíme si za službu rovnako ako užívatelia Windows, či MAC. Prečo diskriminujete užívateľov systému Linux prosím? Kedy sa prosím dočkáme verzie funkčnej aj na operačnom systéme Linux - aspoň najrozšírenejšie verzie ako napr. Debian, alebo Ubuntu? Je to pre vašich vývojárov taký zásadný problém? 

Ahoj @Mato_Z,

ospravedlňujem sa za oneskorenú odpoveď, aj v tomto prípade som potreboval zozbierať detaily z viacerých oddelení a dodávateľov. 

V prvom rade ťa chcem uistiť, že určite používateľov Linux-u cielene nediskriminujeme. Dokonca aj my v Telekome používame aj systémy bežiace na rôznych distribúciách Linux-u a taktiež sme fanúšikmi open-source projektov. Avšak ako som už spomínal v jednej zo svojich predchádzajúcich odpovedí, obsah sme povinní chrániť, na čo používame DRM technológiu, ktorá nás do istej miery limituje. Momentálna klientská implementácia DRM žiaľ Linux nepodporuje.  V najbližších týždňoch plánujeme jednania s dodávateľom DRM, kde sa verím dozvieme plán na podporu aj Linux-ových klientov.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 1

Ahoj @Mato_Z,

ospravedlňujem sa za oneskorenú odpoveď, aj v tomto prípade som potreboval zozbierať detaily z viacerých oddelení a dodávateľov. 

V prvom rade ťa chcem uistiť, že určite používateľov Linux-u cielene nediskriminujeme. Dokonca aj my v Telekome používame aj systémy bežiace na rôznych distribúciách Linux-u a taktiež sme fanúšikmi open-source projektov. Avšak ako som už spomínal v jednej zo svojich predchádzajúcich odpovedí, obsah sme povinní chrániť, na čo používame DRM technológiu, ktorá nás do istej miery limituje. Momentálna klientská implementácia DRM žiaľ Linux nepodporuje.  V najbližších týždňoch plánujeme jednania s dodávateľom DRM, kde sa verím dozvieme plán na podporu aj Linux-ových klientov.

Ahoj @Mato_Z

po dlhšom čase sa ozývam s updatom ohľadom MagioGo v prostredí Linuxu. Verím že čoskoro teba aj ostatných Linuxových používateľov budeme môcť v tomto smere potešiť. :)

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Píšete:

Spoľahlivosť a bezpečnosť

Surfujte doma bez výpadkov naraz na počítači, notebooku, telefóne alebo tablete cez bezpečnú bezdrôtovú Wi-Fi sieť alebo kábel.

Ako je potom možné, že cez Wifi nemáme zaplatenú rýchlosť v izbe, kde je router, vo vedľajšej izbe rod. domu je veľmi slabý signál a  na poschodí žiadny?

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Dobrý deň. 

Chcem sa spýtať ako to je zo zasietovanim optiky v obci Láb? 

Ďakujem za odpoveď 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Dobrý deň,chcem sa opýtať kedy bude plnohodnotne fungovať 4G resp LTE internet na mobiloch..Mne osobne nepracuje ako má,niekedy vypadne úplne... Fičím na 3G a ta ide bez problemov..Mam Samsung Galaxy S7 Edge..A ešte sa chcem opýtať prečo keď telefonujem tak mi vypne internet..Napr telefonujem a potrebujem aby mi niečo prišlo na whatsapp tak musím zložiť,príde mi to,pozrem si to a potom musím zase volať naspať.Je to len o nastaveniach alebo to tak funguje bežne? 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Dobrý deň ja sa chcem spýtať kedy budete aj na dedinách rozširovať optiku na maximum a televízie mám otázku kedy budu nejaké nové programy ????

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

1. Mna by zaujimalo ake ma Telekom plany s technologiou ADSL, ci ju postupne chce vymenit vsade za VDSL. pripadne optiku, alebo mensie obce budu dalej len na ADSL. Pytam sa preto lebo do 2020 ma mat kazda domacnost aspon 30 Mbit.

2.   V akom horizonte planuje Telekom spustit komercnu prevadzku 5G siete ?

3. Podla akych kriterii sa rozhoduje v akej lokalite pride k zmodernizovaniu resp. vybudovaniu novej infrastruktury  ? Konkretne myslim zoznam planovaneho pokrytia optika, VDSL.

4. Zacal uz Telekom s pilotnym testovanim  rychlosti  do 250 Mbit/s cez metalicke vedenia ? Ake su realne vysledky ?

odpoveď sa páči : 2 osobám

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ahojte, 

vo štvrtok 3.5.2018 o 15:00 hod. sa na vaše otázky teší Branimír Marić, výkonný riaditeľ technológií a IT.

Porozprávať sa s ním môžete o tom, čo vás zaujíma v oblasti technológií, sietí a IT. Povie vám viac o našej najlepšej sieti. 

Ak nebudete v danom čase môcť, môžte zanechať otázku aj vopred a bude zodpovedaná vo štvrtok.

Tešíme sa.

Ako položiť otázku:

Stačí kliknúť na tlačidlo Odpoveď, napísať, čoby ste o našich technológiách chceli vedieť a kliknúť na Publikovať. Ak ešte nie si zaregistrovaný vo fóre, zaregistrujte sa tu.

hodina otázok.png.

Dobry den. Chcem sa opytat ako to bude s optickym internetom v Horných Salibách. Dakujem.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Pridal (editované)

tych dovodov preco  dosahujete cez wifi mensiu rychlost mmoze byt viacero, rusenie  elektormagnetickym polom od inych spotrebicov v domacnosti, cez rusenie inymi wifi sietami v okoli a tiez prekazky v sireni signalu ako napr. steny (obzvlast cez hrubsie steny signal prenika tazsie).

Editoval filipec12

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Dobrý deň,

Kedy budú implementované DVB titulky do vysielania HD staníc na MAGIO ?

CT1 a CT2 ich má zabudované má zabudované (cez Skylink idú) ale na MAGIO  nie sú k dispozícii.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Dobrý deň, chcem sa opýtať prečo mi nefunguje/nie je aktívne VOLTE na Samsungu galaxy s8 keď som si to už viackrát aktivoval prostredníctvom SMS. 

ĎAKUJEM. 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Dobrý deň

chcela by som vedieť, kedy plánujete rozšírenie, resp. zavedenie internetu do chatovej oblasti medzi Ostrým Grúňom a chatou Kolárová. Veľmi by ste ma potešili, keby to bolo už toto leto. Bezpochyby nie som jediná, kto by to privítal. Najlepšie, ak by to bola sieť cez optický kábel, ale môže byť aj iná technológia, len aby nevypadával signál, ako je to teraz a aby sa dali e-mailom prenášať aj väčšie (napr. obrazové) súbory, s veľkosťou min. 30 MB.

Vopred Vám ďakujem za odpoveď a zostávam

s pozdravom

Ľuba Lučanská

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Dobrý deň, aj ja by som sa chcela opýtať kedy , alebo či vobec plánuje telekom modernizovať alebo aspoň vymeniť staré a pretažené káble na dedinách . Alebo bude aj naďalej zneužívať situáciu, keď ľudia nemajú moc na výber a musia platiť za za nie moc kvalitné služby telekomu .

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Dobry den,

chcem sa opytat, ako sa budu riesit 4G/LTE a v buducnosti 5G:

1. interferencie s DVB-T/DVB-T2?  Maju 4G/LTE vysielace nejaky filter, aby nezasahovali do ochranneho pasma pod 800MHz?

A co v buducnosti 5G napr. okolo 700Mhz? Lebo napriklad Kamzik vysiela 658Mhz co je brutalne blizko.

2. interferencie s GPS/BeiDou/Glonass/Galileo?

Napriklad 4G LTE interferencia ohrozuje aj casovy vstup GPS, uz teraz treba niektore telefony prepinat do 3G/2G aby bolo GPS  presnejsie.

Vdaka.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Hosť
Táto téma je teraz uzamknutá pre ďalšie odpovede.

sidebar