Pausaly ANO

Otázka

• 3

Vitajte v dobe datovej. U pausalu za 20e vam znizime data z rekordnych 1GB na 0.5GB a zrusime pomale data po vycerpani, hlavne ze dostanete neobmedzene volania.

A cisto datove pausaly su stale len cisto datove pausaly, ergo sa z tych sim kariet volat neda.

Ani sa nedivim, ze mate najrychlejsiu mobilnu siet, ked na nej nikto nedatuje..

odpoveď sa páči : 3 osobám

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

37 odpovedí na túto otázku

• 0

@Samer303 si píš, že sa tým oháňame, aj budeme. 14 rokov som platil Telekomu všetko za plnú sumu, občas som využil akcie (verejné), ako napr. väčší program namiesto menšieho na pol roka, sms zadarmo na Vianoce a pod. Však nakoniec sám si to napísal, aj sa priznal " ako ja keby som bol dlhoročný zákazník niekde tak tiež by som chcel lepší paušál prípadne veľkú zľavu to áno ". Nový zákazník vie využiť zas nejaké bonusy, čo my s viazanosťou nie. A to je tiež spravodlivé? Retenčnú ponuku nedávajú niekomu len za pekné meno, ale určite vedia, prečo to robia.

Teraz k tej sieti. Takto by to mohlo fungovať len v prípade, keby celú sieť vybuduje len štát a on by diktoval. Lebo štyri firmy by sa nedohodli, kde má byť vysielač a kde nie. Navyše toľko zákazníkov aby uniesol, jeden vysielač, to by nestačil, a to sme tam, kde sme teraz - x vysielačov. A štát by skrachoval. Takto fungujú začínajúci hráči - požiadajú tých veľkých - Telekom, Orange, dohodnú sa a pustia ich do vlastnej siete, čiže národný roaming (kým si nespravia vlastné vykrývače)  4ka a O2 doteraz. Virtuálni operátori samozrejme v plnej miere (Telekom-Juro, Orange-Funfón, O2-Tesco Mobile).

odpoveď sa páči : 1 osobe

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Keď sme pri tom pokrytí toto by ma zaujímalo dôvod prečo buduje každý operátor svoju mobilnú sieť či LTE, 3G, 2G, takto keď má každý operátor svoju sieť tak napríklad v jednom meste má svoj vysielač zbytočne Orange, Telekom, O2 a 4ka, a to mi príde nelogické predsa, keby existovala spoločná 4G sieť tak by bolo na 100% pokryté slovensko úplne všade lebo keby sme odpočítali duplicitné vysielače iných sietí tak tie mohli byť v iných mestách či dedinách. Keby bola spoločná sieť tak by sa operátori predbiehali iba v cenách a daných ponukách, teraz to na slovensku je tak, že ak má operátor veľkú 4G sieť tak je najdrahší a ten čo má malú sieť ten je najlacnejší... 

4ka to je tiež prípad, slabá sieť o tom nehovorím a dopadne to takisto ak budú mať lepšie 4G tak budú drahý tiež, už teraz však ten 1GB nesojí 1€ ale pokiaľ viem už 2€ a taktiež ich neobmedzený paušál nie je neobmedzený ak nie si v 4G pokrytí máš iba 1GB dát, a v EU nečerpáš dáta ale 0,01€ za 1MB čo je nevýhodné. (neberte nikto ako reklamu len poukazujem na to, že to už aj Telekom lepší ako 4ka aj keď je trochu drahší).

Retenčné oddelenie... čo dodať, ako niekto už tu na fóre písal tak sa nevidím ani už ja, že ceny paušálov sú veľké keď niekto má paušál XL za 18€, a iné paušáli za 50% možno aj vyše, inak ale toto je celkom nespravodlivé voči novým zákazníkom keďže oni majú za 20€ 500MB (s magentou 1GB) dát a neobmedzené volania a vy máte s XL paušálom aj 4GB možno vyše (neviem koľko mal dát XL paušál), ako chápem tých čo sa idú oháňať, že sú 20 rokov v Telekome a bla bla... ale aj tak... ako ja keby som bol dlhoročný zákazník niekde tak tiež by som chcel lepší paušál prípadne veľkú zľavu to áno, ale pozrime sa na to z hľadiska nového zákazníka, že vybrať si tu na Slovensku vyhovujúceho operátora je celkom problém, teda v prípade ak je niekto náročný na dáta v dnešnej dobe tak si asi nevyberie, keďže momentálne Telekom, Orange, O2 sú na tom rovnako s cenami by sa dalo povedať, a potom je tu štvrtý operátor ale ten je na tom zle s pokrytím, čiže ani nie je z čoho vyberať. A nakoniec inak zaujímavé, že v zahraničí sú lacní operátori a pritom majú dobré pokrytie, čiže potom nič iné mi nevychádza, len to, že tu ide o zárobok než o služby pre zákazníka a zároveň vyhovieť zákazníkovi.

Orange,Telekom a O2 vedia poskytnúť oveľa viac dát,ale nechcú ..Pretože ceny dát si umelo držia.Na dátach sa zatiaľ dá zarobiť,tak zdierajú pokiaľ sa ešte dá. Na hovoroch,už nezarobia veľmi,vďaka príchodu tretieho mobilného operátora (O2) išli ceny po dĺhej dobe výrazne dole. Tak preto ponúkajú neobmedzené množstvo hovorov,ktoré človek väčšinou nevyužije.Dáta tiež pôjdu s cenou dole,ale po čase ( možno pár rokov).

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Tak, @Juraj0506 to napísal jednoduchšie. Taký Telekom s ich technológiami by veselo mohol rozdávať dáta. Však preto taký rozdiel medzi M a L. Aby L-ko viac brali.

O2 to inak vymyslelo dobre. Darujú 5GB, ľuďom sa z toho zatočí hlava a šup, prenos čísla. Telekom ale môže takýmto zavolať a zas im ponúknuť niečo navyše.

Osobne si myslím, že O2 teraz vypredajú svoje simky s 2€ kreditom. Keď to potom človek prečerpá (aj spomínaných 5GB), zahodia simku a hotovo.

Keby začali fičať MMS, dáta by pridávali sami od seba. Na neobm. balíček by po novom dali cca 20MMS a ostatok MMS balíčky. O2 by dvihol MMS zo súčasných 0,24€ do aleluja. A tak môžem písať dookola, vždy sa zarába len na tom, o čo ľudia majú záujem. Len nepochopím jednu vec, za detských čias som smskoval za korunu, dnes si niektorí nenažranci pýtajú aj 0,12€/ks. Alebo každý si pýta za nejakých smiešnych 100min. 10-13€. Však to vychádza 10-13 centov/min. Radšej tých pár € doplatím za neobmedzenô a pokoj.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Tak, @Juraj0506 to napísal jednoduchšie. Taký Telekom s ich technológiami by veselo mohol rozdávať dáta. Však preto taký rozdiel medzi M a L. Aby L-ko viac brali.

O2 to inak vymyslelo dobre. Darujú 5GB, ľuďom sa z toho zatočí hlava a šup, prenos čísla. Telekom ale môže takýmto zavolať a zas im ponúknuť niečo navyše.

Osobne si myslím, že O2 teraz vypredajú svoje simky s 2€ kreditom. Keď to potom človek prečerpá (aj spomínaných 5GB), zahodia simku a hotovo.

Keby začali fičať MMS, dáta by pridávali sami od seba. Na neobm. balíček by po novom dali cca 20MMS a ostatok MMS balíčky. O2 by dvihol MMS zo súčasných 0,24€ do aleluja. A tak môžem písať dookola, vždy sa zarába len na tom, o čo ľudia majú záujem. Len nepochopím jednu vec, za detských čias som smskoval za korunu, dnes si niektorí nenažranci pýtajú aj 0,12€/ks. Alebo každý si pýta za nejakých smiešnych 100min. 10-13€. Však to vychádza 10-13 centov/min. Radšej tých pár € doplatím za neobmedzenô a pokoj.

Už keby som potreboval neobmedzené volania,tak  Happy  XL,alebo Áno XL a k tomu je dobrý dátový balík ??? Toto sa,už  oplatí ale jedine cez retenčné oddelenie Telekomu( 50% zľava)  hoci bez telefónu ( samozrejme viazanosť).

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

No ten rozdiel dát v M a L je dosť veľký, ako pri L si priplácaš jedine oproti Mku 3,5GB dát za 10€, čo nie je až tak veľa, ale je to smutné, že aby niekto kto chce poriadne veľa dát, chcelo by to ešte jednu variantu paušálu M kde by bola možnosť bez neobmedzených volaní a s väčším objemom dát a za tú istú cenu, lebo to sám každý vidí, že ten paušál M je hlavne kvôli tým čo chcú neobmedzené volania ale tie tie dáta... kto, ale teda mesiac dokáže vyžiť s 500MB tomu závidím celkom...

Hej, O2 ti dá krásnych 5GB, ale číslo si asi nikto neprenesie :D keďže hneď zistia, že pri paušáli za 20€ získajú iba 1,5GB dát mesačne ale len v prípade ak si nezoberú mobil :D a hej jedine zahodiť tú simku, lebo fungovať na ich karte s kreditom je oničom, 0,10€ majú síce za celý hovor ale môžeš volať len 1 hodinu potom ťa to vypne :D a ešte celkom sa dá 5€/1GB dát.

SMS/MMS by mali byť si myslím vždy zadarmo, podľa mňa aj pri kreditových kartách, väčšina ľudí si aj tak píše už cez messenger, viber a iné tieto aplikácie pri ktorých treba mať internet, SMSky možno sa tak posielajú na narodeniny či sviatky alebo starší ľudia si možno SMSkujú :) čiže ich spoplatňovať nemá moc zmysel, a keď tí nenažranci by to museli spoplatniť tak pekne jedine symbolickou sumou 1 cent za SMS/MMS :D

Inak keď sme pri tejto téme zmene paušálov, tak zaujímavé, paušály stále menia a takto, ale v ponuke EASY sa toho moc nemení, taktiež iní operátori Orange má stále nevýhodnú Prima kartu, O2 sa ako tak polepšil možno tou voľnosťou, síce všetci operátori majú virtuálnych operátorov patriacich pod nich ako Funfon, Tesco Mobile, Juro, ktorí sú výhodnejší ako ich vlastné kreditové karty, ale aj tak aký má zmysel robiť takýchto virtuálnych operátorov keď jednoduchšie by bolo zmeniť aktuálnu ponuku, lebo reálne možno som to spomínal, že máš síce takého Jura ale reálne si u Telekomu, využívaš 4G od telekomu a aj ostatné veci. 

Uvidíme teda kedy vlastne príde na slovensko doba kedy budú dáta naozaj neobmedzené (v zmysle,že môžeš minúť dajme tomu vyše 30GB nie ako dnes niektorí operátori, že neobmedzený ale je to tak, že po minutí ti ide internet rýchlosťou pri ktorej dokážeš asi iba odoslať správu na messengeri ale stránku nenačítaš) alebo aspoň nebudú dáta také malé a drahé ako sú dnes.  

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

No ten rozdiel dát v M a L je dosť veľký, ako pri L si priplácaš jedine oproti Mku 3,5GB dát za 10€, čo nie je až tak veľa, ale je to smutné, že aby niekto kto chce poriadne veľa dát, chcelo by to ešte jednu variantu paušálu M kde by bola možnosť bez neobmedzených volaní a s väčším objemom dát a za tú istú cenu, lebo to sám každý vidí, že ten paušál M je hlavne kvôli tým čo chcú neobmedzené volania ale tie tie dáta... kto, ale teda mesiac dokáže vyžiť s 500MB tomu závidím celkom...

Hej, O2 ti dá krásnych 5GB, ale číslo si asi nikto neprenesie :D keďže hneď zistia, že pri paušáli za 20€ získajú iba 1,5GB dát mesačne ale len v prípade ak si nezoberú mobil :D a hej jedine zahodiť tú simku, lebo fungovať na ich karte s kreditom je oničom, 0,10€ majú síce za celý hovor ale môžeš volať len 1 hodinu potom ťa to vypne :D a ešte celkom sa dá 5€/1GB dát.

SMS/MMS by mali byť si myslím vždy zadarmo, podľa mňa aj pri kreditových kartách, väčšina ľudí si aj tak píše už cez messenger, viber a iné tieto aplikácie pri ktorých treba mať internet, SMSky možno sa tak posielajú na narodeniny či sviatky alebo starší ľudia si možno SMSkujú :) čiže ich spoplatňovať nemá moc zmysel, a keď tí nenažranci by to museli spoplatniť tak pekne jedine symbolickou sumou 1 cent za SMS/MMS :D

Inak keď sme pri tejto téme zmene paušálov, tak zaujímavé, paušály stále menia a takto, ale v ponuke EASY sa toho moc nemení, taktiež iní operátori Orange má stále nevýhodnú Prima kartu, O2 sa ako tak polepšil možno tou voľnosťou, síce všetci operátori majú virtuálnych operátorov patriacich pod nich ako Funfon, Tesco Mobile, Juro, ktorí sú výhodnejší ako ich vlastné kreditové karty, ale aj tak aký má zmysel robiť takýchto virtuálnych operátorov keď jednoduchšie by bolo zmeniť aktuálnu ponuku, lebo reálne možno som to spomínal, že máš síce takého Jura ale reálne si u Telekomu, využívaš 4G od telekomu a aj ostatné veci. 

Uvidíme teda kedy vlastne príde na slovensko doba kedy budú dáta naozaj neobmedzené (v zmysle,že môžeš minúť dajme tomu vyše 30GB nie ako dnes niektorí operátori, že neobmedzený ale je to tak, že po minutí ti ide internet rýchlosťou pri ktorej dokážeš asi iba odoslať správu na messengeri ale stránku nenačítaš) alebo aspoň nebudú dáta také malé a drahé ako sú dnes.  

Keď pôjde na O2 paušál,tak tiež získa navyše 5GB dát na dva mesiace.. Nakoľko nie je v O2 viazanosť,tak môže po dvoch mesiacoch odísť do inej siete. Keď zadá prenos z O2 ku konkurencii,tak je šanca,že retenčné oddelenie O2 mu zavolá a dá nejaký  relatívne normálny dátový balík k paušálu... 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

@Juraj0506 ja viem, že oplatí, presne preto som si to zobral s podmienkami, čo píšeš B| plnú cenu by som nedal, to radšej prejdem na easy 9_9 ale inak dobrá úvaha, takto by niekto mohol behať medzi operátormi, ak má trpezlivosť, vychytať dobrú ponuku. No nevadí, ja som nadmieru spokojný, s tým, čo mám teraz, myslím si, že každý by bol B|

@Samer303 písal som len čisto teoreticky, keby bolo keby, nepísal som, že je to moje želanie B| ale ja ešte posielam sms a to nie som dedko xD

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

@Dexter254 chápem, však aj ja posielam SMS, to asi každý, osobne pošlem čo som pozeral mesačne niekedy okolo 100SMS, ale hovorím o tom, že už sa SMS toľko nevyužívajú ako kedysi.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Pridal (editované)

Editoval/-a pattrra
je to v akomsi okne

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

dnes je neobmedzený paušál v telekome v PL za 50zl. čo je cca 13€!! ja platím 20€ mam iba 5GB dát  a 100minut, nič viac... katastrofa a ja, že prečo keď volám čoraz viac ludom s telekom číslom, tak na začiatku mi povie, že toto číslo už nieje v telekome!! :)  

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • -1

Tie pausaly su dobre, len ich musis vzdy spajat s Magentou. Za seba OK, uvidime o rok, ked mi skonci viazanost a retencka. Za plnu cenu sa hrnut do nich asi nebudem. Nechaj tomu cas.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • -1

Mnohí tu máte pravdu je to dosť prestrelené Áno M 0,5GB a Áno L 4GB. Dajte tomu čas, podľa mňa to zmenia. Je to obrovský pokles (nárast) medzi dvoma susediacimi paušálmi. Áno M kľudne mohli nechať 2GB

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Hosť
Táto téma je teraz uzamknutá pre ďalšie odpovede.

sidebar