Pausaly ANO

Otázka

• 3

Vitajte v dobe datovej. U pausalu za 20e vam znizime data z rekordnych 1GB na 0.5GB a zrusime pomale data po vycerpani, hlavne ze dostanete neobmedzene volania.

A cisto datove pausaly su stale len cisto datove pausaly, ergo sa z tych sim kariet volat neda.

Ani sa nedivim, ze mate najrychlejsiu mobilnu siet, ked na nej nikto nedatuje..

odpoveď sa páči : 3 osobám

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

37 odpovedí na túto otázku

• 2

Táto téma na tomto fóre bola založená preto aby sa ľudia buď posťažovali alebo pochválili novú ponuku paušálov. Tak preto aj ja pridám nejaký ten môj postrech  ku novým paušálom od telekomu. Dúfam, že ľudia z telekomu si to čítajú, bolo by smutné keby to nerobili. Ukazovali by, že im na ľuďoch vôbec nezáleží. Paušáli ÁNO pre mňa ako mladého človeka (študenta) sú vôbec neatraktívne. Prečo ? Lebo keď niekto dnes dá takú istú ponuku ako konkurencia je to pre mňa dosť neatraktívne a tým pádom ukazujú, že chcú umelo držať vysoké ceny.  Pri paušáloch HAPPY mal človek aspoň na výber či ho chce s telefónom alebo bez telefónu a bola tam cíteľne nižšia cena keď človek bral paušál bez telefónu. Magenta 1 pri paušáloch HAPPY ponúkala zlacnenie paušálov o ďalšie eurá, keď má niekto v telekome viac produktov a aj fixných služieb. No, ale pri paušáloch ÁNO ľudia majú aké výhody? Že im niekto pridá raz toľko dát ? Ľudia, sme v 21 storočí a to znamená, že je doba internetu, ale telekom ako keby to nevidel a nechcel vidieť. Telekom bol super v tom, že po vyčerpaní internetu z paušálov HAPPY nespoplatňoval dáta, ale už aj to dobré čo bolo v telekome žial už nie je :/. Človeka v dnešnej dobe nazaujímajú veľmi paušály ktoré majú neobmedzené hovory, ale práve naopak zaujímajú ich neobmedzené alebo veľké objemy dát. Príklad: Prečo neurobiť teda paušál s 500 minutami na hovory a neobmedzenými sms a 10 GB dát  a po prečerpaní spomaliť rýchlosť ? Za 15 eur. Ešte ma aj zaujíma jedná vec prečo telekom nerobí rozdiely  medzi tými zákazníkmi ktorý raz za rok idú na 2 týždne do Európy (dovolenka) a čerpajú tam dáta volajú a smskuju a medzi tými ľudmi ktorí chodia pravidelne do Európy pracovne.... Predsa keď niekto chodí raz za čas v rámci EÚ tak by mohol mať nejakú zľavu na ten paušál pre telekom to vôbec není problém lebo veľmi rýchlo vedia zistiť koľko minút, sms a dát minul niekto v zahraničí. Dúfam, že táto ponuka sa čím skôr zmení či ohľadne internetu alebo cien za ktoré sú tieto paušály. Človek keď nechce byť v magente tak má pri paušáloch objem internetu 250MB, 500 MB, 4 GB, 10 GB a 20 GB. Ceny 10 EUR, 20 EUR, 30 EUR, 40 EUR a 70 EUR. Na Slovensko, kde ľudia zarábajú 500 eur v hrubom je to strašne veľa a ešte po prečerpaní týchto dát aby si človek dokupoval ďalšie :/. Posledná vec ktorá ma tak zaráža, že sme v Europskej únií a telekom robí medzi štátmi veľké rozdiely. Ako je možné, že poľský telekom ktorý patrí do skupiny  Deutsche Telekom tak isto ako slovenský telekom a v Poľskú môžu mať za 70 zlotých v prepočte 16,60 EUR k dnešnému dňu majú neobmedzené hovory, neobmedzené sms a NEOBMEDZENÝ INTERNET a z toho hovory a sms môže využívať v Európe a dáta v Európe majú 3,6 GB. Tu si to môžte pozrieť http://www.t-mobile.pl/oferta/abonament/cat10027.chtml?filters=availability:availability:availableForRetentionClients . Toto je môj názor na telekom paušály  na Slovensku.

odpoveď sa páči : 3 osobám

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 1

Ak to tak ostane --- BAY-BAY TELEKOM...

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

V podstate ide o vylepšené paušály Happy... Stejne je to drahé... Oplatí sa to jedine cez retenčné oddelenie Telekomu samozrejme,že bez telefónu..? 

odpoveď sa páči : 1 osobe

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

v magente mas ANO M za 20€ a vsetko neobmedzene +1GB dat , teraz si mal 1GB ale 150 minut mimo telekomu. a magenta sa riesi na fooooore vo velkom 

z happy L na ANO L v magente 8 GB , teraz si mal 28 a 3 GB 

vies ked nevyuzivas data tak si das M a mas neobmedzene hovory ale tu na fore kazdy ziadal DATA tak ich dali 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

asi už kopa ľudí odišla do O2 tak sa konečne spamätali a aj oni dali za dvacku neobmedzené volania VŠADE nie len do vlastnej siete...ešte si potom pozriem aké "zábavné" ceny mobilov budú k tým paušálom...

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

ja si akurat od 1veho Maja mozem vybrat novy telefon, takze mi toto prislo celkom vhod :)

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

v magente mas ANO M za 20€ a vsetko neobmedzene +1GB dat , teraz si mal 1GB ale 150 minut mimo telekomu. a magenta sa riesi na fooooore vo velkom 

z happy L na ANO L v magente 8 GB , teraz si mal 28 a 3 GB 

vies ked nevyuzivas data tak si das M a mas neobmedzene hovory ale tu na fore kazdy ziadal DATA tak ich dali 

Kde dali tie dáta prosím? Pri paušáli ÁNO M nedošlo k zvýšeniu dát iba k tomu, že sú neobmedzené volania do všetkých sietí a zároveň aj SMS, ale dáta sú rovnaké na výške 1GB. A tie rozdiely... pri ÁNO M za 20€ mám 1GB, a pri ÁNO L až 8GB, čiže si vlastne doplácaš 10€ za 7GB navyše. A to iba v prípade, že máš Magentu inak máš buď 500MB alebo 4GB čo je už zase hrozný rozdiel, tie 4GB je ešte dobre, ale tak 500MB to kde sme? Ako chápem paušál ÁNO M je určený pre ľudí čo málo dátujú ale viac prevolajú, ale kto chce viac dát ako 1GB aby platil až 30€? 

Proste ponúkať internet 1GB a menej by malo byť zakázané, táto veľkosť je pre väčšinu ľudí malá, a kto s tým dokáže prežiť mesiac tomu závidím, lebo ja by som to nedokázal keďže stačí si pozrieť pár videí na youtube a dáta sú fuč alebo pozrieť denne pár videí na facebooku a tiež sú preč. 

Inak všetci traja najväčší operátori (nemusím menovať všetci vieme) už majú dá sa povedať svoju ponuku rovnakú teda teoreticky nemenovaný oranžový operátor má až za 30€ neobmedzené volania ale iba 2GB dát. 

Nakoniec len to, že podľa môjho názoru minimálne množstvo dát pri tomto paušáli za 20€ by malo byť aspoň 2GB.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Na mobilnom nete nemas pozerat videa :D ja zijem s 2GB LTT (Len tak tak) a to si YT nepustam. 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Vitajte v dobe datovej. U pausalu za 20e vam znizime data z rekordnych 1GB na 0.5GB a zrusime pomale data po vycerpani, hlavne ze dostanete neobmedzene volania.

A cisto datove pausaly su stale len cisto datove pausaly, ergo sa z tych sim kariet volat neda.

Ani sa nedivim, ze mate najrychlejsiu mobilnu siet, ked na nej nikto nedatuje..

Tak asi ostanem na striebornom u kyslíka s prenosom za 15€ a s doplatkom 6€ za 2GB dát . 3GB dát a ostatné neobmedzené za 21€. 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

hmm, keď som uvidel nové paušály, najprv som bol troška napálený, lebo deň predtým som zobral retenčnú ponuku ešte na Happy. Ale po preštudovaní naopak, som rád, že som to ešte stihol. Predsa len neobmedzené volania+sms a 6GB (ktoré sa nevypnú ani po vyčerpaní, len sa drasticky zníži rýchlosť) dát za 18€ je lepšie, ako niečo z tohto.  Hoci - pri áno sú hovory aj sms už aj do EU, pričom ja mám "len" 1000 minút.  ale tak, využil som to jediný raz v minulosti.  Možno keby dajú na M-ko tých 2GB, tak ľudia toľko nefrflú a prilákali by si späť zákazníkov od modrého. Vidno, že chce Telekom "nútiť" ľudí na využívanie Magenty. Situácia je ale ešte stále lepšia, ako u pomaranča, kde si už za skupinu po novom pýtajú peniaze a poplatky. Jeden tam dokonca dookola šaškoval, aký je rád, ako sa mu oplatí byť v skupine za 2,50 mesačne :D aby som to zhrnul - všetko má pre aj proti. takže uvidíme o dva roky, minimálne retenčná ponuka bude zaujímavá :)

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Pridal (editované)

Nové programy sú zamerané len na zvýšenie zisku, keďže strácajú na roamingových poplatkoch, dalo sa očakávať , že nastane nejaká zmena, ktorá by zvýšil a príjmy spoločnosti na úkor zákazníkov. Uvediem príklad pre porovnanie. Program Happy XL, v rámci skupiny Magenta pri plnom obsadení skupiny, viazanosť a bez mobilného telefónu, cena paušálu 25,99 €. Dnes pri porovnateľnom programe ANO XL, síce budem mať viac dát, ale zaplatím 40 €. Myslím, že tu je vidieť dostatočný rozdiel a úmysel Telekomu. 4-ka nestojí za nič, mal som a odišiel som, dokonca dvakrát. Slabé pokrytie, divné účtovanie balíkov, rýchle míňanie dát v porovnaní s inými operátormi pri rovnakom používaní. Orange, ten nestojí za nič. Jediná dobrá konkurencia je O2. Jedno číslo už tam mám prenesené a začínam uvažovať o prenose všetkých, vrátane celej rodiny. Myslel som, že konkurencia je hlavne o tom, aby Telekom ukázal, že to ide aj lepšie, že prinesie niečo viac, keď už sa pýši tým, že je to "najlepšia sieť". No bohužiaľ začína od tohto pojmu postupne vzďaľovať. Ešte som zabudol dodať, že samozrejme sa v niektorých prípadoch zvýšila cena smartfónov.

Editoval tguzma

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Táto téma na tomto fóre bola založená preto aby sa ľudia buď posťažovali alebo pochválili novú ponuku paušálov. Tak preto aj ja pridám nejaký ten môj postrech  ku novým paušálom od telekomu. Dúfam, že ľudia z telekomu si to čítajú, bolo by smutné keby to nerobili. Ukazovali by, že im na ľuďoch vôbec nezáleží. Paušáli ÁNO pre mňa ako mladého človeka (študenta) sú vôbec neatraktívne. Prečo ? Lebo keď niekto dnes dá takú istú ponuku ako konkurencia je to pre mňa dosť neatraktívne a tým pádom ukazujú, že chcú umelo držať vysoké ceny.  Pri paušáloch HAPPY mal človek aspoň na výber či ho chce s telefónom alebo bez telefónu a bola tam cíteľne nižšia cena keď človek bral paušál bez telefónu. Magenta 1 pri paušáloch HAPPY ponúkala zlacnenie paušálov o ďalšie eurá, keď má niekto v telekome viac produktov a aj fixných služieb. No, ale pri paušáloch ÁNO ľudia majú aké výhody? Že im niekto pridá raz toľko dát ? Ľudia, sme v 21 storočí a to znamená, že je doba internetu, ale telekom ako keby to nevidel a nechcel vidieť. Telekom bol super v tom, že po vyčerpaní internetu z paušálov HAPPY nespoplatňoval dáta, ale už aj to dobré čo bolo v telekome žial už nie je :/. Človeka v dnešnej dobe nazaujímajú veľmi paušály ktoré majú neobmedzené hovory, ale práve naopak zaujímajú ich neobmedzené alebo veľké objemy dát. Príklad: Prečo neurobiť teda paušál s 500 minutami na hovory a neobmedzenými sms a 10 GB dát  a po prečerpaní spomaliť rýchlosť ? Za 15 eur. Ešte ma aj zaujíma jedná vec prečo telekom nerobí rozdiely  medzi tými zákazníkmi ktorý raz za rok idú na 2 týždne do Európy (dovolenka) a čerpajú tam dáta volajú a smskuju a medzi tými ľudmi ktorí chodia pravidelne do Európy pracovne.... Predsa keď niekto chodí raz za čas v rámci EÚ tak by mohol mať nejakú zľavu na ten paušál pre telekom to vôbec není problém lebo veľmi rýchlo vedia zistiť koľko minút, sms a dát minul niekto v zahraničí. Dúfam, že táto ponuka sa čím skôr zmení či ohľadne internetu alebo cien za ktoré sú tieto paušály. Človek keď nechce byť v magente tak má pri paušáloch objem internetu 250MB, 500 MB, 4 GB, 10 GB a 20 GB. Ceny 10 EUR, 20 EUR, 30 EUR, 40 EUR a 70 EUR. Na Slovensko, kde ľudia zarábajú 500 eur v hrubom je to strašne veľa a ešte po prečerpaní týchto dát aby si človek dokupoval ďalšie :/. Posledná vec ktorá ma tak zaráža, že sme v Europskej únií a telekom robí medzi štátmi veľké rozdiely. Ako je možné, že poľský telekom ktorý patrí do skupiny  Deutsche Telekom tak isto ako slovenský telekom a v Poľskú môžu mať za 70 zlotých v prepočte 16,60 EUR k dnešnému dňu majú neobmedzené hovory, neobmedzené sms a NEOBMEDZENÝ INTERNET a z toho hovory a sms môže využívať v Európe a dáta v Európe majú 3,6 GB. Tu si to môžte pozrieť http://www.t-mobile.pl/oferta/abonament/cat10027.chtml?filters=availability:availability:availableForRetentionClients . Toto je môj názor na telekom paušály  na Slovensku.

Súhlasím, ja som tiež študent a táto ponuka by určite pre mňa nebola vyhovujúca keďže by som si musel minimálne brať paušál za tých 30€ kde je 4GB dát nižší paušál pre moje potreby nestačí. Inak ale čo sa tohto týka by ma zaujímalo kde je náhrada za paušál Happy XL Dáta pre mladých, ktorý stál 19,99€, teraz máš paušál za túto cenu ale s 1GB dát, čo je veľký rozdiel keďže ten paušál predtým mal 5GB dát a volania do telekomu neobmedzené a nejaké tie minúty do ostatných sietí. 

Pri tejto zmene paušálov jediná vec dobrá je, že nie je zbytočne veľa druhov paušálov, ale iba 5 druhov, ale za to sú dosť nevýhodné a ak chceš mať viac dát je nutnosť byť v Magente čo je blbosť. Zároveň mi príde celkom blbé, že ak niekto nechce mobil tak cenu paušálu bude mať rovnakú, keby aspoň teda kto si nezoberie mobil tak nech má zľavu na paušál alebo dáta navyše, keďže pri takom paušáli za tých 20€ veľký bonus na telefón nezískaš keďže je to jeden s najlacnejších paušálov, tam sa oplatí kupovať telefón za hotové v elektre, alebo hocikde inde.

Idú tiež hovoriť, že viac dát, že to vylepšujú kvôli ľudom, že chcú viac dát, ale reálne tých viac dát máš, ale pri Magente a to tiež pri tých paušáloch nad 30€, inak vidieť jasne, že tie paušály sú spravené hlavne na neobmedzené volania, ktoré dnes má každý na háku keďže dnes už viac voláš cez samotný internet, SMSky to isté, viac si niekto s niekým píše cez: Messenger, Whatsapp, Viber a iné komunikačné aplikácie vyžadujúce internetové pripojenie.

Čo sa týka toho čo je v Poľsku to aspoň vidieť, že v Poľsku je to o tom, že sa zaujímajú o potreby zákazníkov (to isté Poľský orange je výhodný tam stojí neobmedzený internet a všetko 49,99 zlotých čo je cca 11€ dokonca, a aj v EÚ máš 3GB), tu na slovensku robia s toho biznis a vedia, že dáta všetcí začali využívať naplno tak dáta sú drahé a neobmedzené volania ti dajú už za 20€. A mňa by len zaujímalo ako je možné, že kúsok od nás susedný štát Poľsko môže mať také lepšie ceny, keďže podľa výšky platu to nebude, kedže mne príde, že ak je plat vysoký v danej krajine tak možno operátori sú drahší, ale my sme krajina kde je minimálna mzda 480 EUR a ešte aby sme platili také sumy.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Nové programy sú zamerané len na zvýšenie zisku, keďže strácajú na roamingových poplatkoch, dalo sa očakávať , že nastane nejaká zmena, ktorá by zvýšil a príjmy spoločnosti na úkor zákazníkov. Uvediem príklad pre porovnanie. Program Happy XL, v rámci skupiny Magenta pri plnom obsadení skupiny, viazanosť a bez mobilného telefónu, cena paušálu 25,99 €. Dnes pri porovnateľnom programe ANO XL, síce budem mať viac dát, ale zaplatím 40 €. Myslím, že tu je vidieť dostatočný rozdiel a úmysel Telekomu. 4-ka nestojí za nič, mal som a odišiel som, dokonca dvakrát. Slabé pokrytie, divné účtovanie balíkov, rýchle míňanie dát v porovnaní s inými operátormi pri rovnakom používaní. Orange, ten nestojí za nič. Jediná dobrá konkurencia je O2. Jedno číslo už tam mám prenesené a začínam uvažovať o prenose všetkých, vrátane celej rodiny. Myslel som, že konkurencia je hlavne o tom, aby Telekom ukázal, že to ide aj lepšie, že prinesie niečo viac, keď už sa pýši tým, že je to "najlepšia sieť". No bohužiaľ začína od tohto pojmu postupne vzďaľovať. Ešte som zabudol dodať, že samozrejme sa v niektorých prípadoch zvýšila cena smartfónov.

Lenže prečo by mali trpieť kvôli roamingovým poplatkom ľudia čo napríklad nechodia do zahraničia? To je logika. Zaujímavé teda, že iný zahraničný operátori za smiešne sumy dávajú nebmedzené internety a volania či SMS a k tomu aspoň 3GB dát (každý operátor inak to ale má), to len u nás idú asi zvyšovať kvôli tomu ceny, lebo u nás to je tak blbo spravené, že zároveň môžeš čerpať svoje dáta ktoré máš na SK aj v EU, a ešte ťa obmedzujú tak, že ak si v EU dlhšiu dobu platíš ďalšie vysoké poplatky, toto mi ale moc nepríde ako zrušenie roamingu, možno tak pre ľudí čo chodia na dovolenku každý rok, alebo ak ideš na pár dní raz za niekoľko mesiacov do zahraničia, ale ak ideš do zahraničia na pár mesiacov tak pre teba moc to zrušenie neplatí :D

Telekom má "najlepšiu sieť" ale zbytočne, keď ju nemôžeš naplno využívať s týmito balíčkami dát, mňa ale už od začiatku čo využívam mobilný internet keď sme pritom zaujíma prečo sa toto spoplatňuje a určuje sa limit koľko MB, GB dát môžeš minúť, lebo keď si vezmem pri ADSL či iných internetoch platíš si mesačný tarif a môžeš minúť koľko chceš, ale pri mobilnom internete nerozumiem tejto veci a dôvodu spoplatňovania, keď je možnosť mať neobmedzené volania tak musí byť možnosť mať neobmedzený internet ako to má nemenovaný konkurenčný operátor so slabým pokrytím :D

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Viaceri ste tu spominali nemenovaneho pomarancoveho operatora, ze to ma drahsie za 30.. Len pre poriadok, aktualne ten 30-eurovy pausal s neobmedzenymi volaniami a 2GB datami ponukaju prakticky kazdemu, ci uz vlastnemu zakaznikovy bez viazanosti, alebo cudziemu zakaznikovi,  za 15e s 15 mesacnou viazanostou. Za 17e  je to aj s neobmedznymi sms. A ma 2GB dat a netreba ku tomu ziadnu fixnu sluzbu. ANO M s 0.5GB datami (bez magenty) je vysmech roku 2018.

Treba nutne podotknut, ze tieto ceny a nastavenia pausalov su vysledok skreslenej retencnej politiky nasich operatorov. Niektorym zakaznikom ponuknu cez retenciu super lacny pausal a kompenzuju to drahym cennikom pre ostatnych. Kolega je v Telekome snad odkedy prisli s GSM sietou. Ponuka mu nevyhovovala, tak sa rozhodol prejst do nemenovaneho modreho operatora. Tam podpisal zmluvu a spustil prenesenie cisla. Volali mu z retencie, ze preco odchadza a nakoniec mu ponukli uplne neobmedzeno za 15 euro s 12 mesacnou viazanostou. Ano, uplne neobmedzeno - AJ DATOVE! Ano, tento tu Telekom, na ktoreho fore toto pisem! Ked mu po roku skoncila viazanost, kontaktovali ho, ze si musi vybrat zo standardnej ponuky. Povedal ze nechce a opat vypisal prenos cisla. Opat mu zavolali a opat, uz druhy rok teraz, ma neobmedzeno za 15 euro (nutne podotknut, ze ma priemernu mesacnu spotrebu dat 4GB, takze tie neobmedzene data su len proforma).  Toto je prosim pekne dovod, preco ma "velka trojka" take drahe cennikove pausaly. Kebyze nedrzia dlhorocnych zakaznikov podpultovou cenou, tak by za tych 20e mali mesacne nielen tie neobmedzene volania a SMS, ale aj tych 10GB dat. A to je aj dovod, preco aj u nas su predplatenky (bez retencie a viazanosti - 4ka, funfon, ..) paradoxne vyhodnejsie, nez cennikove pausaly operatorov.

odpoveď sa páči : 2 osobám

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Práve som si odkladal nové zmluvy a našiel som ešte aj tie staré, aj letáčik z roku 2012, keď som si predlžoval paušál (viď prílohu).

Tiež ich nebolo veľa,  no a najmä ceny 9_9

Postupne ich rozširovali, až doteraz. Predpokladám, že to sa stane aj s Áno.  Možno pridajú napr. nejaký Áno M Relax za 20€, dáta šupnú na 2GB, pôvodné M-ko znížia na nejakých 16,99 a bude. Alebo dajú Áno M pre mladých, cenu ponechajú, pridajú tak 5GB dát, šupnú preč neobmedzené SMS a hotovo. Či dajú nejakú letnú, vianočnú ponuku s vyššími dátami.  A ľudia prestanú frflať (nie celkom doslova, kým nebudú všetky paušály za 0€ :D )

Sú to len moje špekulácie, tak prosím nehádzať hneď kamene :D

To, čo mi ale chýba, je slabý marketing. Hlavne tie nudné reklamy. Trocha to oživiť humorom. Kde sú časy 10 rokov dozadu, keď každý nenávidel reklamu Vianoce šalala, ale aj tak si to každý spieval a všade bolo len "kde sa dá stiahnuť to zvonenie?"

K tým dátam... doteraz som mal 1Gb, max. čo som minul bolo 200MB, aj to sa stalo raz. pred dvoma rokmi som dáta ani nepoužíval. Vôbec. Doma mám wifi a keď som išiel von, tak som kecal s kamošmi a nie ťukal do mobilu. Idem po ulici, dávam pozor na premávku, nie že budem čumeť do mobilu a prejde ma kombajn :D

Áno - NIE, nevyužíval som dáta. A to som itčkár.

Detstvo som mal pekné, bez počítača a mobilu. A neskôr? na párty, či oslavách, či v parku sme nečumeli stále do mobilu. Mali sme ho na volania, sms, občas tetris, či snake.

Možno mi to zostalo doteraz, nepotrebujem s vypleštenými očami kukať do appky pokecu a messengeru. Keď mi aj niekto napíše, čo mám nové, radšej sa spýtam a zavolám, smska k narodkám ma poteší viac, ako nejaké gratulácie na FB. pre mňa je priorita stále volania a sms. Ani netuším, čo budem robiť po novom s tými 6GB mesačne xD

Ešte k tým dátam sa vrátim. Každý nadáva,  ale pokrývanie 4G sieťou nie je lacná záležitosť. 4-ka nie je riešenie, ponúkajú teraz to, čo ponúkajú, lebo nemajú na výber, pokrytie slabé, na dedinách mizivé. Musia nejak nalákať zákazníkov aspoň v mestách, kde pokrytie majú a to sa im nijak inak nepodarí, len ponúkať neobmedzené dáta. Keď raz dosiahnu 4G na 95% SR, začnú dáta obmedzovať a viac spoplatňovať, to ešte každý ich zákazník začne nadávať. Pri ich paušáloch nenapíšu hneď, že ich neobmedzenô je vlastne obmedzenô na 3500 minút aj sms (tak isto to má aj pomaranč, tam je tuším ešte aj na max. 250 tel. čísiel) Je to niekde zašité. Ja pod pojmom neobmedzenô si predstavujem to, že naozaj nemusím mať chrobáka v hlave, koľko som minul minút, či sms, nič nemusím kontrolovať. Naozaj neobmedzené má iba O2 a Telekom.  A už zostáva iba Telekom, ktorý má 2G, 3G, 4G signál naozaj všade u nás (dedina hrboľatá, niečo na horekopci, niečo na dolekopci, niečo na miernom horekopci zase. Okolie kopce, lesy, kameňolom).

Také menšie nedeľné filozofovanie B|

P_20180506_125239_vHDR_Auto.jpg

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Pridal (editované)

Ešte k tým dátam sa vrátim. Každý nadáva,  ale pokrývanie 4G sieťou nie je lacná záležitosť. 4-ka nie je riešenie, ponúkajú teraz to, čo ponúkajú, lebo nemajú na výber, pokrytie slabé, na dedinách mizivé. Musia nejak nalákať zákazníkov aspoň v mestách, kde pokrytie majú a to sa im nijak inak nepodarí, len ponúkať neobmedzené dáta. Keď raz dosiahnu 4G na 95% SR, začnú dáta obmedzovať a viac spoplatňovať, to ešte každý ich zákazník začne nadávať. Pri ich paušáloch nenapíšu hneď, že ich neobmedzenô je vlastne obmedzenô na 3500 minút aj sms (tak isto to má aj pomaranč, tam je tuším ešte aj na max. 250 tel. čísiel) Je to niekde zašité. Ja pod pojmom neobmedzenô si predstavujem to, že naozaj nemusím mať chrobáka v hlave, koľko som minul minút, či sms, nič nemusím kontrolovať. Naozaj neobmedzené má iba O2 a Telekom.  A už zostáva iba Telekom, ktorý má 2G, 3G, 4G signál naozaj všade u nás (dedina hrboľatá, niečo na horekopci, niečo na dolekopci, niečo na miernom horekopci zase. Okolie kopce, lesy, kameňolom).

Viem,ze mat dobre pokrytie nie je lacna zalezitost,ale co mam povedat ak sa bavime napr. o polskom T-Mobile ? čo oni tie vysielace nakradli,ze si mozu dovolit dat neobmedzeno +5GB za 10€ ?
A s tym O2 nemas pravdu,pri nich musis dodrziavat pomer 80:20 odchadzajucich a prichadzajucich hovorov.A pri Orange-i tych 250 unikatnych cisiel obycajny clovek nema sancu prekonat

P_20180506_125239_vHDR_Auto.jpg

Editoval tyler91

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

V Telekome som kvôli pokrytí... Chodím pracovne po Slovensku a potrebujem operátora s najlepším pokrytím LTE ( bez národného roamingu v 2G sieti). Moje požiadavky spĺňajú jedine Orange a Telekom. O2 zatiaľ nie. O2 je na trhu vyše 11 rokov a dodnes využívajú národný roaming v 2G sieti Telekomu a Orangeu (GPRS a EDGE). Prehadzovanie zo siete do siete. O2 zatiaľ využíva národný roaming ( čoskoro vraj nebude). Čo sa týka 4-ky,je na trhu 2,5 roka približne a potrvá veľmi dĺho pokiaľ budú mať kvalitné pokrytie vlastnou sieťou LTE. Nebudem čakať dlhé roky na poriadnú sieť. Radšej cez retenčné oddelenie Telekomu som si vybavil výhodnejšie ceny,ako ísť do 4-ky. Viem Telekom,ani cez retenčné oddelenie mi nevie,dať také výhodné ceny,ako 4-ka. Pozerám,aj na pokrytie signálom LTE.?

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

@tyler91 presnejšie je to 11,75€ podľa NBS. A to retenčnú ponuku potom majú na 6€? :D tiež by som bral B|

Taktiež sa cena odvíja od použitého hardware a od dodávateľa. Ale keďže ide o tú istú skupinu (Deutsche telekom), tak neviem. Skús sa spýtať napríklad tu.

S tým O2 mi vieš dať oficiálny odkaz, že musia byť hovory 80:20? U pomaranča sú takisto aj tie minúty a sms a to by som už sekol.  Takže je to oblbovanie ľudí, tvrdiť a písať že neobmedzenô, keď aj tam sa počítajú minúty aj sms.

@Juraj0506 Nadarmo majú lepšiu ponuku... kamarát sa na nich ulakomil, že sú najlacnejší, ale keď som mu volával, tak pol hodinu som najprv musel počúvať jeho nadávky na štvorku a že konečne chytil signál.  A keď som bol u neho, že aha, aj tu mám plný signál na LTE. Veľa nechýbalo, aby ho neruplo. V neposlednom rade, neustále prepínanie sietí v mobile žerie baterku ako prasa. Platím menej, ako majú oni Slobodu  ∞ za 3500minút a sms. Ale viem, že skutočne je všetko neobmedzené, kvalitný signál a 6GB ani nevyužijem. Mimochodom, našli sa aj takí, čo si na mobile kukali online film, preplo im to na 3G, vyčerpalo 1GB a stiahlo celý kredit. Takže keď si niekto kľudne dátuje, nevšimne si, že ho preplo do 3G roaming a pekne cvaká.

Druhá vec je, že keď v mestách pôjdu do štvorky, ako chcú zabezpečiť, aby pri toľkom vyťažení neboli obmedzené rýchlosti LTE siete, alebo im to nezačalo padať.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

@tyler91 presnejšie je to 11,75€ podľa NBS. A to retenčnú ponuku potom majú na 6€? :D tiež by som bral B|

Taktiež sa cena odvíja od použitého hardware a od dodávateľa. Ale keďže ide o tú istú skupinu (Deutsche telekom), tak neviem. Skús sa spýtať napríklad tu.

S tým O2 mi vieš dať oficiálny odkaz, že musia byť hovory 80:20? U pomaranča sú takisto aj tie minúty a sms a to by som už sekol.  Takže je to oblbovanie ľudí, tvrdiť a písať že neobmedzenô, keď aj tam sa počítajú minúty aj sms.

@Juraj0506 Nadarmo majú lepšiu ponuku... kamarát sa na nich ulakomil, že sú najlacnejší, ale keď som mu volával, tak pol hodinu som najprv musel počúvať jeho nadávky na štvorku a že konečne chytil signál.  A keď som bol u neho, že aha, aj tu mám plný signál na LTE. Veľa nechýbalo, aby ho neruplo. V neposlednom rade, neustále prepínanie sietí v mobile žerie baterku ako prasa. Platím menej, ako majú oni Slobodu  ∞ za 3500minút a sms. Ale viem, že skutočne je všetko neobmedzené, kvalitný signál a 6GB ani nevyužijem. Mimochodom, našli sa aj takí, čo si na mobile kukali online film, preplo im to na 3G, vyčerpalo 1GB a stiahlo celý kredit. Takže keď si niekto kľudne dátuje, nevšimne si, že ho preplo do 3G roaming a pekne cvaká.

Druhá vec je, že keď v mestách pôjdu do štvorky, ako chcú zabezpečiť, aby pri toľkom vyťažení neboli obmedzené rýchlosti LTE siete, alebo im to nezačalo padať.

Manželka tiež odišla   zo  4-ky ( dôvod pokrytie a prehadzovanie do siete a nedostupnosť) po pár mesiacoch odišla zo 4-ky do Telekomu a získali sme Happy L za 14€ ( druhý paušál za polovicu)s 3GB dát +1 GB zadarmo za odporučenie zákazníka. Takže ja mám (retenčnú ponuku 30% zľavu na paušál)Happy L 3GB+1 GB zadarmo za odporučenie zákazníka. Ja som mal retenčnú ponuky a potom druhý paušál za polovicu a navyše sme získali navyše po 1GB dát obaja k paušálom. Takže máme po 4GB dát obaja. Samozrejme,že bez telefónu. Ten sme nechceli a vlastne sa to,ani nedalo. 4GB dát je to na hranici normy... ? To sa,ešte dá...Keď mi bude končiť viazanosť budem opäť vyjednávať o výhodnejších podmienkách hoci bez telefónu.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Retenčné od Telekomu je fajn, mne sa ozvali sami, týždeň pred skončením viazanosti, ponúkli mi Happy L za 14, alebo XL za 18. Zobral som druhé a aj mne poslali ešte aj kupón na druhý paušál za 50%. Ale to už vieš z inej témy. Teraz dva roky pokoj, uvidíme čo potom, určite tie áno dovtedy vykryštalizujú a retenčná ponuka sa zas nebude odmietať B| telefón si vždy kupujem za hotové, o to ani nebudem mať záujem.

Pre hejterov treba pripomenúť, že to bola ponuka pre verného zákazníka 18 rokov, čo má všetky služby u nich.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Retenčné od Telekomu je fajn, mne sa ozvali sami, týždeň pred skončením viazanosti, ponúkli mi Happy L za 14, alebo XL za 18. Zobral som druhé a aj mne poslali ešte aj kupón na druhý paušál za 50%. Ale to už vieš z inej témy. Teraz dva roky pokoj, uvidíme čo potom, určite tie áno dovtedy vykryštalizujú a retenčná ponuka sa zas nebude odmietať B| telefón si vždy kupujem za hotové, o to ani nebudem mať záujem.

Pre hejterov treba pripomenúť, že to bola ponuka pre verného zákazníka 18 rokov, čo má všetky služby u nich.

Radšej budem vyjednávať výhodnejšie ceny cez retenčné oddelenie,ako ísť do 4-ky,poťaže do O2 ( ktoré nevie dať výhodnejšie ceny,ako Telekom).O2 síce má lepšiu sieť,ako 4-ka,ale na Telekom sa nechytajú ( pretože O2 dodnes využívajú národný roaming v 2G sieti Telekom a teraz,aj Orangeu). O2,už nieje najlacnejší operátor a tiež ten národný roaming v 2G sieti,kde nemajú pokrytie vlastnou sieťou. To tiež robí problémy s prehadzovaním zo siete do siete..

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

V Telekome som kvôli pokrytí... Chodím pracovne po Slovensku a potrebujem operátora s najlepším pokrytím LTE ( bez národného roamingu v 2G sieti). Moje požiadavky spĺňajú jedine Orange a Telekom. O2 zatiaľ nie. O2 je na trhu vyše 11 rokov a dodnes využívajú národný roaming v 2G sieti Telekomu a Orangeu (GPRS a EDGE). Prehadzovanie zo siete do siete. O2 zatiaľ využíva národný roaming ( čoskoro vraj nebude). Čo sa týka 4-ky,je na trhu 2,5 roka približne a potrvá veľmi dĺho pokiaľ budú mať kvalitné pokrytie vlastnou sieťou LTE. Nebudem čakať dlhé roky na poriadnú sieť. Radšej cez retenčné oddelenie Telekomu som si vybavil výhodnejšie ceny,ako ísť do 4-ky. Viem Telekom,ani cez retenčné oddelenie mi nevie,dať také výhodné ceny,ako 4-ka. Pozerám,aj na pokrytie signálom LTE.?

Keď sme pri tom pokrytí toto by ma zaujímalo dôvod prečo buduje každý operátor svoju mobilnú sieť či LTE, 3G, 2G, takto keď má každý operátor svoju sieť tak napríklad v jednom meste má svoj vysielač zbytočne Orange, Telekom, O2 a 4ka, a to mi príde nelogické predsa, keby existovala spoločná 4G sieť tak by bolo na 100% pokryté slovensko úplne všade lebo keby sme odpočítali duplicitné vysielače iných sietí tak tie mohli byť v iných mestách či dedinách. Keby bola spoločná sieť tak by sa operátori predbiehali iba v cenách a daných ponukách, teraz to na slovensku je tak, že ak má operátor veľkú 4G sieť tak je najdrahší a ten čo má malú sieť ten je najlacnejší... 

4ka to je tiež prípad, slabá sieť o tom nehovorím a dopadne to takisto ak budú mať lepšie 4G tak budú drahý tiež, už teraz však ten 1GB nesojí 1€ ale pokiaľ viem už 2€ a taktiež ich neobmedzený paušál nie je neobmedzený ak nie si v 4G pokrytí máš iba 1GB dát, a v EU nečerpáš dáta ale 0,01€ za 1MB čo je nevýhodné. (neberte nikto ako reklamu len poukazujem na to, že to už aj Telekom lepší ako 4ka aj keď je trochu drahší).

Retenčné oddelenie... čo dodať, ako niekto už tu na fóre písal tak sa nevidím ani už ja, že ceny paušálov sú veľké keď niekto má paušál XL za 18€, a iné paušáli za 50% možno aj vyše, inak ale toto je celkom nespravodlivé voči novým zákazníkom keďže oni majú za 20€ 500MB (s magentou 1GB) dát a neobmedzené volania a vy máte s XL paušálom aj 4GB možno vyše (neviem koľko mal dát XL paušál), ako chápem tých čo sa idú oháňať, že sú 20 rokov v Telekome a bla bla... ale aj tak... ako ja keby som bol dlhoročný zákazník niekde tak tiež by som chcel lepší paušál prípadne veľkú zľavu to áno, ale pozrime sa na to z hľadiska nového zákazníka, že vybrať si tu na Slovensku vyhovujúceho operátora je celkom problém, teda v prípade ak je niekto náročný na dáta v dnešnej dobe tak si asi nevyberie, keďže momentálne Telekom, Orange, O2 sú na tom rovnako s cenami by sa dalo povedať, a potom je tu štvrtý operátor ale ten je na tom zle s pokrytím, čiže ani nie je z čoho vyberať. A nakoniec inak zaujímavé, že v zahraničí sú lacní operátori a pritom majú dobré pokrytie, čiže potom nič iné mi nevychádza, len to, že tu ide o zárobok než o služby pre zákazníka a zároveň vyhovieť zákazníkovi.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Hosť
Táto téma je teraz uzamknutá pre ďalšie odpovede.