Orange -> Telekom - Nemožnosť presunúť linku medzi operátormi

Otázka

• 0

Zdravím,

mám takýto problém. Mám zapojené do domu dve telefónne krútené dvojlinky. Obe linky majú telefónne číslo. Jedna je pevná od Telekomu (kde bol v minulosti internet), druhá je Orange DSL s rýchlosťou 15Mbps pri profile 18400/1150 Kbps. V Orange mi končí viazanosť  o cca 10 dní a chcem preto v Telekomu združiť služby. Chcel som si teda nechať zaviesť DSL internet od Telekomu, to ale nie je možné, pretože pár mesiacov podľa webu nemá celá ulica žiadna pokrytie. V telekome mi povedali, že nie sú schopní urobiť žiadnu objednávku na prípojku. Následne by som samozrejme Orange zrušil. Problém nastal vtedy, keď okolité ulice pokryli VDSL a naša ulica zmizla z akéhokoľvek pokrytia. Nie som tak schopní premigrovať linky.

Nejaká rada?

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

12 odpovedí na túto otázku

• 0

ahoj, toto je riesene tak ze musis najprv zrusit internet v orange, s tym ze je tu riziko obsadenia portu niekym inym. Nebudu ti rezervovat port. odporucam, co vsak nemusi byt na 100% poziadat o zrusenie orangu (vypovedna asi 1 mes.) tyzden pred skoncenim poziadat o aktivaciu. vysvetli im aka je situacia a nech odoslu objednavku hned na druhy den. 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ako píšeš, bohužiaľ neprípustné riešenie riskovať porty. 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Riešil som rovnaký problém. Zariskoval som. Na konci mesiaca som bol zrušiť net v Orange a o mesiac prvého ako mi o polnoci sa zrušil internet v Orange ráno som bol naklusany ako prvý zákazník aby mi robil objednávku a podarilo sa. Mam Telekom Vdsl a maximálna spokojnosť :)

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

riešim podobný problém. Už som vo výpovednej lehote. Do 30. 4.  U nás našťastie mi vedia zriadiť  na adrese podľa telekom stránky druhé pripojenie... Dúfam, že neskončím bez netu... Škoda, že telekom to nemá tak doriešené ako Orange... Krstná preto neprešli do telekomu, lebo im bohužiaľ telekom tiež podľa stránky nevedel tam zriadiť net na ich adrese... 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

ale viete čo je na hlavu? že orange vie preniesť internet od telekomu ale telekom opačne nie...či sa mýlim?

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Je to tak ako píšeš. Z Telekomu bez problémov... 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ahojte, 

Svojim zákazníkom umožňujeme plynulý prechod s DSL internetom ku alternatívnym poskytovateľom. Na to, aby bol možný plynulý prechod medzi alternatívnymi operátormi, alebo od týchto operátorov do Telekomu by vyžadoval zapojenie, respektíve určité kroky zo strany alternatívnych poskytovateľov DSL internetu.

Ľubo

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ako teda vieme zabezpečiť, aby mi nevzali port?

Resp. ako to riešiť ak nie je možné urobiť ani objednávku, pretože moja ulica z nejakého dôvodu už viac nie je pokrytá internetom. 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Nikto nič podobný problém?

Ja sa ale pýtam, prečo naša ulica je 5 mesiacov bez pokrytia, tzv. tmavé miesto na mape a nikto nie je schopní to riešiť.... služba tam pritom je.. Došli porty a nechce to Telekom uvádzať?

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Aha, takže keď je plná ústredňa, automaticky zmizne miesto z mapy pokrytia? 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok

Vytvor si účet alebo sa prihlás, ak chceš komentovať

Musíš byť členom, aby si mohol pridať komentár

Vytvoriť účet

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Registrácia nového účtu

Prihlásiť sa

Máš už účet? Prihlás sa tu.

Prihlásiť sa teraz