Zdieľanie nahrávania na box bez HDD

Otázka

• 0

Pozdravujem, kto má aktivované zdieľanie nahrávok na boxe bez HDD ?

Mne to aktivovali, avšak box bez HDD nevidí žiadne nahrávky z boxu s HDD. Navyše ak spustím nahrávanie na boxe bez HDD ten box "zamrzne", pri každom stlačení hociakého tlačidla dostanem hlášku, systém nahrávania je zaneprázdnený skúste to prosím znovu. Musím ho natvrdo vypnúť inak sa neposuniem. Oba boxy majú nový SW.

Skúšali sme s technikmi 777 komplet SW reload, v stredu keď budem doma príde technik domov a skúsime povymieňať najprv box bez HDD, potom aj ten s HDD a nakoniec aj router za ZTEčko. Dúfam, že niečo pomôže... Zatiaľ sa s týmto nestretli

Riešil niekto podobný problém ?

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

29 odpovedí na túto otázku

• 0

Tiez by ma to zaujimalo ako sa to da aktivovat , pretoze mam tak ako Ty 1 box s HDD a druhy bez HDD a nevidim tam moznost prehratia nahravok zo setoboxu bez hdd

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ja mám 3. Mne to ide v pohode. Na každom vidím ako keby som mal všetky nahrávacie. 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Popri analýze som sa pýtal na dva HD kanály na DSLku, je to možné aplikovať ale nebude to nikdy povolené. Ad. 1 kapacita Ad2. laikom nevysvetlíte že skrz dva HD kanály súčasne pôjde internet pomalšie. To zrejme ani do podmienok reálne nejde zapísať.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

a cez aku funkciu vidis nahravky na boxoch bez hdd andyandy754 ?

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

malo by to byť štandardne cez REC TV na ovládači, resp. v menu je to nahrávanie.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Pise mi : nahravanie je deaktivovane. Asi bude potrebna konzultacia priamo s telekomom.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ked to zaviedli tak bola potrebna aktivacia v Telekome. Novy zakaznik to uz mozno ma aktivovane automaticky, neviem. Treba zavolat.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Zavolajte ne bezplatnú linku 0800 123 456 a požiadajte o Nahrávanie na ďalší Magio Box, je to už bezplatné ( v minulosti sa za to platilo).

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

a cez aku funkciu vidis nahravky na boxoch bez hdd andyandy754 ?

klasicky cez menu a nahrávky... na každom boxe vidím nahrávky čo sa nahravajú v hlavnom. A aby vedeli čo to budú od nich chcieť ked o to budú žiadať...

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Postup :

1.Zavolat na 0800 123 456

2. Sluzba bola aktivovana bezplatne

3. Po aktivácii VYTIAHNUT magio box zo zastrcky na cca 10 sec a znova spustit nasledne po restarte nabehne v menu ponuke polozka NAHRAVKY

P.S: NESTACI restartovat magio box .

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Pridal (editované)

@eM Keiohladom spustenia dvoch HD programov na metalickej sieti sa to dalo cakat, hoci je do ustredne privedena optika, nie kazda linka by sa dala tak nakonfigurovat, aj ked si myslim ze niektore byy to zvladli. keby to zavedu tak hned by to kazdy chcel vyuzit a objednat si tu sluzbu a vacsine by to neislo alebo by mali vypadky.  V tomto Telekom chapem, ze to nepusti hoc by mohol a mohol by riesit kazdeho individualne ale nespravi to. Riadi sa pravidlom bud pojde vsetkym alebo nikomu.

pisal  som ohladom klasickeho ADSL , nie VDSL

Editoval/-a filipec12

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Riešiť individuálne je to non sense, keď už tak automatizovaný load balance systém bez vedomia koncového bodu. Všimnite si ale, po vypnutí a zapnutí routera ak máte dva boxy a na nich potom zapnuté HD kanály tak to chvíľu ide súčasne, následne ako sa aplikujú politiky to na jednom z TV vyhodí hlášku ako to všetci poznáme HD zostane bežať len na 1 TV.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ahojte, 

bezplatnú doplnkovú službu Nahrávanie na ďalší Magio Box si môžete objednať telefonicky, osobne alebo na našej stránke prostredníctvom online chatovej komunikácie alebo spätného kontaktovania. 

@filipec12, @eM Kei skúsme sa na to pozrieť inak, zoberme si ústredňu na ktorú je pripojených XY užívateľov. Každá ústredňa ma istú kapacitu, individuálnym spustením 2 x HD streamov pre jedného užívateľa môže ovplyvniť ostatných. Negatívna spätná väzba by bola buď na nefunkčnosť , spomalenie alebo nemožnosť využívania 2 x HD.   

Ľubo

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ale kto nemá internet na tej linke s 2x boxami tak aspoň tam to pustiť  "namiesto" toho netu 2 box s Hd

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

podla mna to je jedno aku mas sluzbu , podla Lubosovho popisu to chapem tak - uplne obrazne, mas v kosiku 30 jablk a 30 sluzieb, na to aby si dal niekomu dalsiu, resp. HD musim niekomu to jablko zobrat :) ako by si to bral ty ak by zobrali tvoje jablko :D 

odpoveď sa páči : 1 osobe

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ahojte, dnes bol technik u mňa, opravil to výmenou routera. Speedport Entry 2i  mal som ADB.

Všetko šlape.

A vidím kapacitu linky :)

j4Mg[1].png

odpoveď sa páči : 1 osobe

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

podla mna to je jedno aku mas sluzbu , podla Lubosovho popisu to chapem tak - uplne obrazne, mas v kosiku 30 jablk a 30 sluzieb, na to aby si dal niekomu dalsiu, resp. HD musim niekomu to jablko zobrat :) ako by si to bral ty ak by zobrali tvoje jablko :D 

jedno?  no neviem... raz ked ti niečo neťahá(internet) tak asi to niekde inde môže ísť namiesto toho...namiesto 8megového internetu 6 megové hd... 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

To je sebecký pohľad, stále je to šírka pásma. Tak hlbokú odbornú analýzu prečo to môže spôsobiť problémy tu nečakaj. Neviem či sa dočkáš odpovede aj na hodine otázok a odpovedí.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

@Ľuboš je niekde viditeľné, ktorý kanál pozerá druhý STB ? Včera na bez HDD sa pustilo nahrávanie SD kanálu, zároveň sa sledoval iný program. Na STB s HDD môžem sledovať len ten nahrávaný a plus ten čo pozerá STB bez HDD, nahrávaný program mám v menu REC TV, a čo ten kanál ktorý sa sleduje na druhom STB ?

Verím, že to je jasné ako som to napísal. Vidím, že sa budem musieť donútiť dotiahnuť koax z DVB-T antény :) pre tieto prípady, ešte že mám v stene predprípravu.

Ďakujem za odpoveď

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

@eM Kei na prvom boxe sa nezobrazuje kanál, ktorý sleduješ na ďalšom boxe a naopak. :( je to zaujímavý podnet, ktorý ale neviem či by si našiel uplatnenie a bol  zákazníkmi využívaný. 

Čo sa týka vysielania, resp. sledovania, pravdepodobne si sledoval kanál v HD kvalite a z toho dôvodu už nebolo možné na ďalšom boxe sledovať niečo iné. Vyskúšaj prosím, zapnúť nahrávanie SD streamu a súčasne iný kanál na prvom boxe v SD a na ďalšom boxe iný kanál taktiež v SD. 

Dúfam, že je odpoveď dostačujúca.

Ľubo

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Nahrávať jeden kanál, pozerať druhý na tom istom boxe a na druhom boxe pozerať tretí kanál...? Fíha.... A ešte jedno z toho v HD... Tak to by bolo pre niekoho... :D

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

@eM KeiRiadi sa pravidlom bud pojde vsetkym alebo nikomu.

ale to potom by mali zrusit IPTV na pevnych linkach uplne, lebo nie kazdemu je mozne tu sluzbu poskytnut aj je daleko od ustredne :)

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ahojte,

@filipec12, @eM Kei skúsme sa na to pozrieť inak, zoberme si ústredňu na ktorú je pripojených XY užívateľov. Každá ústredňa ma istú kapacitu, individuálnym spustením 2 x HD streamov pre jedného užívateľa môže ovplyvniť ostatných. Negatívna spätná väzba by bola buď na nefunkčnosť , spomalenie alebo nemožnosť využívania 2 x HD.   

Ľubo

ale to je predsa vas problem, ze mate slabe linky do ustredne. co tak si ich posilnit? :)

navyse tento argument je trochu nepravdivy, kedze iptv funguje na principe multicastu, snad ti netreba vysvetlovat co to je a hlavne je ten argument nepravdivy kedze telekom na tych istych linkach z tych istych ustredni umoznuje pouzivanie sluzby magio go a to az 3 streamy, ktora funguje na principe unicastu a ktora viac zatazuje celkovu siet ako multicastove magio :)

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

@cyro s tým unicastom máš pravdu. Magio GO nejde priamo z ústrední, nemá to logiku. Na GO sa pripojíš z akéhokoľvek pripojenia na internet, prečo by ťa mala supportovať ústredňa ? Na to majú špeci cluster serverov.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Hosť
Táto téma je teraz uzamknutá pre ďalšie odpovede.

sidebar