Vypadávanie wifi + otazka

Otázka

• 0

Ahojte dali sme si doma internet od telekomu optiku

kopali sme optiku ešte smerom k domu a všetko ok

mame 15mbps/s za 10€ mesacne

chcem sa spýtať internet vypadáva wifi odpojí to a časom pripojí kvôli čomu to robí signál alebo čo ?? 

Inac ďalšia otázka je dá sa hocikedy prejst na vyššiu rýchlosť ? Čo treba kvôli tomu spraviť ? Vdaka

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

17 odpovedí na túto otázku

• 0

Moze byt ze wifi siet vysiela na kanali na ktorom vysielaju aj ine wifiny v tvojom okoli. Skua v najstaveniach routra zmenit vysielanie kanala na iny.

Prejst na vyssiu rychlost je mozne hocikedy, staci ak zavolas na 0800 123 456 a povies im ze by si chcel pocas viazanosti prejst na vyssi balik. Oni  zaeviduju do systemu tuto poziadavku a do niekolkych dni by ti mala nabehnut nova rychlost.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Popremyslam ešte keďže čítal som fórum a veľa ľudí píše že platí si za 60 Abo 300mb sieť a majú polovicu s toho rýchlosť keď nie menšiu :) 

a aj že telekom dodáva smejd routre to už smiešne na čom všetkom šetria už keď garantujú rýchlosť nejaku tak nech aj dajú kvalitný router určený na tu rýchlosť 

uvidim ak zvyšim to a pôjde pomaly prejdem na pomalšiu rýchlosť 

ako ja niesom doma ale brat mi tak písal 

pridem zo zahraničia domov o pár dni tak potom to budem riešiť prejsť na vyššiu rýchlosť 

V meste mojom podľa pokrytie služieb sa dá aj XL dať optika ale či bude mat takú rýchlosť to neviem 

da sa nejak overiť ale moje mesto má max download rýchlosť alebo niečo take speed?

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Aj optika má take problémy ako vdsl? 

Ze nedostanú ľudia rýchlosť Za akú si platia alebo záleží od vzdialenosti od ústredne atd? Či optika take problémy nemá ? Ak si dám z 15 na 60mbps internet tak mi aj tak pôjde ?? 

To dávajú potom iný router k tomu aj ? Ak prejdem na vyššiu rýchlosť ??

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Pridal (editované)

optika je najspolahlivejsi sposob pripojenia do internetu, pri optike ti nehrozia caste vypadky ako pri ADSL alebo VDSL, kde sa pouzivaju metalicke vedenia, pri optike su opticke vlakna ktore maju takmer nulovy utlm. Su haklive najma na ohyb. Co sa tyka maximalnej rychlosti v tvojej lokalite, opticke pripojenie ktore Telekom ponuka ma vo vsetkych lokalitach maximalnu dostupnu rycholst t.j 300/30 Mbit. od Pondelka to bude 1 GB (950 Mbit) /100 Mbit/s za 25€. Osobne by som isiel aspon do L balika uz len kvoli vyske uploadu, ktory je v dnesnej dobe cloudov a uploadovania objemnejsich suborov  velmi dolezity.

Editoval/-a filipec12

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Router davaju nejaky TP link tusim, tu sa jedna hlavne o ONT ktore sluzi ako prevodnik signalu z optickeho vlakna, v tomto pripade dodavaju  Huawei HG8245H ktory by mal zvladnut aj 1 GB pripojenie

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Teraz sa už dáva iba Huawei HG8245H, slúži ako prevodník a zároveň má integrovaný Wi-Fi modul :)

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ahojte dali sme si doma internet od telekomu optiku

kopali sme optiku ešte smerom k domu a všetko ok

mame 15mbps/s za 10€ mesacne

chcem sa spýtať internet vypadáva wifi odpojí to a časom pripojí kvôli čomu to robí signál alebo čo ?? 

Inac ďalšia otázka je dá sa hocikedy prejst na vyššiu rýchlosť ? Čo treba kvôli tomu spraviť ? Vdaka

Ja som tiež mal ten istý problém, stačilo iba reštartovať ONT do výrobných nastavení. 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Aha ak mám optiku zaujíma má napr keby dám 60mbps to mi pôjde download 6mb/sec? A cez wifi ? Tiež plna rýchlosť či ako 

no a to vypadávanie alo zmeniť signál ? 

Inac 1gb neviem predstaviť si načo by som využil Heh ako pekne to je 100mb za sec to by mi 10gb/minutu stiahlo ale ináč využitie nevidím žiadne

stahujě len keď hry a mám ps4 tak asi najlepšie bude ten 60mb nie či 300mb už ?

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Čo je ont? Ako resetnem do default nastavení ? Ont akože router ? A resetovať tak že vzadu tu dierku stisnem na pár sekúnd na reset a nemalo by už odpájať t wifi ? Nič po reštarte netreba nastavovať v router settings ?

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

ONT je to biele zariadenie Huawei do ktorého je zapojený optický kábel. 

Reset do výrobných nastavení vymaže všetky nastavenia ktoré ste v ONT vykonali (zmena hesla k Wi-Fi, pridelené IP adresy a pod,). Reset vykonáte stlačením a podržaním tlačitka RESET na bočnej strane zariadenia (vedľa WLAN a WPS tlačidiel). ONT sa reštartuje a spustí sa proces automatickej konfigurácie, ktorý trvá max. 30 minút. Počas tejto doby si ONT stiahne zo siete prihlasovacie údaje k službe a nastaví profily na základe aktivovaných služieb (internet, TV, prípadne pevná linka). Ďalej počas tejto doby nevstupujte do administrácie routra (192.168.1.1), ani ho nevypínajte.

Po uplynutí 30-tich minút môžete začas služby normálne využívať. Následne by už wi-fi vypadávať nemalo.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Pridal (editované)

A po resetovani keď vravíš zmení sa wifi a heslo tak ako nájdem ake tam bude nastavené po resete? A pridávanie ip načo slúži ?

Editoval/-a Stanky25

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Po resetovaní sa nastaví heslo aké malo ONT od výroby, nájdete ho na spodnej strane ONT - WLAN Key. Následne ho je možné zmeniť. Prideľovanie IP nemusíte riešiť ak nemáte zakúpené pevné IP adresy.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ok dik a ak chcem. Zvýšiť rýchlosť stačí volat len ? A do koľkých dni mi to zvýšia cca ? A ak v strede mesiaca požiadam o to tak to vypočítajú tu mesačnú sumu ?

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Je nutné zavolať na zákaznícku linku 0800 123 456 alebo navštíviť predajňu. Následne je nutné podpísať dodatok k zmluve, rýchlosť sa potom zmení za cca. 3-4 dni od vrátenia podpísanej zmluvy, niekedy sa však rýchlosť zvýši aj pred podpisom dodatku krátky čas po objednaní.

Mesačná suma sa vypočíta ako alikvotná časť mesačného poplatku za internet L za časť mesiaca, a rovnako aj internet XL.

Čiže od prvého dňa vo fakturačnom období do dátumu objednania XL internetu zaplatíte časť za L internet, a od dátumu objednania po koniec fakturačného obdobia už časť poplatku za XL internet + poplatok za nasledujúci mesiac.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ešte jedna vec ocovi vraveli že má si kúpiť powerline krabičku už kúpil načo to je dobre a bolo to potrebné ? Dik

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Pridal (editované)

Powerline adaptéry sa najčastejšie používajú ak máte Magio televíziu - na pripojenie boxov do siete. Nie  je nutné ťahať LAN káble od ONT do boxov, ale použiť tieto adaptéry ktoré prenášajú signál cez elektrické vedenie. 

Taktiež ich môžete použiť aj ak chcete rýchly internet  ďalej od routra (na poschodie a pod.), alebo rozšíriť wi-fi signál. Rozširovanie wi-fi však umožňuje iba ten drahší powerline za 19,99€ (devolo).

Editoval/-a mirko1141

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

ten lacnejsi :) technik vravel ze to bude stacit lebo nemame poschodovy dom :)

tak asi sa mylil a aj ked sa napojim priamo na router tak raz ide 14mbps potom 4mbps tak nechapem...a to vypadavanie je co za somarinu?ved ten powerline je potrebny nie?

ci co myslis ze dam si optiku cez kabel a bude fungovat len na jednom zariadeni (pc) ? od tkomu same somariny davaju lacne jak vidim a potom ze preco nikomu nejde alebo vypadava

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Hosť
Táto téma je teraz uzamknutá pre ďalšie odpovede.

sidebar