optika od T-comu

Otázka

• 0

Dobry den,

minuly rok zhruba v lete, pracovnici T-comu chodili po obciach Podolie a Castkovce (mozno aj ine), okr. Nove Mesto nad Vahom a zistovali zaujem o pokrytie v obci optickymi pripojkami.

Rozposielali aj oficialne listy po domoch a vsetko nasvedcovalo tomu, ze maju uz aj projekty a zacne sa s pokladkou optickych rozvodov este minuly rok.
Chcem sa spytat, keby sa planuje spustenie tohoto projektu a ci je nejaky dovod preco sa este nezacalo, ako sa planovalo.

Dakujem

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

24 odpovedí na túto otázku

• 0

Zdravim, potvrdzujem, ze v Brunovciach zacali vykopove prace, uz som ani nedufal ze sa toho dockam :D

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Dobry den,

moze sa to zmenit asi myslite, ze sa to moze este odlozit, skor to asi nespustia. Moze sa vytvorit objednavka napr. na internet este pred oficialnym spustenim? Dakujem.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Pridal (editované)

Dobrý deň,

koncom októbra, ale môže sa to ešte zmeniť.

Editoval Mirko

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Dobry den, uz vieme predbezny termin spustenia? Vdaka. 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Poslednu odpoved, ktoru som dostal, bola ta, ze zemne prace este pre obec Podolie neskoncili (v mojom pripade chyba asi 10-15M dokopat aspon na hranicu mojho pozemku) a zacnu znova, ked to pocasie dovoli, jar 2019. Planovane spustenie polovica 2019, realne to moze byt asi aj dlhsie. Nechame sa prekvapit.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Dobry den, 

uz je navrhnuty nejaky planovany termin spustenia? 

Dost prace sa spravilo od zaciatku tohto prispevku. 

Dakujem. 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

chcel by som sa este spytat, projekt je asi realizovany subdodavatelskou firmou Suptel... do “domovych pripojok” (krabicka pred domom) su vyvedene 4 kable... znamena to, ze su pokladane aj opticke kable konkurencnych firiem? Ak ano, ktorych? Niesom si isty, ci to niekto moze komentovat... resp. poskytnut odpoved. Dakujem

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 1

ja ti mozem potvrdit, ze v Podolii sa uz kope/poklada hlavna trasa (popri hlavnej ceste) optickym kablom... Mam pocit ako keby niekto cital, co som tu uz pisal predtym... je podstatne lahsie a rozumnejsie robit tu pokladku teraz, kym je vsetko rozbite a len zasypane strkom... Ide im to celkom rychlo, cez tie horucavy co boli, sa nezastavili

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

@frees11 projekt je ešte v riešení a zatiaľ tam nie je ešte uvedený predpokladaný dátum spustenia. 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

@Ľuboš

Zdravim, mate prosim nejaku aktualizaciu stavu ohladom pokladky optickych rozvodov v obci Brunovce?

Dakujem

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

mgomgo asi to to zle pochopil prepac :) a väcsinou sa nerealizuje jedna obec ale viacero takze cele to zodpovedal marsell2607

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Dobrý deň,

ďakujem za odpovede. Ja mám zas iné info, že Častkovce sú závislé od Podolia, lebo sa to ťahá z Piešťan a postupne sa to cez obce prepája. Ale to je jedno kto je od koho závislý, hlavne, že už sa to pohlo a začali pomaly kopať.

Pekný víkend.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

prepac, ale vobec si nepochopil o com som pisal... nepisal som o tom, ze mali kanalizaciu robit sucastne s optikou... ale snazit sa polozit optiku skor, ako sa zacnu davat chodniky do povodneho stavu..., aby sa nemuselo zase rozkopovat, alebo frezovat drazku na novom chodniku... kanazlizacia ma s optikou velmi malo spolocne aj vzhladom na roznu hlbku...

ano, nepoznam podmienky projektov, ale urcite sa to dalo nejakym sposobom zladit, kedze hlavna trasa ide vzdy iba po jednej casti cesty, alebo chodnika..., aby si obe firmy nezavadzali... 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

nie stale je mozne dat dva projekty dokopy, vsetko si vyzaduje rôzne povolenia a zladenie sa. Ja tam vela toho co to moze ovplyvnit. Ano najidealnejsie by to bolo teraz ale skus sa na to pozriet aj z ineho uhla. Mozno optika nemoze byt v blizkosti kanalizacie, mozno nemaju povolenie, kym sa existujuci projekt neukonci, mozno firma ktora robi kanalizaciu nema zaujem zlucenie projektov. 

k tomuto by mala mat info samosprava, ktora dava povolenia a pod. 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

v prom rade treba aj povedat, odkedy robil Tcom prieskum v dedine, tak sa toho vela zmenilo... zacala sa kopat kanalizacia, ktora momentalne finishuje a robia sa uz len pripojky... hlavna trasa uz je hotova. Cize obec je stale rozkopana, chodniky rozbite a pomaly sa cesty plataju asfaltom. Ak by chcel Tcom pokladat optiku, a ist trasou chodnikov ako mi bolo povedane projektovym manazerom od Tcomu, tak by si mali chlapci pohnut, kym je secko rozbite a nezacnu sa chodniky davat zase do povodneho stavu.

Obec podolie by aj tak mala byt zavisla od obce Castkovce, cize kym sa nezacnu Castkovce (mozno uz zacali, neviem), tak nebude ani Podolie.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Veď @Ľuboš už raz písal -   Zatiaľ to vyzerá na koniec roka, tento termín ale nie je záväzný.   Tak možno to dovtedy stihnú.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Dobry den, uz sa v obci Podolie zacalo s vykopovymi pracami pre opticku siet, viete aj priblizny termin spustenia, hruby odhad? 

Dakujem.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ahoj @marsell2607

zriadenie služby sa posudzuje na mieste našim technikom, ak je potrebné, tak ako píše @mirko1141 technik potiahne nový kábel. 

Po ukončení projektu, teda keď bude optické pripojenie spustené, je možná zmena z VDSL na optické pripojenie bezplatne, touto zmenou sa uzatvorí nová zmluva na 24 mes. 

@Ľuboš

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ak si objednáte VDSL, pripoja Vás novým káblom.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Dobry den dakujem za odpoved. Mne v sucasnosti konci viazanost u ineho providera, cize, ak si dam VDSL v Podoli da sa potom prejst z VDSL na optiku? Viazanost mi neprekaza, ze sa potom obnovi. Dalsia vec je, ze mam kabel pred domom preseknuty z pevnej linky priblizne poznam lokaciu kabla. Pri aktivacii VDSL, opravia pracovnici kabel, ktory mi vedie do domu na naklady Telekomu?Dakujem. 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ahojte, 

"Podolie, Častkovce a Brunovce  / Nové Mesto nad Váhom" máme tam projekt na výstavbu optickej siete. Zatiaľ to vyzerá na koniec roka, tento termín ale nie je záväzný.  Rozširujeme tam väčšiu oblasť do ktorej patria tieto lokality a preto je to časovo náročnejšie.  

Ďakujeme za vašu trpezlivosť.

@Ľuboš

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Dobrý deň, nejaké nové info ohľadne optiky FTTH pre obec Podolie? Ja som písal na coverage@telekom.sk a nikto mi neodpísal.

Ďakujem.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Zdravim, potom sem prosim zasli info, co ti odpisali. Rovnako totiz chodili aj po obci Brunovce a ked som pisal na pokrytie@telekom.sk tak mi len odpisali ze vraj by to mali realizovat v prvej polovici 2018.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok

Vytvor si účet alebo sa prihlás, ak chceš komentovať

Musíš byť členom, aby si mohol pridať komentár

Vytvoriť účet

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Registrácia nového účtu

Prihlásiť sa

Máš už účet? Prihlás sa tu.

Prihlásiť sa teraz