VDSL XL - redukovaný profil

Otázka

• 0

Pozdravujem,

nakoľko mám ADB čierny, nevidím svoje maximum(ako napr. v ZTE), v rámci riešenia iného problému s magio TV som sa informoval na 0800123777, teoretické maximum mám 64Mbit.

Momentálne mám profil IPTV 40, teda 42xxx Down, up mám zvýšený na 53xx (doplácam si 4€ mesačne).

Ide mi o upload pri XLku, stačil by mi profil 8400/52000, má niekto takýto profil aplikovaný dlhodobo ? Ako sa k tomu stavia obchod ? Technická podpora mi odporučila dohodnúť sa s nimi.

Vo výsledku ušetrím, prestanem platiť 4€ zvýšenie uploadu, a navýšenie z L na XL je 3€.

Dik za názory (skúsim to prejsť s obchodom bez ohľadu na názory tu)

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

11 odpovedí na túto otázku

• 0

Pridal (editované)

Nam na VDSL XL nastavili namiesto 80/8 nizsi profil 65/8, nakolko sme uz dost daleko od ustredne. Takze 65/8 by sa realne mal dat naprovisionovat ak ti to linka umozni, resp. umoznia technici :-). Jediny nizsi profil je potom vraj uz iba 50/5.

Ja osobne by som bral radsej vacsi upload (firemna linka), napriklad 50/20.

PS: Tych 65/8 si nepamatam presny download, mohlo to byt aj 62/8 alebo 60/8 - nieco z toho.

Editoval markodsk

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Otázka či obchod mal informáciu, že tam XLko môžeš mať alebo nie. U mňa je len L a XL tam nie je možnosť - tým pádom on/ona s tým nevie nič urobiť(asi interná smernica ?).

Nepomohlo ani požiadať obchod o technické šetrenie (oni nič nemôžu), opísať "redukovaný profil" že akceptujem 50/8, a pridať argument o potvrdení z technickej linky 777 že linka zvládne 64/17.

Bol som odporučený na predajné miesto. Tam sa dá vybaviť viac(vraj).

Vzhľadom na možnosti nastavenia linky, majú preddefinované profily ale bežne nastavujú down/up na 50/5 na týždeň dva pri testovaní stability 80/8.

Moja linka:

GiFg.png

Tak ako sa nedalo prejsť z ADSL na VDSL (2 roky odmietania) lebo oni to tam nevidia(obchod) (pritom VDSL karta tam bola 5 rokov - kolega robil technika v ST a bol v našej ústredni nkrát) a môžem mať len ADSL a musel som si nájsť "inú" cestu a zrazu to všetko ide.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

dnes popri inom probléme budem meniť box a router, linka teda dáva momentalne 68Mbit down navyše aj kvalitatívne je ok vhodná na XL - vyjadrenie podpory nie mňa. Skúsim cestou ako minule, nedám za to nič. BTW. linka 777 super práca, ľudia na správnom mieste. Palec hore ✓

odpoveď sa páči : 3 osobám

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Pridal (editované)

Drzime palce! Daj potom vediet ako si dopadol.

Editoval markodsk

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Pridal (editované)

Výška teoretického download-u sa odvíja od momentálnej hodnoty útlmu a šumu. Šum v mojom prípade po reštarte routera kulminuje okolo 15.9, 16.0 dB. Dôležité však je, že časom hodnota šumu klesá momentálne po 4 dňoch online  ju mám na hodnote 13.2 dB(hodnoty pre upload sa nemenia :) ). Je to jeden z argumentov prečo slepo nenastaviť linku na jej maximum po nabehnutí a zosynchronizovaní routera s ústredňou (preto je tzv. obdobie s redukovaným profilom kde sa zistí po n dňoch kam linka kvalitatívne padne a koľko kapacity jej zostáva navyše). Ak padne šum pod 10 dB linka začne byť hranične stabilná a pod 6 už je problém vôbec so synchronizáciou.

Moja linka na v ADSL režime po zvyšovaní profilov (mal som vtedy 18xxx down), vtedy som mával šum od 11.0 dB do 9.0 dB a nezaznamenal som žiadne problémy.

Nemyslím, si preto,že v mojom prípade je veľký priestor na navýšenie Down, ak tak na 50Mbit a skúsiť či to bude stabilné (reálne 1MByte/s naviac). Mňa zaujíma upload 8Mbit, ak by sa dalo dohodnúť ponechať down profil 42xxx a up dať na 8xxx.

Otázka možno aj pre @Ľuboš gesto voči zázazníkom VDSL L, ak si doplácam za upload prečo ho nedať na 8Mbit ? Linka pri 99% prípadoch zvládne aj teoretický dvojnásobok.

Editoval eM Kei

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ahojte, 

aktuálne existujú profily liniek (tie sa meniť aktuálne nebudú) a teda ten o ktorý máš/máte záujem nemáme k dispozícií. Jediná výnimka je pri programoch L (VDSL/optika) , doplnková služba "Zvýšený upstream" , linka môže dosahovať upstream pri VDSL 30/5 Mbit/s a pri optike 60/10 Mbit/s (Plošné nastavenie  rýchlosti je 30/3 pri VDSL a pri optike 60/6).  

@eM Kei Ďakujeme za feedback, kolegovia na technickej podpore sa veľmi potešili :) 

Ľubo

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Uzatvorili sme to bez akejkoľvek zmeny. Sám si uvedomujem limity vzhľadom na vzdialenosť. Budem dúfať v umiestnenie MSAN niekde do stredu dediny. Cca 75% dediny je bez VDSL vzhľadom na umiestnenie ústredne... Bol by to veľmi rentabilný projekt.  Po dedine 90% zákazníkov má MAGIO SAT čomu nerozumiem... A to sú 2x bližšie od ústredne ako ja. Internet majú od lokálnych wifičkárov (žalostná kvalita), marketing balík Magio TV M + Internet VDSL L a sú v košiari raz dva.

UBCD[1].png

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Nechapem preco sa neda nastavit profil 50/5 alebo 50/8 ked to linka dovoluje. Som ochotny si platit 20€ mesacne za VDSL XL, a mat nastavenu linku na 50/8.

Moja linka ma teoreticke maximum cca. 52/20, tak kde je problem? Nechce Telekom viacej zarobit?

Dom vedla mna, mame dokonca spolocnu stenu ( radova zastavba ) ma moznost 80/8 VDSL, ale ja uz nie...

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

uz neplacte ...vy mate aspon aku taku konektivitu, co mame robit my co sme len na ADSL ku ?  1Mbit upload je katastorfa. je to limit technologie ale aj tak Telekom by mohol konecne ist masivnejsie pokryvat obce s mensim poctom obyvatelov najma v TT kraji !!

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Pridal (editované)

kvoli ich vymyslenej limitnej vzdialenosti zriadovania VDSL -800 m ho nemozem mat, od ustredne som vzdialeny podla informacii od technika ktory mi premeriaval vzidalenost nejakych 1100-1200 m. Musim trpiet ADSL napriek tomu ze technologia s podporou vektoringu, ktora je v ustredni uz zavedena dokaze na vzdialenosti do 1,5 km od uzla prenasat na dobrych vedeniach slusne rychlosti.

som v podobnej situacii ako @eM Kei ked si mal ADSL

Editoval filipec12

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Hosť
Táto téma je teraz uzamknutá pre ďalšie odpovede.

sidebar