Magio rozhranie, pripomienky

Otázka

• 0

Zdravím, s novým magio rozhraním nemám taký problém ako ostatní diskutujúci. Ale zatiaľ som našiel dve veci, ktoré by bolo vhodné opraviť. 

1. Prvý obrázok, sprievodca. Nech pozerám, ako pozerám, chýba mi tam názov dňa. Preklikam  sa o pár dní doprava a už neviem, ci je to sobota, nedeľa a pod. V starom rozhraní to bolo. 
  2. Druhý obrázok, pretáčanie. Toto bolo spomínané už niekoľko rokov a zjavne vývojári nečítajú pripomienky užívateľov alebo zodpovedne osoby nekladú dostatočný dôraz na vyriešenie tejto v celku jednoduchej veci. Počas pretáčania sa vysunie zospodu čierny pruh, ktorý je ale vysunutý zbytočne vysoko. Na obrázku je vidno, že celý pruh by mohol byť o polovicu nižší. To čierne nevyužité miesto medzi pruhom pre pretáčanie a spodný okraj obrazovky je vyslovene zbytočné a oberá ma o obrazovú informáciu v hornej časti. 

Takže admini, dá sa s tým niečo urobiť?

798EBB26-94AB-46D7-B7E1-ED2955A94C44.jpeg

61FDEB78-219B-466E-8DDA-21DEBA40BE27.jpeg

odpoveď sa páči : 2 osobám

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

63 odpovedí na túto otázku

• 0

Priatelia a zufalci. V prvom rade si uvedomte, ze s najväčšou pravdepodobnosťou tieto naše vylevy nikto nečíta, aspoň som si nevšimol reakciu. A verte tomu, ze to maju na háku. A po druhé, čakať na opravnú aktualizáciu? Srandujete? Budíček sme v Telekome, kto si to nevsimol nech sa prebudí. Ziadnu opravu nevydaju najblizsi minimálne rok. O zmene rozhrania vraveli od oktobra 2017 a dali ju teraz a ako dopadla........ Mali to poriadne otestovať, na urcitej vzorke klientov a prijať námety na vylepsenie a opravy. Buchli nám to do strojov a ostalo ticho a kašlú na nás. Keby sa fakt niekto ferovo vyjadril a vysvetlil............ Pardon, asi mi uz hrabe, príjemný vikend, poďme von! xD

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

@PetoNR, netradične sa zastanem Telekomu. Nie je to úplne tak. Keď v poslednej väčšej aktualizácii nedali napríklad v časti ARCHÍV skratky názvov dní, tak po pripomienkach nás niektorých to po nejakom mesiaci doplnili. Nenápadne, bez veľkých ohlasovaní, v nejakom malom update.
Takže ja stále (možno naivne?) verím, že tieto príspevky zmysel majú.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Kiež by si mal pravdu a napravia to, ale som skeptický. Ide o to, ze nikto tu nato nereaguje alebo si myslíš, že  z ich strany je to fér? Z ich strany je ticho....... 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Tieto prispevky si urcite admini fora citaju a posuvaju to dalej inak by toto forum ani nemalo vyznam. Skor mi pride ze je tu z ich strany mensia aktivita ako zo strany Mateya co mi je dost luto. Matey bol v tomto ohlade o milionkrat aktivnejsi.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

No pri tej vsetkej kritike a nespokojnosti, ktora tu zaznela, vsimol si niekto, ze to prostredie je po upgrade neporovnatelne rychlejsie a napr. ovela sviznejsie reaguje na pokyny DO? Alebo sa to "zazracne" zrychlilo iba u mna?
Za mna teda zatial velke plus za zrychlenie aplikacie a prehladnejsiu grafiku. Zaroven nepovazujem za take tragicke napr. chybajuci nazov dna pri vyhladavani programov. Ak viem, ze 7.4. je sobota, este si zvladnem "vypocitat" ze 3.4. bol utorok... :)

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

@13black13  Neviem ako prostredie, to som mal podobné aj predtým, ale zatiaľ sa mi zdá, že rýchlejšie ide spúšťanie z archívu, a bez chybových oznamov. Ak sa to preukáže dlhodobo, bolo by to fajn.

Tak ako každý rozdielne využíva jednotlivé funkcie Magia, tak sú pochopiteľne aj rozdielne názory čo pre koho je dôležité a čo nie (nikto tu nič neoznačoval za "tragické"). No keď niektoré funkcie sme predtým mali k dispozícii a teraz po náramne reklamovanom "vylepšení" prostredia boxu tie funkcie zmizli, tak sa nikto nemôže diviť, že ľudia sú nasraní! A keď si budú chcieť nájsť a naprogramovať v EPG napr.na víkend futbalovú ligu, tak si holt to kedy vychádza víkend budú musieť počítať na prstoch (macher 13black13 to dokáže v duchu) :D

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

@Jaco_JJ

Nikto tu nic neoznačoval za "tragicke"? No tak potom to tu citas dost povrchne a co je horsie, nepamatas si uz ani to, co si napisal ty sam:
"Pevne verím že tie hrôzy aspoň niekto zo zodpovedných telekomákov číta"
"neuveriteľný IDIOTIZMUS!" - to je z tvojich prispevkov.
A tu je ta "tragedia":
"po update mi chýba jedna veľmi dobrá vec a z tohto dôvodu považujem update rozhrania za tragédiu"

Neberiem ti tvoj nazor, no nepis tu nepravdy, pls. :(

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

@13black13 idiotizmus je veľmi výstižné slovo keď klientom zrušia niektoré funkcie a informácie, ktoré v staršej verzii sw fungovali.
Tragédiu spomenul naozaj akba77, to mi uniklo.
Nie je to tragédia, lebo niečo plusové to prinieslo, ale stále nová verzia priniesla pre mňa -a ako vidno tiež pre väčšinu čo sa tu zapojili- viac negatív ako pozitív.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

ja si neviem celkom dobre vysvetlit co sa aktualne v telekome deje, matey odisiel bez slova....
 bolo nam povedane, ze telekom zaujima nazor uzivatelov a ze ch ce byt prozakaznicky, na druhej strane sa spravilo prostredie ktore sme uvideli az po nasedeni.
staronovy admin fora tu skoro vobec nekomunikuje s nami.  

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ahojte, 

Ďakujeme za vaše podnety, postrehy a pripomienky. Postupne ich posielam kolegom, ktorí preveria možnosť úpravy užívateľského rozhranie.

Aj naďalej budeme pracovať na tom, aby fórum bolo pre vás produktívne prostredie.

Ľubo

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Vďaka @Ľuboš, potešujúca správa, že má zmysel sa sem obracať s problémami či želaniami.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Pri prehľadávaní programov v tejto časti menu, pri zmene poradia mi nezobrazuje náhľad programu, poďla ktorého som sa v minulosti riadil, keď som menil poradie programov alebo skrýval programy. Podľa toho sa dalo rýchlo zistiť, či ten program mám v balíčku .Teraz potrebuje stravit pol dna aby somn zistil ktore programy pribudli a ktore ubudli a aktualizovat nastavenia.Kedze programov ktore do balika mesacne pribuda a ubuda je vela je podla mna dolezite aby tato funkcia bola obnovena

tiez moj problem

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Co pokazili: Po stlaceni Last (posledne pozerane programy) sa prekryje cca 40% obrazovky. Predtym to bola asi 1/4 napravo, teraz uplne zbytocne sa objavi 5 okienok, z coho su zbytocne 4 prazdne.

Prosim dajte to spat ako bolo.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Co pokazili: Po stlaceni Last (posledne pozerane programy) sa prekryje cca 40% obrazovky. Predtym to bola asi 1/4 napravo, teraz uplne zbytocne sa objavi 5 okienok, z coho su zbytocne 4 prazdne.

Prosim dajte to spat ako bolo.

s tým súhlasím, ale mne by funkcia tlačítka Last lepšie vyhovovala tak ako ho má väčšina iných prístrojov: okamžite "návrat k predošlému programu", čo sa dá najmä pri športových prenosoch využívať ako prepínanie dvoch kanálov ktoré ma zaujímajú jedným stlačením. Ak mám stláčať viackrát, tak to už môžem navoliť aj samotné číslo daného kanála.

odpoveď sa páči : 1 osobe

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Túto tému som zakladal 30. marca. Dodnes v EPG nevidím názov dňa. Gratulujem Telkom, tak intenzívne ignorovanie našich požiadaviek som naozaj neočakával. 

PS: sám som programátor a viem, aké “zložité” je dorobiť názov dňa.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Fakt, nic neriesia. Skoda sem nieco pisat

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ahojte, 

v zozname nemáme iba túto zmenu ale riešime to. Môžem vás ubezpečiť, že sme na to nezabudli. :) 

Predbežne, ale prosím neberte tento termín za záväzný, by sme chceli druhý augustový týždeň distribuovať novú verziu do našich Magio boxov. 

Pekný deň

@Ľuboš

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

v EPG už ukazuje aj konkrétny deň pri dátume :)

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

v EPG už ukazuje aj konkrétny deň pri dátume :)

Super, potešilo ma to. Iné zmeny som zatiaľ neobjavil, mohli by prípadne napísať info ak je tam toho viac.

Vhodné by bolo ešte vrátenie náhľadov kanálov pri ich editácii (prispôsobenie či zmena poradia kanálov). V starej verzii to tak bolo. Málokto vie spamäti ktoré kanály má zakúpené a ktoré nie.
Keby bolo pri zmene poradia ešte nejako vyznačené ktorý kanál mám vybratý na zobrazenie a ktorý nie, bolo by to už (skoro) dokonalé ;)

odpoveď sa páči : 1 osobe

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

No dokonalé to bude až povolia 2 HD streami na VDSL :)

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ahojte, 

začali sme s aktualizáciou Magio boxov pre IPTV, ktoré prinesú tieto zmeny:

·         nový formát dátumu v EPG

·         výraznejšie rozlíšenie pozretej/rozpozeranej nahrávky

·         rozšírenie poľa s názvom relácie

·         opakované bootovanie STB po jeho zapnutí a spájaní s routrom

@tyler91 pracujeme aj na spustení 2 x HD pri VDSL pripojení :) 

Pekný deň 

@Ľuboš a @Terka

odpoveď sa páči : 2 osobám

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Dočkáme sa návratu náhľadu programu pri výbere kanálov pre zobrazenie a pri zmene poradia kanálov?

Táto funkcia v novom rozhraní dosť chýba.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Úpravu rozhrania zatiaľ neplánujeme, máme iné zaujímavejšie priority :) 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Hosť
Táto téma je teraz uzamknutá pre ďalšie odpovede.

sidebar