Magio rozhranie, pripomienky

Otázka

• 0

Zdravím, s novým magio rozhraním nemám taký problém ako ostatní diskutujúci. Ale zatiaľ som našiel dve veci, ktoré by bolo vhodné opraviť. 

1. Prvý obrázok, sprievodca. Nech pozerám, ako pozerám, chýba mi tam názov dňa. Preklikam  sa o pár dní doprava a už neviem, ci je to sobota, nedeľa a pod. V starom rozhraní to bolo. 
  2. Druhý obrázok, pretáčanie. Toto bolo spomínané už niekoľko rokov a zjavne vývojári nečítajú pripomienky užívateľov alebo zodpovedne osoby nekladú dostatočný dôraz na vyriešenie tejto v celku jednoduchej veci. Počas pretáčania sa vysunie zospodu čierny pruh, ktorý je ale vysunutý zbytočne vysoko. Na obrázku je vidno, že celý pruh by mohol byť o polovicu nižší. To čierne nevyužité miesto medzi pruhom pre pretáčanie a spodný okraj obrazovky je vyslovene zbytočné a oberá ma o obrazovú informáciu v hornej časti. 

Takže admini, dá sa s tým niečo urobiť?

798EBB26-94AB-46D7-B7E1-ED2955A94C44.jpeg

61FDEB78-219B-466E-8DDA-21DEBA40BE27.jpeg

odpoveď sa páči : 2 osobám

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

63 odpovedí na túto otázku

• 1

Suhlasím s pripomienkami a pridám jednu, čo som odpozoroval pri editácii programov. 
Najskôr však pochvala - som rád, že teraz je zjendotené "skrývanie programov" a "zmena poradia" predtým to bolo nezmyselne rozhodené v menu a na toto som už dávno upozoňoval. 

Čo sa mi však nepáči, že pri prehľadávaní programov v tejto časti menu, pri zmene poradia mi nezobrazuje náhľad programu, poďla ktorého som sa v minulosti riadil, keď som menil poradie programov alebo skrýval programy. Podľa toho sa dalo rýchlo zistiť, či ten program mám v balíčku alebo je tam len "tma"

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 1

Suhlasim a mam pripomienku, bolo by dobre keby sa dala nastavit tema pre zobrazenie. V predchadzajucej verzii bol text tlacidiel a ovladacich prvkov citatelny, v novej je podstatne menej citatelny. Monzno novy font vacsine vyhovuje, bohuzial sa neda zmenit a aspon u nas doma maju rodicia obrovsky problem s citatelnostou noveho rozhrania.

Nechapem tiez, preco su tlacidla na ovladanie (napr moznosti programu ako napr. nahrat, info o serii a pod) urobene tak, ze text tlacidla ja natlaceny v strede, okolo je obrovsky padding, je to cele relativne male v porovnani s plochou, ktora sa dala vyuzit...

Nechapem tiez zmysel obrovskych ikon ked sa pocas pozerania filmu stlaci tlacidlo vpravo, ukazu sa sice 3 nasledujuce filmy ale nazov je velmi maly a ikona nad nimi obrovska a zbytocna, nema to ziadnu informacnu hodnotu, prijal by som, keby sa to dalo v nejakom nastaveni vypnut aby sa zvacsil zobrazeny text...aj za cenu, ze sa zobrazi len jeden nasledujuci program.

Celkovo sa citatelnost celeho noveho rozhrania podstatne zhorsila...Mozno pekne dizajnovo ale velmi neprakticke

odpoveď sa páči : 3 osobám

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 1

Ak súhlasíte budem vás týmto spôsobom informovať o riešení vašich podnetov. Dúfam, že vo vás vzbudím pocit, že toto fórum aj naďalej sledujeme. :) 

Update: Kolegovia sa aktuálne zaoberajú doplnením skratky dňa v EPG, na ktoré tu bolo najviac podnetov. Postupne, samozrejme podľa možnosti, v úprave budeme pokračovať aby rozhranie bolo prispôsobené pre vás a teda našich zákazníkov. 

Ľubo :) 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 1

Pri prehľadávaní programov v tejto časti menu, pri zmene poradia mi nezobrazuje náhľad programu, poďla ktorého som sa v minulosti riadil, keď som menil poradie programov alebo skrýval programy. Podľa toho sa dalo rýchlo zistiť, či ten program mám v balíčku .Teraz potrebuje stravit pol dna aby somn zistil ktore programy pribudli a ktore ubudli a aktualizovat nastavenia.Kedze programov ktore do balika mesacne pribuda a ubuda je vela je podla mna dolezite aby tato funkcia bola obnovena

odpoveď sa páči : 1 osobe

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 1

Ahojte, 

podstata vášho návrhu je tiež v "zozname podnetov", ktoré od vás zbierame. Nie  je možné všetko a hneď, ale niektoré vyššie popísane sa podarilo kolegom implementovať do rozhrania boxu.   

@Ľuboš

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Podľa mojho názoru sa lišta pretacania zmenšila, predtým to bolo skoro tretina obrazovky, nie je to žiadna sláva, mohlo ty byť určite užšie. Aspoň dali čierny podklad, predtym to bolo tuším biele. 

V EPG naozaj chýba názov dňa. 

To co píše Tataracik je 100% pravda, chýba tam náhľad, fakticky som sa nato spoliehal.

Font písma je v názve vysielaneho programu velmi veľký, potom ostatne velkosti pisma v menu a pod. je zasa moc malý. To cislo programu je fakt nejaké veľké a ešte aj take zúžené akoby predlzene.... 

Dizajnovo sa mi však prostredie viac páči, ale chyby, ktoré urobili kazia celkový dojem. 

Dúfam, ze chyby opravia, vidím to vsak najskôr o rok, mozno dva, museli by vydať aktualizaciu a to asi nehrozí. 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Do našej diery ešte žiadna aktualizácia nedorazila a ako vás čítam, budem dúfať, že nikdy ani nedorazí.
To že v EPG zmizol názov dňa je neuveriteľný IDIOTIZMUS!!! a pochybujem že by sa našiel nejaký iný operátor kde komfort obsluhy pre užívateľov je každou aktualizáciou horší!
Dobrý rok som tu apeloval, aby sa doplnil názov dňa do spúšťania programov cez Archív. Po dlhom čase sa im to konečne podarilo - a teraz čítam že to isté spravili v EPG?!
Zakaždým keď si budú chcieť klienti napríklad na víkend naprogramovať nahrávanie (alebo spustenie staršej nahrávky), si budú musieť najprv nájsť kalendár!!
To robíte už schválne???!!!

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Po aktualizacii je problem s pustanim nahravok. Neviem cim to je ale obcas ked pustim nahravku tak je obraz cely rozstvorcekovany a vobec nic nevidno. Jedine co mi pomaha je ked pretocim a znovu pustim nahravku. Kludne aj tu istu pasaz ktora predtym nesla, tak zrazu bez problemov. Niekedy to musim robit viac krat kym to nabehne. Je to vlastne len loteria ci ked to pustim tak to bude ok alebo nie. 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Po zisteni Tataracika som sa zameral na problem a zisťujem podobny postreh. Mne sa to stava cca pri kazdom 6 pusteni nahravky, ale isto viem, ze to predtym nerobilo. Pred vydaním akrualizacie som mal problem pri spúšťaní z archívu, toto sa mi napriklad po aktualizacii nestava, sice dlhšie nacitava ale nakoniec spusti archivovany obsah. Fakt ma neskutočne se... ze do EPG nedali názov dňa, to je fakt choreeeeeeeee. 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

a nešlo spustiť nič ani z archívu, až po resete cez 0800123777. . Neviem, ale aj odozva je pomalšia. ako keby bol celý systém zahltený. Čo ma viac hnevá že si nemôžem pozrieť na troch televízoroch HD, jeden musím hľadať SD, alebo to uplne vypnúť  :-(

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

co ma clovek z toho ze pismenka su krajsie ked cely system nerobi co ma a nesluzi zakaznikovi? Po aktualizacii je prakticky nemozne pozerat nahravky, resp pretocit si program ktory sa uz zacal pretoze ked ho pozeram pretoceny, napriklad ked idem neskor z prace (vyuzivam casto), tak mi program proste seka, kazdych cca 20sekund sa zasekne obraz aj zvuk, a rozbehne sa to pribline o 5sekund dalej. Je to neskutocne otravne a jednoducho sa to takto neda pozzerat. Zaujimave ale je, ze pri reklamach ktore idu zo zaznamu to neseklo ani raz! ?? Toto naozaj nechapem ??? Program seka a reklama co ma tamer 10minut nie. !! ?? Zacalo to az po aktualizacii tychto pismenok v menu. Nie je to sposobene chybou pripojenia, rychlost internetu je OK.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ďalšiu chybu som zistil a to v pripade, ze napriklad ak máte plánovanú seriovu nahravku (napr. rozpravky detom), tak v zozname seriovych nahravok je minimalne zvyraznene pismo u nahravok, ktore ste pozreli. Tie by mali byt slabsie a zvyraznene nepozrete. Lenze tento rozdiel vo vyraznosti pisma je uplne slabý. Malo to byť jasne a vyrazne rozlisene. 

Ešte ten info barner pri prepinani je fakt nelogicky. Dole pod ciarou stavu sledovaného programu je velmi veľa zbytočného miesta, kludne tam mohol byť rozpisany, hoc aj menším fontom, nasledujuci program alebo to mohlo byť cele užšie. Zbytočne to je celé veľké. 

Celé mi to pripadá ako nedotiahnute, bez zaujmu riešiť detaily, ktoré v mnohom beznemu užívateľovi uľahčujú pracu s boxom. 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Pridal (editované)

po update mi chýba jedna veľmi dobrá vec a z tohto dôvodu považujem update rozhrania za tragédiu.... predtým sa dalo šipkou doprava či doľava preklikávať x dní a nie iba 3 relácie. Takisto ak som sa preklikal na nejakú hodinu (napr. 20:30 o 15:00), tak som sa šípkami hore a dole mohol pozrieť čo ide na iných programoch v danom čase. Teraz sa dá preklikať tak to len 3 programy a ešte keď sa človek preklikne na iný program, tak sa to prepne na aktuálny čas a nie ten (napr. 20:30) čo ma zaujíma.... takže z môjho pohľadu CELÉ ZLE!!!!

Editoval akba77
preklep

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Pevne verím že tie hrôzy aspoň niekto zo zodpovedných telekomákov číta (aj keď nereagujú) a ďalšie aktualizácie pozastavili!
(nech to nezmršia aspoň nám šťastnejším čo zatiaľ tú nádheru nedostali)

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

A  to  po    pridani    noveho  rozhrania    programov   v  HD     je    katastrofalna     katastrofa      stare   dobre   rozhranie      najlepsie     sa   vratit   ku  staremu   a  pustit     poriadne   HD  prgramy  ako   mate    v  ponuke      a  objednane   a  nie   tam  ako ze  napisat   HD      HBO  programy   to  je   co  ?      hruza        napravte  to  

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

ked za toto niekto nedostane vypoved,tak uz fakt neviem.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Nove je jednoduche, vzdusne a prehladne, pricom stale posobi velmi povedome vzhladom k povodnemu rozhraniu a ma mnozstvo novych vylepseni -nech mi pani Miklusova uvedie jedno jedine vylepsenie.na oplatku jej ja uvediem x veci,ktore ste tymto zazrakom pokazili

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

ja som spokojný a zatiaľ nemám výhrady 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Som rád že je tu aspoň niekto spokojný.  >:(

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Kedysi chodil na toto forum uzivatel @Matey, ktory obcas posunul nase poziadavky zodpovednym ludom. Ale zjavne uz nepracuje pre telekom a pomaly ziskavam pocit, ze si tu vlastne iba my, uzivatelia, piseme medzi sebou a nikto zodpovedny sa o tom ani nedozvie. Take nieco ako /dev/null

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

no v pravidlách je uvedené: Berte prosím na vedomie, že fórum nie je prostriedok na podávanie alebo urgenciu sťažností.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

no v pravidlách je uvedené: Berte prosím na vedomie, že fórum nie je prostriedok na podávanie alebo urgenciu sťažností.

Nevieš čítať názov témy?? Pripomienky! To znamená aj upozornenia na chyby a návrhy na zlepšenie! Každý sw vývojár podobné pripomienky od klientov len víta.

@TheSalko2 myslím že Matey sa za tento "výtvor" hanbí, preto sa neukazuje a nemá chuť ho ospravedlňovať.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Tak pozerám, že Matey už má nastavený status "Bývalý člen nášho tímu"....

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Tak sme tento "darček" dostali už aj my. Skúsim potlačiť znechutenie a budem sa snažiť byť objektívny pri mojom zhrnutí prvotných dojmov. Väšina tu už bola spomenutá.

PLUSY:
-navigačný pruh pri pretáčení (ktorý spomínal Salko2) je konečne aspoň trošku priesvitnejší a zdá sa mi aj menší (nie až tak ako to bolo za starých dobrých čias spred niekoľkých rokov, ale vďaka za snahu).

-tmavá grafika na úvodnej obrazovke viac šetrí TV obrazovku pri aktuálnom nepozeraní a nevypnutí boxu;

MÍNUSY:
-spomínaným tmavým pozadím ale "vyniknú" viac nápisy pohybujúce sa v pozadí pri pozeraní menu/EPG/zoznamu nahrávok a pôsobia značne rušivo;

-najväčším mínusom pre mňa je chýbajúca skratka názvu dňa v EPG!  Nepochopím čím sa to stalo, keďže v poslednej verzii to bolo. Úmyselné zníženie komfortu užívateľa, alebo chyba programátora?

-podobne veľkým mínusom v poradí je zhoršenie funkcionality pri výbere kanálov pre zobrazenie a pri zmene poradia kanálov. Prečo zmizol náhľad aktuálneho programu je obrovskou záhadou. Dúfal som, že tam aspoň niečo vylepšia keďže to bolo dosť kritizované (napríklad aby som pri zmene poradia kanálov videl ktoré mám vybraté a ktoré nie). Kdeže!

-v menu nahrávok je rozlíšenie rozpozeraného programu a nového neviditeľné! Také "zvýraznenie" ani nemá význam.

-zobrazovanie info bannera pri prepínaní programov ruší aj mňa, mohlo by sa dať v nastavení zadať dĺžka jeho zobrazenia.

-v EPG ešte zmenili farebné označenie programov v minulých dňoch ktoré sú k dispozícii v archíve za ikonku spätného prehratia. Neviem, možno si zvyknem, ale viac sa mi páčilo jasné farebné zvýraznenie.

Našťastie mi aspoň funguje spúšťanie nahrávok a archívu bez problémov. Zatiaľ.
No celkové hodnotenie "prínosu" aktualizácie je vidno podľa počtu plusov a mínusov. Dúfam, že budú aspoň tak ústretoví, že čo najskôr zapracujú naše pripomienky do včasnej opravy sw.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Hosť
Táto téma je teraz uzamknutá pre ďalšie odpovede.

sidebar