Problémy s nahrávaním

Otázka

• 0

Dobrý deň, chcel by som sa spýtať čo sa to deje s našim magio boxom..
Posledné roky sme mali ešte starší box ( s takouto grafikou
 07.jpg )
a nahrávanie išlo viacmenej vždy v pohode. Tento týždeň nám však po problémoch s boxom starý zobrali a vymenili za iný s grafikou aká je v tomto návode http://docplayer.cz/39313584-Magio-sat-magio-sat-uzivatelska-prirucka-pre-sluzbu-kaon-magio-box-pvr-ready.html
Problémom je že nahrávanie od začiatku blbne. Často program ani nenahrá (nahrá sa 1 minúta) a dnes keď sme dokonca chceli dať nahrať program na Dome a pozerali Jednotku, pred nahrávaním nás upozornilo že nahrávanie čoskoro začne, preplo automaticky na Domu a odmietalo prepnuť. Teraz momentálne keď som chcel dať nahrať program na Prima COOL a medzitým pozeral inú nahrávku tak som nahrávku vypol, Prima COOL nefunguje (vidieť len čierny obraz, evidentne sa nič nenahráva) a pokiaľ chcem prepnúť vybehuje správa Počas nahrávania príjem niektorých kanálov príjem nie je možný a nechá ma prepnúť len na Prima MAX, ešte jeden kanál a nefungujúcu Primu COOL. Navyše keď sa program akože teraz nahral tak nefunguje opäť vôbec nič a jediné čo mi ostáva je obnoviť továrenské nastavenia.
Včera sme si tak isto chceli zapauzovať program na Markíze a o 50 minút ho spustiť, no keď sme ho spustili odpauzovanie išlo asi 30 sekúnd a potom automaticky preskočilo na koniec programu o 50 minút.

Je toto normálne ?!

odpoveď sa páči : 1 osobe

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

11 odpovedí na túto otázku

• 0

kontaktuj technicku podporu 0800 123 777 tieto problemy mozu byt sposobene nedavnym upgradom firmwaru

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

kontaktuj technicku podporu 0800 123 777 tieto problemy mozu byt sposobene nedavnym upgradom firmwaru

Zavolám, veď na podporu voláme už vlastne celý týždeň.. Viete mi však potvrdiť že takéto problémy by nemali byť v poriadku a v prípade, ak by fungovalo všetko ako má by mal byť človek na tomto magio boxe schopný pri nahrávaní pozerať hocijaký kanál bez toho aby mu vypisovalo že počas nahrávania príjem niektorých kanálov nie je možný, prepínalo mu samovoľne kanál a pod. ?

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Filipsvk, ja mám pocit že všetko je O.K.  /môžem sa ale aj mýliť takto na dialku/, musel by som to skontrolovať osobne,  ten Kaon /co 1300 predpokladám/ je vcelku riadny shit, ale nahrávanie, prehrávanie funguje relatívne bezproblémovo, neviem aky STB si mal predtým, ale toto je  iba jednotunerový prijímač, takže keď nahrávaš jeden kanál môžeš pozerať len kanály vysielané z toho istého transpondéra, ktoré sú to, vidíš v EPG alebo v zozname kanálov tým, že sú zvýraznené, takže na tvoju otázku je jednoznačná odpoveď, nie pri nahrávaní na tomto STB nemôžeš pozerať hocijaký kanál a áno je v poriadku, že keď nahrávaš DOMA nemôžeš pozerať Jednotku /iný transpondér/, tie ostatné problémy čo si spomínal pri nahrávaní takto od PC to ti neviem poradiť, myslím si ale, že ti STB bez problémov vymenia, ak by si chcel dvojtunerový /pozor vyšší mes. poplatok za prenájom/ pýtaj si tento: https://www.telekom.sk/wiki/zariadenia/magio-sat-box-kaon-kst-b2046-pvr?_ga=2.250133632.767439926.1521306409-619053217.1511966116   /ono iný dvojtuner uz asi aj tak ani nemajú/

P.S. ešte ma napadá v súvislosti s tými ďalšími problémami, ktoré si spomenul /nefunguje vôbec nič, atď./, či tam nemáš zlý HDD alebo USB klúč, niečo podobné som zažil s Technisatom ...

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Tie boxy s nahrávanim su viac kazlivé ako tie bez nahrávania ale skus zavolat na linku technickej podpory možno ti vymenia box za nový 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Filipsvk, ja mám pocit že všetko je O.K.  /môžem sa ale aj mýliť takto na dialku/, musel by som to skontrolovať osobne,  ten Kaon /co 1300 predpokladám/ je vcelku riadny shit, ale nahrávanie, prehrávanie funguje relatívne bezproblémovo, neviem aky STB si mal predtým, ale toto je  iba jednotunerový prijímač, takže keď nahrávaš jeden kanál môžeš pozerať len kanály vysielané z toho istého transpondéra, ktoré sú to, vidíš v EPG alebo v zozname kanálov tým, že sú zvýraznené, takže na tvoju otázku je jednoznačná odpoveď, nie pri nahrávaní na tomto STB nemôžeš pozerať hocijaký kanál a áno je v poriadku, že keď nahrávaš DOMA nemôžeš pozerať Jednotku /iný transpondér/, tie ostatné problémy čo si spomínal pri nahrávaní takto od PC to ti neviem poradiť, myslím si ale, že ti STB bez problémov vymenia, ak by si chcel dvojtunerový /pozor vyšší mes. poplatok za prenájom/ pýtaj si tento: https://www.telekom.sk/wiki/zariadenia/magio-sat-box-kaon-kst-b2046-pvr?_ga=2.250133632.767439926.1521306409-619053217.1511966116   /ono iný dvojtuner uz asi aj tak ani nemajú/

P.S. ešte ma napadá v súvislosti s tými ďalšími problémami, ktoré si spomenul /nefunguje vôbec nič, atď./, či tam nemáš zlý HDD alebo USB klúč, niečo podobné som zažil s Technisatom ...

Vďaka za odpoveď, problém je však v tom, že my máme práve tú skrinku ktorú odporúčaš.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Pridal (editované)

Ešte by som doplnil, že doteraz sme mali tento box : https://www.zive.sk/clanok/43794/test-magio-sat-kvalitne-a-ticho-no-pomalsie/
Presný názov síce neviem, no v recenzii sa spomína  Model 5800SX

Síce už po rokoch často zamŕzal ale nahrávanie išlo absolútne v pohode. (Pri nahrávaní sme mohli sledovať hocktorý kanál). Všetko bolo fajn až do posledného týždňa keď sa asi vďaka novému firmwaru niečo pokazilo a skoro stále vypisovalo že ANT 1 nemá signál, aj keď kanál išiel. Kazili sa vďaka tomu asi aj nahrávky (nahralo, no nešlo ich prehrať - bol pri nich červený krúžok a výkričník) vypadávalo EPG a pod. a tak nám ho vymenili za tento..

Editoval filipsvk01

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Hmm, a maš tam vzadu zapojene 2 kable z LNB-čka ?, či jeden z nich nie je bez signálu, treba skusiť zapojiť po jednom, ak v tom nebude chyba treba žiadať nový STB.

P.S. je pravda, že tie STB s integrovaným HDD boli kazovejšie ako PVR ready, ale toto je nový model a normálne by bolo, že bude spolahlivejší  ...

P.S.2  skus poslať  sukromnu spravu členovi Robi99 ten má doma dva tie STB s HDD a mozno bude mat nejake skusenosti s ich spolahlivostou.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Hmm, a maš tam vzadu zapojene 2 kable z LNB-čka ?, či jeden z nich nie je bez signálu, treba skusiť zapojiť po jednom, ak v tom nebude chyba treba žiadať nový STB.

P.S. je pravda, že tie STB s integrovaným HDD boli kazovejšie ako PVR ready, ale toto je nový model a normálne by bolo, že bude spolahlivejší  ...

P.S.2  skus poslať  sukromnu spravu členovi Robi99 ten má doma dva tie STB s HDD a mozno bude mat nejake skusenosti s ich spolahlivostou.

Volal som nakoniec na technickú podporu a tam mi povedali že skrinka by mala byť schopná nahrávať a sledovať hocičo a vedia o čo ide, že s tým ľudia majú problém a čo mi ostáva urobiť je akurát to že počkať na ďalší update firmwareu, ktorý nevedia kedy príde. Ak je to fakt všetko v tom firmwarei tak je potom celkom smutné že nám museli vymeniť starý box za tento nový, ktorý je navyše o dosť neprehľadnejší atď. ... Takže čakáme.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Filipsvk, mna uz nic neprekvapí co všetko od Telekomu nefunguje, ja som velmi zvedavý,  ci by si toto materská firma dovolila v Nemecku ... nové STB a nefungujú ...

1. Ak si ho necháš a budeš čakať na nový firmware, žiadaj znížiť cenu za mesačný prenájom STB, alebo si vezmi zatial jednotuner PVR ready /alebo dva/, aj ked aj tie su už nové a  ktovie či tiež neblbnú ...

2. Hmmm, je čudné, že Robi99 o tomto probléme nepísal, on sa asi zameral na ten archív ...

3. Toto je podla mňa dôvod na vypovedanie zmluvy /ak máš viazanosť/ a prechod k DIGI sk, kde môžeš používať svoj STB.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

zdravím Páni,

predchádzajúce príspevky som pre krátkosť času nečítal

čo sa týka STB s HDD postrehol som aj ja problém s nahrávaním niekedy nahráva v pohode to hlavne vtedy keď sledujem to čo nahrávam, keď chcem jedno sledovať a druhé nahrávať musím si nastaviť nahrávanie cez EPG a prepnúť na ten kanál ktorý chcem sledovať avšak nemôžem prepínať na čokoľvek iné ani na nahrávaný kanál inak mi ostane čierna obrazovka na všetkých kanáloch ako keby nebol signál a pomôže až reštart boxu. Box mám pripojený však len jedným káblom a zvolené v menu že používam len jeden LNB. Raz sa mi stalo že som nahrával to čo aj sledoval a nahrávka mala síce 3GB ale čas bol len 1 min. ale nedala sa vôbec prehrať. 

,kludne píšte dotazy odpoviem 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Pridal (editované)

Nemám žiadnu otázku. Chcem len upozorniť že ubehol už skoro mesiac od vášho updatu firmwareu čo pokazil celé skrinky a nič. Nič sa nezmenilo. Nový update v nedohľadne. 

Nielenže sa pri nahrávaní uzamkne 99%. Nahrávky sa nahrajú iba s 50% úspešnosťou. V polovici prípadov sa nahrávka akokeby poškodí na 1 minútu, no 6 GB to na disku ajtak zaberie. Po novom sa taktiež na kanáli stráca zvuk v prípade, keď si človek program napr. na 10 minút pauzne. ROBTE S TÝM UŽ NIEČO.

Editoval filipsvk01

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Hosť
Táto téma je teraz uzamknutá pre ďalšie odpovede.

sidebar