Otázka

44 odpovedí na túto otázku

• 0

Len by som k tejto debate pridal odkaz na realny test routra ktory napr. Alza predava za 460€ aby ste vedeli co od tych vasich krabiciek mozete ocakavat. To co dostavame nie je najhorsie. Kto chce moze kupit nieco lepsie ale priplati si. No stale nebudete mat cez wifi gigabit. S tym sa treba zmierit. 

https://www.digitalcitizen.life/review-asus-rt-ac86u-ac2900-wireless-router?page=1

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach
  • 0

Tak ktory teda je jeden z tych strednych tried dobry a aku rychlist ma cez wifi

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Tak ktory teda je jeden z tych strednych tried dobry a aku rychlist ma cez wifi

Len tak narychlo som v alze hodil do filtra nieco s podporou MU-MIMO, 5GHz, USB3, gigabitovimi portmi a naslo mi jedno zariadenie v cene pod 200€ konkretne za 193,90€ TPLink Archer C2300 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ja to riešim, ako už aj pri ADSL a VDSL vypnutim wifi na zariadenie od telekomu a pripojenim vlastneho wifi AP zanho.
Momentalne mám TP Link Archer C2  a v notebookoch karty Intel AC 7260. rychlost zo susednej izby (5m) je nieco nad 200Mbps.

Ono bude problem zohnat aj nejaku kvalitnu wifi kartu do notebooku, co som pozeral tak u nás sa moc ani zohnať nedajú.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Pridal (editované)

Dakujeme za info! Cize "garantovanych" bude 300/100 Mbit/s? Pri akej rychlosti uploadu sa uz povazuje poruchovy stav? Aky bude rozdiel medzi Magio internet XL a Magenta Office Internet 2? Pri xDSL ma Magenta oproti Magiu nizsiu agregaciu a je bez FUP, no pri optike ani Magio nema agregaciu ani FUP. Ma teda pri optike Magenta Office Internet nejaku inu vyhodu oproti Magio Internetu (neratajuc moznost dokupit SLA)?

Editoval/-a markodsk

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Magenta Office internet je pre firemných zákazníkov a podnikateľov (registrované na IČO)

Magio Internet je pre fyzické osoby - nepodnikateľov (na rodné číslo). V tomto je teda rozdiel.

Z vlastnej skusenosti viem, ze aj firma moze mat na ICO kupeny Magio internet v Telekome. Jediny operator, ktory zakazuje firmam vyuzivat mass-market produkty/slzuby je UPC - u nich musi mat firma business internet, nemoze mat na ICO domaci internet (plati od roku 2017).

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

To je síce pravda, ale opačne to neplatí, napríklad fyzická osoba nemôže mať Magenta office internet, mohla by využívať iba klasický Magio internet.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Este otazka ohladom ONT - bude stacit existujuce na sluzbu giga, alebo bude dodavane novsie?

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

ziaden poskytovatel internetovych sluzieb ti nebude garantovat nejaku rychlost

ONT sa bude menit asi ako doteraz, ked si menil program na 300 a si mal stary ktory to nepodporoval tak sa vymenil. 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Pridal (editované)

ziaden poskytovatel internetovych sluzieb ti nebude garantovat nejaku rychlost

ONT sa bude menit asi ako doteraz, ked si menil program na 300 a si mal stary ktory to nepodporoval tak sa vymenil. 

Garantovane je zle slovo - myslel som, pod aku rychlost bude provider povazovat stav za poruchu a situaciu riesit.

Editoval/-a markodsk

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

ak ti  rychlost klesne pod 60% deklarovanej

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ahojte, 

ako som sľúbil, prinášam vám bližšie informácie. 

Spustenie doplnkovej služby "Giga" bude 9.4.2018 pre služby na optickej sieti. Je určený pre programy Magio internet XL, Magenta Office Internet 2 Standard a Magenta Office Internet 2 Premium. Maximálna rýchlosť downstreamu 950 Mbit/s a upstreamu 100Mbit/s. (pre info, poruchový stav, kedy je potrebné kontaktovať technickú podporu je, ak rýchlosť klesne pod 300 Mbit/s)

Doplnková služby bude poskytovaná za 5€ s DPH (4,17€ bez DPH). Pre Magio Internet bude poskytovaná aj s 12 mes. viazanosťou s prvým mesiacom bezplatne. Pre programy Magio Office internet bude poskytovaná iba bez viazanosti.

Pekný deň

Ľubo

5€ jednorazovo alebo mesacne? 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Podľa mna mesačne keď tam uvádza Ľuboš viazanosť :)

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Mesacne, kedze v texte bol spomenuty prvy mesiac bezplatne.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

@markodsk upstream by nemal klesnúť pod 30 Mbit/s , počas testovania sa pohyboval v rozmedzí 80-100 Mbit/s. Spustenie "ostrej" prevádzky reálne ukáže hodnoty. 

ONT sa vymení iba v prípade, ak si to zmena rýchlosti bude vyžadovať. 

@Tataracik 5€ / mesačne.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Pridal (editované)

@markodsk upstream by nemal klesnúť pod 30 Mbit/s , počas testovania sa pohyboval v rozmedzí 80-100 Mbit/s. Spustenie "ostrej" prevádzky reálne ukáže hodnoty. 

ONT sa vymení iba v prípade, ak si to zmena rýchlosti bude vyžadovať. 

@Tataracik 5€ / mesačne.

@Ľuboš Cize vyssie rychlosti zavisia od ostatnych "susedov"? Ako je to pri firemnom portfoliu (Magenta Office Internet 2), ma firemny program prioritu (ako pri xDSL) resp. bude castejsie dosahovat rychlosti blizke 1000/100 alebo nie? Dakujem vopred za odpoved.

Editoval/-a markodsk

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

@markodsk do tohto detailu zatiaľ nebudeme zachádzať. 

@Ľuboš Rozumiem. Bude to jasne pri zaciatku predaja alebo az neskor, podla spravania sa siete?

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • -1

Magenta Office internet je pre firemných zákazníkov a podnikateľov (registrované na IČO)

Magio Internet je pre fyzické osoby - nepodnikateľov (na rodné číslo). V tomto je teda rozdiel.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Hosť
Táto téma je teraz uzamknutá pre ďalšie odpovede.

sidebar