Otázka

44 odpovedí na túto otázku

• 1

Ahojte, 

ako som sľúbil, prinášam vám bližšie informácie. 

Spustenie doplnkovej služby "Giga" bude 9.4.2018 pre služby na optickej sieti. Je určený pre programy Magio internet XL, Magenta Office Internet 2 Standard a Magenta Office Internet 2 Premium. Maximálna rýchlosť downstreamu 950 Mbit/s a upstreamu 100Mbit/s. (pre info, poruchový stav, kedy je potrebné kontaktovať technickú podporu je, ak rýchlosť klesne pod 300 Mbit/s)

Doplnková služby bude poskytovaná za 5€ s DPH (4,17€ bez DPH). Pre Magio Internet bude poskytovaná aj s 12 mes. viazanosťou s prvým mesiacom bezplatne. Pre programy Magio Office internet bude poskytovaná iba bez viazanosti.

Pekný deň

Ľubo

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach
  • 1

Este otazka ohladom ONT - bude stacit existujuce na sluzbu giga, alebo bude dodavane novsie?

HG8245H stačí, je to 1Gbps ONT.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Akože bodaj by to bolo počul som že keby to niekto chcel museli by to man minimalne 4 v bytovke a za druhe ako by riesili wifi routre ked daju max 150 to nam akoze porozdavaju gigove zadarmo co maju hodnotu 200 eur? Podla mna blbost

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

K optike sa dáva 1Gbps ONT s wifi Huawei HG8245H ktoré by cez kábel takúto rýchlosť prenieslo, ale cez wifi by sa samozrejme rýchlosť znížila.. 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

To ja viem tak pre mna nepodstatna vec vsetci v domacnosti su na wifi iba moj pc je cez kabel taky aky je potm rozdiel medzi tymi drahymi wifi routrami co stoja aj cez tristo eur a tymi co mame doma

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ahojte, 

som rád, že sledujete novinky a zdieľate ich na tomto fóre :)

Primárne budeme rýchlosť  1 Gbit/s poskytovať prostredníctvom káblového pripojenia, nie cez WIFI.  

O ďalších detailoch vás budem informovať aj tu na fóre v najbližších týždňoch. 

Prajem vám pekný deň :)

Ľubo

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ahojte, 

som rád, že sledujete novinky a zdieľate ich na tomto fóre :)

Primárne budeme rýchlosť  1 Gbit/s poskytovať prostredníctvom káblového pripojenia, nie cez WIFI.  

O ďalších detailoch vás budem informovať aj tu na fóre v najbližších týždňoch. 

Prajem vám pekný deň :)

Ľubo

Ľubo ale ono by to tak nemalo byť si myslím... človek sa podozvedá veci z iných stránok ale tu sa "nového" skoro nič nedozvie...čo tak novinky sem alebo na telekom stránku  a nie na žive dávať či ako to je poprepájané..... 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

cakal som aj ja ze Telekom zverejni aj tuto info aj Planovane zrychlenie VDSL na 250 Mbit v tlacovych spravach...

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Takze pre domacnost ktora vyuziva wifi je to zbytočnost a mne sla rychlost cez wifi 150 teraz mam problem naskrabat 30 ziaden technik to nevyriesil uz mi vymenili aj wifi router a stale to iste neviem v com je potom chyba.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Spôsobov akým prezentovať novinky a vízie do budúcna je viacero. Jednou z možnosti je aj prostredníctvom médií :) 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

jasné

Takze pre domacnost ktora vyuziva wifi je to zbytočnost a mne sla rychlost cez wifi 150 teraz mam problem naskrabat 30 ziaden technik to nevyriesil uz mi vymenili aj wifi router a stale to iste neviem v com je potom chyba.

jasné aj wifi aj 1000 mega ... už zase hohoho...

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Jasne to chapem chcem sa len spytat ci existuje cez wifi ruter aj vacsia rychlost ako 150 ci existuje nejaky ruchlejsi a drahsi 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Pridal (editované)

Jasne ze existuje ale tie su uz v inej cenovej kategorii. Telekom dava k svojim sluzbam slabsiu “strednu triedu” ak chces zo svojho pripojenia vytlacit maximum kup si router za 200 e

Editoval filipec12

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Jasne to chapem chcem sa len spytat ci existuje cez wifi ruter aj vacsia rychlost ako 150 ci existuje nejaky ruchlejsi a drahsi 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

A ktomu jedna psychologicka otazka.Nebolo by pre telekom vyhodnejsie do buducna ked bude ta 1gb optika aby k tomu davali zariadenie ako ten silnejsi wifi router nech si tu rychlost vyuziju zakaznici aj cez wifi?

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

ako bolo spemenuté vyššie. Huawei HG8245H  ten ako píšu má wifi do 300 mega ale tvoj napr ntb má do koľko wifi? 150? 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Aha jasne aj to zariadenie ako notebook musi podporovat taku rychlost wifi a s telefonmi to je ako kolko daju max?

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Pridal (editované)

zalezi aky standard wifi podporuju ci iba a,b,g,n alebo aj ac. Pri ac je teoreticka rychlost prenosu 866,7 Mbit/s pri n norme len 150 Mbit/s. Dolezite je aj to ci routre podporuju technologiu MIMO.. tam sa potom ta mozna dosiahnutelna rychlost este niekolko krat nasobi. Treba spomenut aj to ze tie maxima rychlosti su dosiahnutelne len v labolatornych podmienkach, realne to byva menej

Editoval filipec12

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Lebo mam taky problem vzdy notebook aj fon isla rychlost max 150 teraz. Horko tazko 30 aj technik tu bol router sa menil za novy a nic nevyriesili neviem co mam robit technik pre dochodkom a nic z toho vzdy to slo no teraz speedmeter ukazuje max 30 ani by som si to nevsimol keby sused nedobehol ze mu hrozne pomaly ide wifi 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Pridal (editované)

Hej, ledva niekto má 300Mb/s na optike, a oni chcú garantovať do 1Gb/s to chcem v idieť, a upload teda zvýši sa na 100Mb/s? Bieda celkom, ale už teraz je pomer download a upload celý nanič, 300/30Mb/s je otrasný rozdiel, hlavne ponúkať download najviac 30Mb/s, keby aspoň s príplatkom bol vyšší ale nie je, taktiež pri optike určite môže byť lepší upload ako 30Mb/s len pre nich je nejako priorita download než upload. A o ADSL uploade to asi radšej pomlčím, tam je upload max. 1Mb/s, že?  

Ten ich router pre optiku s Wifi je nanič no... pekné, že má 1Gb/s pre kábel, ale Wifi tak max. 100Mb/s (aj to približne keďže mám okolo 70-80Mb/s pri vzdialenosti od routra asi cca 5 metrov dajme tomu), aj keby som mal ten ich router rovno pri notebooku či USB wifi karte tak stavím sa, že aj tak viac ako tých 100Mb/s nebudem mať, proste to by som fakt musel mať asi router za 200€, a nie nejaký za 20€ kde uvádzajú zavádzajúce údaje, že Wifi zvládne 300Mb/s zaujímavé ale nikde nepísané pri akých podmienkach, zároveň všetky tie lacné routre aj do 50€ majú 100Mb/s download porty pre kábel. 

Editoval Samer303

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Hej, ledva niekto má 300Mb/s na optike.. Neboj sa ide to aj viac len to krešú na 300-330. 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ja mam po kabli 300/310 len.ma stve ta wifi lebo u nas mam natom 3 telefony a dva tablety preto by som uvital vacsiu rychlost cez wifi 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

vy tu rychlost mate aspon aku taku ja musim s 15 Mbit netom krmit 7 zariadeni doma :D

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

nova doba wifideti :D som zvedavy ci bude aj u nas. 

a pocavajte s tou wifi, mozu sa navzajom rusit, skusil si zmenit z 2,4 na 5 Ghz a naopak ?

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Teraz neviem ako to myslis jedna antenka sluzi na 2.4 druha 5 ghz ale vsetky mobily nepodporuju 5 ku a ako zmenit ze by som jednu vypol?Doteraz to vzdy slo na poriadok ale od noveho roka v pdeli zo 150 na 30

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Hosť
Táto téma je teraz uzamknutá pre ďalšie odpovede.