Otázka

• 0

Je v dohladnej dobe planovane zrychlovanie internetu na optike? Konkretne by ma zaujimalo, ci planujete spustit 1GB optiku v smere download. Ak ano, su zname aj nejake terminy?

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

13 odpovedí na túto otázku

• 0

urcite to v dohladnej dobe neplanuju a ak tak mozno na 500 Mbit. Optika bola zrychlovana v roku 2016 aj ked nie som si isty ci sa to tykalo aj najvyssieho balika XL

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

300 stačí (zatiaľ) 

veru stačí... lebo 2Giga mi stiahne za 55 sekúnd a počítač to spracúva za 2 min.....  :D

odpoveď sa páči : 1 osobe

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

@andyandy754 zainvestovať do SSD

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Pridal (editované)

No ako tak 300Mb/s je akurát, ale už aj rýchlejšie sú optiky, taktiež ja osobne by som bol kedy upload bol lepší, inde majú pokiaľ viem za príplatok 100Mb/s a Telekom má len 30Mb/s v každom prípade, čo je celkom málo na to, že download je 300Mb/s čiže by to chcelo spraviť nejako aby bola upload a download rýchlosť podobná.

Editoval Samer303

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Upload by mohlo byt mozne priplatit vyssi. S tym suhlasim. 

odpoveď sa páči : 1 osobe

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Pridal (editované)

Už Telekom poskytuje 1Gbit/s optiku, je ale potrebné mať Magio Internet XL (na optike) a priplatiť si 5€ mesačne. Rýchlosti sú tuším D: 1Gbit/s a U: 100Mbit/s. Objednať sa dá cez zákaznícku linku alebo osobne na predajni, pri nových objednávkach resp. predlžovaní viazanosti sa dá objednať aj cez web.

Editoval polak.expres

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Nerozumiem naco je 1Gbit linka. 90% uzivatelov si tuto sluzbu nemoze dat. 8% uzivatelovuzivatelov nema SSD a tuto rychlost im PC nespracuje... a tie 2 percenta zistia ze ani servre tuto rychlost nepodporuju. Telekom a jeho marketingove tahy. Namiesto toho aby rozsiril VDSL 60/6 mbit (najlepsie 100/10mbit) do miest a dedin kde maju slabych 15/1mbit  (mimochodom za tu istu cenu ako 300/30...). Povazujem sa za velmi narocneho uzivatela ale 1Gbit v tejto dobe je nezmysel. Viac telekom ziska ak rozsiri svoju siet. Takto sa musia uzivatelia uchylovat k 2,4 - 5GHz sposobom sirenia internetu a to je neskutocne mnozstvo uzivatelov. Ak by rozsirili VDSL 100/10 bez FUP, Telekom by si neskutocne namastil vrecka (ano pyta si to investiciu ale ROI bude velmi prijemna dovolim si tvrdit 24mesiacov)... Tod moj nazor.

Prajem pekny den

S pozdravom

Filipo

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

@Filipo21 mozno viac ludi si ziadalo vyssiu rychlost, mas to aj v hlavicke tejto temy a kto nepotrebuje taku rychlost tak si ju neobjedna . s optikou je to jednoduchsie ako s VDSL 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Pridal (editované)

@Filipo21 mozno viac ludi si ziadalo vyssiu rychlost, mas to aj v hlavicke tejto temy a kto nepotrebuje taku rychlost tak si ju neobjedna . s optikou je to jednoduchsie ako s VDSL 

@PepsiUrcite ludia ziadali o zvysenie rychlosti ale nie ti co maju moznost zaobstarat 300/30 (nemam tuto info podlozenu samozrejme). Kazdopadne chcem vidiet kde ten 1Gbit vyuzije ten clovek co ozaj ziadal 1Gb linku. Vidim vyhodu pre ludi ktori tuto sluzbu pouziju na sirenie internetu dalsim uzivatelom za ucelom zisku. Tym padom zrychlia svoje sluzby mozno zapytaju viac penazi alebo len pripoja vacsie mnozstvo uzivatelov. Pre domacnosti o mnozstve 3zariadeni je tato rychlost nepouzitelna. Telekom by ju mohol uvadzat ako firemny internet (tam je to urcite vyuzitelne). Ja byvam 1km od pokrytia optickou sietou a 5km vzdusnou ciarou od Trencina na mojej adrese je maximalna rychlost 8/1 Mbit, preto to rozhorcenie kedze nie som jediny kto nema normalny pristup k internetu v roku 2018...

Editoval Filipo21

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Filipo21: a čo sa rozhorčuješ... ešte mi povedz že tam nemá nikto z operátorov pokrytie a nebudeš mať rýchlosť viac ako tvojich 8/1.... 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

@Filipo21suhlasim, 1 Gbit vyuzije iba niekto na dalsie sirenie alebo kto potrebuje stahovat velke subory (it, grafika, dizajn...) , ale takychto ludi nie je vela. zvysok zasa nema prisposobeny PC k tomu a podobne. a mozno chceli primarne poskytovat tento internet pre biznis ale povedali si ze to daju aj pre FO

urcite to vnimam pozitivne :) informoval si sa ci nieco bude na tvojej adrese ? 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Filipo21: a čo sa rozhorčuješ... ešte mi povedz že tam nemá nikto z operátorov pokrytie a nebudeš mať rýchlosť viac ako tvojich 8/1.... 

@andyandy754 predstav si ze nie. O pripojenie skrz 4G nemam vobec zaujem kedze ako som spominal som uzivatel trocha narocnejsi iked na druhu stranu asi bezny v dnesnej dobe. Netflix, youtube, ostatne streamy zozeru dost dat a pytaju celkom dost z rychlosti. Pri 8/1mbit dokazes pozerat netflix 1080p na jednom zariadeni a ostatny v domacnosti su nahraty. Pri sledovani tychto streamov 300GB dosiahnes za 21-28dni a tak posledne dni travis "bez internetu". Pri 4G rieseniach od operatorov je FUP este mensi. Ak vyuzijes roznych zivnostnikov/s.r.o. ktore poskytuju internet skrz 2,4GHz a 5GHz dochadza k castym vypadkom, velkym kolisaniam v rychlostiach a dost vysoke pingy.... Zober si to tak ze 7,4/0,3mbit mam od roku 2010 na svojej adrese a bez akejkolvek zmeny za celych 8 rokov.

@Pepsi Presne ako pises, samozrejme rozumiem Telekomu je to pekny marketingovy tah k tomu byt prvy na trhu s 1Gb (iked antik uz bol skor ale ten pokryva velmi malu plochu oproti telekomu)... Telekom je obrovsky operator takze to chcel oficialne prvy dosiahnut a rozsirit kade sa len da. Podaval som viac podnetov na rozsirenie a zlepsenie pokrytia ci uz VDSL alebo optiky a dostal som len odpoved ze v blizkej buducnosti sa na mojej adrese nechysta ziadne zlepsovanie. Riesim to uz viac ako rok, bez akejkolvek zmeny.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok

Vytvor si účet alebo sa prihlás, ak chceš komentovať

Musíš byť členom, aby si mohol pridať komentár

Vytvoriť účet

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Registrácia nového účtu

Prihlásiť sa

Máš už účet? Prihlás sa tu.

Prihlásiť sa teraz