HD STV1 a OPTIK STV1

Otázka

• 0

Ahojte, 

Chcel by som sa opýtať aký je kvalitatívny rozdiel medzi  HD STV1 a OPTIK STV1 . Nepostrehol som vyššiu kvalitu obrazu. 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

10 odpovedí na túto otázku

• 0

Pridal (editované)

Podla mňa Telekom označuje stanice "Optik" vysielanie Full HD - 1080i; stanice HD majú 720i a stanice SD majú 480i. Ak máš Full HD TV, mal by si pri pozorovaní ostrosti hrán v scénach, detailov, u rovnakých staníc pri rôznom rozlíšení vidieť rozdiely. Tiež Markíza, JOJ a ich podstanice vysielajú iba HD; RTVS, ČT, Eurosporty vysielajú v rozlíšení Full HD.

Editoval/-a Hacker

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Verzie optik su vysielane s vyssim datovym tokom 10mbps (klasicke hd len 6mbps).

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Verzie optik su vysielane s vyssim datovym tokom 10mbps (klasicke hd len 6mbps).

Potom dôvodom pre vyšší dátový tok je len vyššie rozlíšenie (1080i oproti 720i pri HD), či?

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Osobne rozdiel obrazu nevidím. tak asi to bude tym vacsim dátovým tokom.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

vacsi datovy tok podla mna odpozorujes pri scenach kde je vela pohybu. Predstav si zaber na podium a nacelu obrazovku vidno ako padaju konfery alebo take vodne polo kde sa cely obraz hybe kvoli vode... myslim ze keby si mal taketo narocne sceny a mas vedla seba 2 telky tak odlisis ktora ma vacsi datovy tok lebo ta s mensim by mala viditelne biac stvorcekov v obraze. 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

@Hacker Rozlisenia su vsade 1080i. Skutocne je rozdiel len v bitrate a teda optik verzie maju 10mb a ostatne 6mb.

V nicom inom rozdiel nie je

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Pridal (editované)

@Hacker Rozlisenia su vsade 1080i. Skutocne je rozdiel len v bitrate a teda optik verzie maju 10mb a ostatne 6mb.

V nicom inom rozdiel nie je

Dovolil by som nesúhlasiť. Kanály SD majú rozlíšenie 480i, len tvoj TV interne dopočítava rozlíšenie SD na Full HD obrazovky, či 4k.

A vôbec, aj ja by som tu ocenil vyjadrene kompetentného.

Editoval/-a Hacker

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ahojte, 

HD STV aj OPTIK STV sú obe vo Full HD rozlíšení 1920x1080, jediný rozdiel je ten, že HD STV má 6 megový stream (ADSL+VDSL) a OPTIK STV má 10 megový stream (OPTIKA).

Pekný večer prajem 

Ľubo

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Dovolil by som nesúhlasiť. Kanály SD majú rozlíšenie 480i, len tvoj TV interne dopočítava rozlíšenie SD na Full HD obrazovky, či 4k.

A vôbec, aj ja by som tu ocenil vyjadrene kompetentného.

SD kanaly maju 576i. Aj v tomto sa pleties. Pri 4:3 je to 720x576i a pri 16:9 je to 1024x576i. Vobec netusim ako si sa dopracoval k tvojim udajom. 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Pridal (editované)

SD kanaly maju 576i. Aj v tomto sa pleties. Pri 4:3 je to 720x576i a pri 16:9 je to 1024x576i. Vobec netusim ako si sa dopracoval k tvojim udajom. 

Laickým odhadom. 720x576 je natívne rozlíšenie formátu DVD. Ak by SD vysielanie malo 576i, potom by sa kvalita obrazu približovala kvalite DVD, čo však neplatí.

Editoval/-a Hacker

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Hosť
Táto téma je teraz uzamknutá pre ďalšie odpovede.

sidebar