Dialkove ovladanie

Otázka

• 0

Dnes uz som sa nahneval a rozobral ten phillips dialkovy obladac. Vo vnutri su membranove tlacidla, neda sa teda servisovat nijak rozumne. Co ma ale zarazilo je to, ze tlacidla ktore nefungovali tak funguju ked ich stlacam prstom. Predpokladam, ze tie gumene gombiky nevytvaraju dostatocny tlak alebo su pod nejakym zlym uhlom alebo posunute. Kazdopadne je to smejd. 

861B4752-10B5-4939-9D44-4ACDDFE06ABF.jpeg

0790E648-6186-4347-84CD-FC5451C7FC60.jpeg

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

7 odpovedí na túto otázku

• 0

Prelepil som nefunkcne gobmiky niekolkymi vrstvami izolacnej pasky a zlozil ten ovladac dokopy a pomohlo. Mozno by pomohlo vypodlozit celu dosku hrubsim papierom. 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Pridal (editované)

@Tataracik ani mi nehovor o tom ovládači, už odkedy mám Magio tak občas nechce reagovať, alebo skôr reaguje pomaly, a po roku je to ešte horšie, občas mi nefunguje ľavé tlačidlo na vypnutie televízora, teda presnejšie funguje ale keď ho stlačím tak strašne slabo ako keby reagovalo (mám Panasonic televízor kde musíš pri zapnutí držať toto tlačidlo dlhšie, keďže je to starší model a nie ako tie nové telky kde len stačí jedno sllačenie), a zároveň ani nereagujú vtedy vôbec tlačidla na ovládanie hlasitosti ktoré som si nastavil nech ovláda hlasitosť televízora. Najradšej by som hodil ten ovládač do koša.

Akože nerozumiem prečo nedodávajú ovládač, ktorý je originál k danému Magio Boxu, taktiež mám doma nejaký univerzálny ovládač tiež značky Philips a môžem sa ako chcem snažiť ale nerozumiem či je nejako upravený tento philips ovládač k magiu alebo čo proste ten univerzálny ovládač Philips ktorý mám ja doma (kúpený v tescu za 10€) vôbec nechce fungovať pri magio boxe. 

Takže rozmýšľal som nad kúpu nejakého lacného bezdrôtového ovládaču hocikde, ale mám tucha, že proste nebude fungovať, a za odporúčaný Logitech Harmony nevyhodím 50€ (kvôli ovládaniu telky a satelitu). 

Lenže keby malo zmysel aj ten ovládač reklamovať, určite by mi dali taký istý a dopadol by takisto, keďže typujem, že originálny ovládač k môjmu magio boxu čo je KAON CO1000 určite tie ovládače im výrobca k týmto boxom ani nedodáva keďže ich nechcú a spoliehajú sa na sprosté philips ovládače. Rozmýšľam, že by som si aj zohnal originál k tomuto boxu ale rozmýšľam len kde ho zohnať :D 

Editoval/-a Samer303
odpoveď sa páči : 1 osobe

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

my sme mali doma tiez problem s ovladacom od magia. Ak si chcel prepnut program musel si mega silno zatlacit tlacidlo prepinania kanalu. Ale uz to nerobi ide to velmi lahko bude to asi tym ze otec ho dal vymenit :D

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

ved aj ja asi dam vymenit, len som chcel upozornit na to, ze ten ovladac je vlastne vo vnutri funkcny 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

A Logitech je super, pouzivam ho. len nie vsetci clenovia rodiny su dostatocne flexibilni na to aby si nan zvykli  a kedze ja ho mam zadarmo takze financnu stranku som nezohladnoval, inak suhlasim ze je drahy. 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Pridal (editované)

Som rád, že sa tu objavil aj takýto príspevok, lebo som si už začínal myslieť, že ten môj od Telekomu nejako nesprávne používam. Tlačítka na ovládanie hlasitosti prestali reagovať, a rozobrať som ho nechcel, aby mi ho nedali k náhrade. Po roku som ho bol na pobočke Telekomu vymeniť, ale ani z toho "nového" už nemám bohvieaký pocit. Zatial som to nikde nerozmazával, ale vidím, že tu nie som jediný. 

Editoval/-a Hacker
odpoveď sa páči : 1 osobe

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Mne aj po výmene za nový divne blbne pravá strana, napr.často sa stane, že po stlačení FF mi vykoná povel CH+. Zodpovedným v Telekome sa určite riadne čká, keď ich nežnučko spomínam v prípade že mám pozastavený program (ktorý nie je v archíve) cez Time Shift, potom chcem posunúť cez FF dopredu cez reklamu a milý diaľkový ovládač mi škodoradostne prepne na nasledujúci kanál...... >:(  a tak môžem už iba vypnúť box a ísť robiť niečo užitočnejšie B|

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Hosť
Táto téma je teraz uzamknutá pre ďalšie odpovede.

sidebar