Dorobenie optiky - Stupava

Otázka

• 1

Dobrý deň.

Rád by som sa spýtal, kedy budete dorábať optiku v Stupave, na Lipovej ulici. Na infolinke mi už 3x hovorili iný dátum spustenia, stále to odkladajú... Po Stupave sú chráničky, čo trčia zo zeme a nič sa nedeje. Kedy má byť naozaj spustená optika?

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

32 odpovedí na túto otázku

• 0

Dobry den, tiez sa chcem informovat na Devinsku cestu kedy bude dokoncena.

Dakujem

M.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ďakujem za odpoved, teraz je optika v takomto stave. Je to mozne stihnut do konca mesiaca?

20180214_152702.jpg

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Na Devinskej ceste je predpokladany datum spustenia lokality naplanovany na 30.4 2018

Editoval filipec12

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

@filipec12 kde najdem datumy spustenia, u nas vraj uz mala byt optika spustena a este nic ... :( 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

@Stanlei94 Pokial tam mate len takto vytiahnutu chranicku pri jednom stlpe a Telekom s Vami neriesil, kde na fasade/plote chcete mat umiestnenu ukoncovaciu krabicu, tak optiku nebudete mat, len "optiku ku domu", t.j. VDSL.

Skratka tam kde trci chranicka umiestnia MSAM a napoja ho na existujucu metalicku kabelaz.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Nie je mozne ze by isla optika vzduchom?

A keby nesla, aku rychlost by som mohol mat? tento stlp je cca 30m od domu.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

@Stanlei94 Nu. Uz som o tom par komentarov cital, ze udajne telekom taha aj optiku po stlpoch, ale v praxi som to realne nevidel. Ono, zakon to zakazuje. Ziadne nove vedenie nesmie ist vzduchom. Moze sa len opravovat existujuce vedenie. Lenze vymena metaliky za optiku nie je povazovatelne za opravu, duplom ak by vlastne paralelne ta metalika ostala. Tazko povedat. Predpokladam, ze ak by to potiahli aj po stlpoch, musia niekde umiestnit ten ukoncovaci box.

Kazdopadne, Telekom uz otvorene marketuje VDSL ako "Optiku KU domu" a obchodnici ju uz aj predavaju ako optiku. A v principe to aj je FTTN. Aj UPC ma poslednu milu metalicku (koaxial) a taktiez to predava ako optiku.

Rychlost cez VDSL je do 500m od uzla 80/8 Mbit/s (XL).

Ja som v identickej situacii. V obci sa ide kopat optika. Lenze nie na nasej ulici. Starosta tvrdi, ze optika bude vsade. Lenze iba tam, kde je planovany vykop az ku domom, dostali ludia do schranok obalku od Telekomu, ze maju vyznacit, kde chcu umiestnit koncovy box. Na nasej ulici konci vykop na zaciatku. A ziadnu obalku s umiestnenim boxu sme nedostali. Telekom na dotaz potvrdil, ze optika bude k dispozicii, len nespecifikoval ci FTTH (az do domu), alebo len VDSL.

Takze potom nezabudni dat vediet, ako ste dopadli.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Nie je mozne ze by isla optika vzduchom?

A keby nesla, aku rychlost by som mohol mat? tento stlp je cca 30m od domu.

Áno, je to možné. Tie hrubé oranžové káble podľa Vašej fotky končia na konci ulice. Následne sa vybuduje na stĺpe zariadenie do ktorého budú napájať jednotlivé domy. Tam sa ich práca končí, nakoľko následne Vám po spustení optiky iba do tohto zariadenia napoja tenký optický kábel, ktorý sa ťahá od Vášho domu po zariadenie. 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Podla tejto stranky na telekome https://www.telekom.sk/pokrytie-detail?id=poproc by uz optika mala byt dostupna :D je tam sice napisane "Až do 300/30 MB/s" ale je tam pisana optika... Aj podla pripravovaneho pokrytia na mape by malo byt 300Mbit/s.

No dufam, ze budu davat optiku az do domu, ak nie, mozem si zobrat konkurenciu cez LTE...

Hlavne som najviac zvedavy ci sa to podari do konca februara stihnut. Uz to malo byt hotovoe v auguste...

Editoval Stanlei94

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ide o optiku FTTH, do rýchlosti 300/30 Mbps.

Do konca februára je avizované spustenie, väčšinou sa to aj dodrží :).

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Na ulici Lipova sa planuje spustit optika do 28.2 2018

@filipec12 Ahoj, na ulici sa zatial nic nedeje. Vedel by si mi prosím preveriť napr u technikov ci je termín reálny? Potrebujem dat este vypoved aktualnemu providerovi ktora zacina plynut od noveho mesiaca. Alebo mi vies dat niake tel. cislo kde mi to povedia? Okrem infolinky 9_9

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Spýtaj sa na pokrytie@telekom.sk

dstumy sa môžu posúvať v takejto zime sa  ani nečuduj ?

Editoval filipec12

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

@mafiaa optika sa taha aj v zduchom. U nas v obci to tak mame. Zemou to ide len na 1-2 uliciach. Mame FTTH cize vlakno konci v dome. 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Tak ako sa dalo cakat :D

Na mojej ulici nic, ale po stupave velmi pomalinky doraba SupTel rozkopane miesta. Na jednej ulici maju uz asi tyzden polozeny kotuc s optickym kablom :D

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

@Stanlei94 Takze termin splnili.. lol.. U nas maju zacat v maji, tak som zvedavy,.. Podla webu uz ADSL prestali ponukat pre novych klientov..

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Do konca roka to MOZNO bude u nas hotove ¬¬

Nevadi mi, ze to robia tak dlho. Len keby povedali skutocny termin spustenia ktory dodrzia...

Na nasej ulici rychlejsie zrekonstruovalo SPP plynove pripojky(od 15.3, teraz su uz na druhom konci ulice), co je asi 40 rodinnych domov... podtlak pod cestu, prehodenie hodin z domu do predzahradky... vlastne komplet natiahnutie noveho potrubia od hlavneho potrubia az k existujucim rozvodom v dome.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Do konca roka to MOZNO bude u nas hotove ¬¬

Nevadi mi, ze to robia tak dlho. Len keby povedali skutocny termin spustenia ktory dodrzia...

Na nasej ulici rychlejsie zrekonstruovalo SPP plynove pripojky(od 15.3, teraz su uz na druhom konci ulice), co je asi 40 rodinnych domov... podtlak pod cestu, prehodenie hodin z domu do predzahradky... vlastne komplet natiahnutie noveho potrubia od hlavneho potrubia az k existujucim rozvodom v dome.

plyn by som povedal ze je nieco ine. a ak sa tam tahal tak museli cakat kym to oni dokoncia predpokladam. Kazdy si mysli ze je to len o vykopani diery, polozeni kabla a zakopani... vsetko ma istu postupnost 

ale chapem, slovaci chcu vsetko hned :) a uz vcera bolo neskoro :D  

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

U nas na ulici pôjde optika vzduchom. Takze uz ziadne rozkopavky. Na zaciatku ulice uz je chranicka pri stlpe, tak ako je to na fotke hore. Tam to chce len dorobit...

Ale ako som pisal v prispevku, ktory si mi aj citoval, nechcem to mat hned. Chcem len vediet skutocny datum spustenia. Nie ze mi Telekom najprv povie, ze to bude hotove do septembra 2017, neskor do decembra 2017, potom do marca 2018... najnovsi datum dokoncenia je 31.5.2018... Ale ako som uz spominal - chcem vediet skutocny datum. Nech to dorobia aj v auguste 2019 ak dodrzia termin.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

sorry ale to ti nikto nenapise, mozes sa priebezne informovat, ale ziaden termin nebude zaväzny

to je ako s dialnicami na slovensku :D

odpoveď sa páči : 1 osobe

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Hosť
Táto téma je teraz uzamknutá pre ďalšie odpovede.