chyby/problémy v sw boxov IPTV Magio

Otázka

• 0

Keďže sľubovaná nová verzia firmware boxu sa stále nerealizovala, je možno ešte šanca aby zapracovali niektoré problémy. Komu ešte niečo napadne, nech to tu doplní, v záujme bezproblémovejšieho používania tejto IPTV.

-Problém s prehrávaním nahrávok z rozhlasových staníc:
To že tam nie je možnosť použiť bežnú funkciu Pause, FF, REW, je nepríjemné i nepochopiteľné, ale už som si zvykol. Horšie je, že po stlačení STOP sa prehrávanie akože zdanlivo zastaví, aj sa objaví menu na pokračovanie/návrat späť, ale pritom nahrávka na pozadí stále beží (bez zvuku), lebo keď sa stlačí Dokončiť prehrávanie, už je pokračovanie nahrávky niekde úplne inde než je miesto kde ste ju zastavili.

-Problém so sériovými nahrávkami sa tu už spomínal, ale nič sa zatiaľ nevyriešilo. Uvediem aktuálny príklad: je nastavené sériové nahrávanie na Markíze s názvom "Televízne noviny". od zajtra 14.2. sa v EPG menia na "TELEVÍZNE NOVINY" a samozrejme sériové nahrávanie je v háji. OK, nastavím si novú sériu - a čo sa stane v pondelok 19.2.? Už sa to zrazu volá "Televízne Noviny" a opäť môžete veselo nastavovať ďalšiu sériu!
Na neprecíznych dodávateľov EPG sa ale tentoraz netreba vyhovárať, lebo nie je myslím žiadny problém doplniť do programu Magia jednoduchú funkciu na nerozlišovanie veľkých a malých písmen!

-Ja som už písal aj o tomto probléme, ale radšej ho zopakujem ak by bola nádej to opraviť: pri rýchloposuve záznamu bol kedysi informačný pruh priesvitný a menší. Teraz je čierny nepriehľadný a zakrýva dobrú štvrtinu obrazovky, pričom znemožňuje sledovanie informácií v dolnej časti pri pretáčaní ako je napr.názov reportáže pri spravodajstve a pod. Tak isto je nepríjemné trvanie jeho zobrazenia ešte cca 3 sekundy aj po stlačení PLAY, čo je nepríjemné napríklad pri rýchopusuve športových záznamov.

Budem vďačný, keby sa aspoň niečo v novej verzii podarilo vylepšiť.

odpoveď sa páči : 1 osobe

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

6 odpovedí na túto otázku

• 0

už aj manželka má nervy na tie oneskorenia, hoci aj s novým prostredím toto sa asi nezlepší. To všetko sa dá oželieť, aktivujte 2x HD kanál a nebudem meniť za satelit...

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ahojte, 

Ďakujeme za vaše postrehy. 

@Jaco_JJ    

- pri vybraných rozhlasových staniciach funguje pause, play, FF, RW – pokiaľ je táto rádio stanica nahrávaná (podobne ako TV kanály v archíve). Ak nie je, dá sa len lineárne počúvať bez možnosti ovládania. 

- na prvý pohľad jednoduché riešenie, ale reálne veľký zásah do základného fungovania. Preventívne budeme tlačiť na poskytovateľa EPG aby názvy písal rovnako.

- opravu nasadíme v novom update 2.6 . 

@eM Kei

- plánujeme, vyžaduje si to ale ešte veľa práce, aby systém vedel spoľahlivo rozoznať kapacitu linky a podľa toho povoliť/nepovoliť 2 x HD. 

Tak ako som napísal vyššie niektoré zdanlivo jednoduché zmeny si vyžadujú čas a budem rád ak tu pribudne viac "prínosných" podnetov. 

Pekný deň

Ľubo

odpoveď sa páči : 1 osobe

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

- pri vybraných rozhlasových staniciach funguje pause, play, FF, RW – pokiaľ je táto rádio stanica nahrávaná (podobne ako TV kanály v archíve). Ak nie je, dá sa len lineárne počúvať bez možnosti ovládania. 

@Ľuboš   Vďaka Ľuboš za reakciu i za ochotu. No ešte otázka:
 "pri vybraných rozhlasových staniciach" -prosím ťa ktoré sú to tie vybrané stanice? Lebo ja som to teraz vyskúšal aj na Rádio Slovensko (predtým som väčšinou nahrával z Rádio FM) a ani na jednej stanici tieto funkcie nefungujú, ani tá STOP-ka tak ako by mala (zaujíma ma hlavne to Rádio FM). Pochopiteľne hovorím o nahrávkach ktoré som nahral na disk a spúšťal z menu Zoznam nahrávok. Pri tlačení Pause vypíše oznam "pozastaviť nie je pre tento program dostupné". Podobný oznam je aj pri pretáčaní dopredu, aj späť.
Že by šlo o problém jednotlivých typov boxov? Ja mám Motorolu VIP1216.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

plánujeme, vyžaduje si to ale ešte veľa práce, aby systém vedel spoľahlivo rozoznať kapacitu linky a podľa toho povoliť/nepovoliť 2 x HD.    to ide trvať koľko  ešte?  kto nemá internet tak ak linka je o.k pustíme 2x HD. ved vieme kolko treba na Hd program. či?  by rád vedel či ste sa rozhýbali len z týchto príspevkov alebo ste mali aj reklamácie ... lebo to už človek ako hrach na stenu hádže... ved si píšte koľko chcete aj tak to bude ako chceme my...

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

poviem za mňa, toto je na magio tv top problém, teda po zlagovanej motorole :-)

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

2xHD je top problémom iba pre tú šťastnejšiu časť klientely, my v menších mestách čo nebývame priamo pri ústredni, sme radi za 1xHD bez kostičkovania alebo drop-outoch zvuku. Pravda, kedysi sme mali aj 1xHD+1xSD, ale po masívnych klientsko-naberacích kampaniach je to čoraz horšie.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok

Vytvor si účet alebo sa prihlás, ak chceš komentovať

Musíš byť členom, aby si mohol pridať komentár

Vytvoriť účet

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Registrácia nového účtu

Prihlásiť sa

Máš už účet? Prihlás sa tu.

Prihlásiť sa teraz