spomalenie internetu

Otázka

• 0

Dobry den,

v technickej miestnosti  mam dovedenu optiku z telekomu(modem/rouer). Zo zariadenia telekomu mi ide kabel do switchu do switchu su napojene datove kable, ktore Z technikej su vvyvedene datove zasuvky pod TV. Bohuzial je tam iba jedna a chcel som pripojit na kabel viac zariadeni. kupil som teda opat switch, kde som z datovej zasuvky zapojil kabel do switchu. Avsak  zapjenie MAGIA a UNIFI router funguje ale: magio tv ide, len rychlost unifi routra nejde 200MBit, ale 30MBit/s.

neviete kde moze byt problem? preco cez wifi ide iba 30MBit?

dakujem

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

5 odpovedí na túto otázku

• 0

Rýchlosť internetu sa nikdy neskúša cez WI-FI lebo rýchlosť je daná špecifikáciou spojenia. Tu máš teoretické rýchlosti, aké sa dajú dosiahnúť, avšak nezabúdaj, že vstupuje viacero faktorov, ako je rušenie okolitými sieťami, hlavne v bytovkách.

viac https://sk.wikipedia.org/wiki/Wi-Fi#Špecifikácie

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

A ešte by som pre istotu aktualizoval firmware na zariadeniach a reštartoval router . Napr pri VDSL sa profil po niekoľkých reštartoch a dňoch používania sám upraví na prijateľnú rýchlosť po "otestovaní" kvality spojenia (linky). Napr. ja som na konci ústredne, napriek tomu dosahujem stále 29/3 na profile 30/3

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

ahoj Marcel, toto ano viem, ale ked zo switchu vytiahnem magio kabel tak wifi ide 200, avsak akonahle zapojim magio TV rychlost padne.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Skúsil by som sa ešte v routeri pohrať s nastavením kanálov. Pozri si cez nejakú apku v telefóne susedov a skús ručne nastaviť kanál vysielania WIFI, inak je to divné, čo píšeš. Nestretol som sa s takým zvlaštným chovaním.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Hosť
Táto téma je teraz uzamknutá pre ďalšie odpovede.

sidebar