vypínanie magio boxu

Otázka

• 0

Chcela by som sa opýtať, či je správne vypínať magio box alebo nie. Magio TV máme od júna 2017. Po mesiaci nám vymenili box a technik povedal, že po každom vypnutí TV, treba vypnúť aj box. Asi 3 dni nám už zase nefunguje box, stále hľadá server, nahráva, štartuje, svojvoľne vypína a zapína, tak som nahlásila poruchu, dnes nám vymenili znovu box a technik povedal, že netreba vypínať box. Tak teraz babo raď. Vypínať alebo nevypínať? Poradíte? Ďakujem.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

10 odpovedí na túto otázku

• 0

Ja osobne ho vždy vypínam keď vypnem aj telku, sú boxy ktoré keď vypneš tak sa potom dlho zapínajú, ale magio boxy sa rýchlo zapína čiže ho je lepšie vypnúť. 

Tým, že ho pravidelne budeš vypínať a zapínať, nemalo by to vytvoriť poruchu magio boxu, je možné, že si mal vadný kus, osobne už mám magio box skoro jeden rok a vypínam ho vždy zároveň s telkou ako som hovoril, a magio box funguje ako má.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ja ho neypinam vobec, len v pripade  navstevy ktora u nas prespi kvoli cvakaniu harddisku. Taktiez podla mojho nazoru dojde k rychlejsiemu odideniu elektroniky ked sa zariadenie stale zapina a vypina.  To ze je zapnuty cele dni nema na spotrebu el. energie nejaky vyrazny vplyv. Taktiez nemusis cakat 5 minut kym to musi cele nabehnut.

Je mozne ze si mala  uz vadny kus, telekom robi totiz pri tychto zariademiach repas, takze k sluzbe nemuis vzdy dostat  nove zariadenie 

Editoval/-a filipec12

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

@filipec12 Tak jasné, keď sa ti zapína box 5 min. tak nebudeš ho stále vypínať a zapínať, ale čo mám osobne s vlastnej skúsenosti pri boxe Kaon co1000 ten sa zapína veľmi rýchlo, tuším iba 5 sekúnd. Ako je to pri boxe bez nahrávania to netuším, ale pri tomto boxe to je veľmi rýchle zapnutie, ako pri takom boxe VU+ ZERO pri ktorom viem, že zapína sa tých 5 minút čiže tam sa neoplatí ten box vypínať :D

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Neviem ako je to s rychlostou bootu pri tych boxoch ktore sa dodavaju pre Magiosat, vychadzal som zo skusenosti s boxom od Motoroly pre IPTV

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Magio TV mám od novembra 2017.. Posledný mesiac t.j. asi tak od polovice januára 2018 pravidelne každú noc cca o 03:00 hodine vypisuje, že sa vypína box na cca 30 minút. Potom automaticky zapne, čiže nefunguje TV cez box.  Prečo sa to robí, je niekde závada? 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Filipec sorry, ale napísal si kravinu a ako  "macher"  by si taketo blbosti písať nemal,  tak som tvoju odpoved Zuzanke diplomaticky ohodnotil, ale povedz mi čo je na mojej odpovedi nesprávne alebo nezrozumitelné ?  Dávať mi mínus len preto, že ja som ti dal mínus je velmi detinské, primitívne a priam  žensky ješitné, no nič aspoň vieme čo si zač ... úhmm machér ... :o

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ok, ak je to tak, tak odvolavam co som ti Filipec napisal, zial zmazat to neviem o.O

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • -1

Zuzanka, je to ok, predtym  STB prijimal aktualizaciu o 04.00 hod. teraz to robi o 03:00 hod. s tym rozdielom, ze po novom  ak  nahodou mas box pusteny  a pozeras, tak ti vypise tu hlasku o vypnuti, samozrejme vypnutie sa da odmietnut, predtym nic nevypisoval, otazka je co sa stane ak box nieco prave nahrava, zistím ... :D

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Hosť
Táto téma je teraz uzamknutá pre ďalšie odpovede.

sidebar