ZTE Speedport Entry 2i

Otázka

• 0

Dobrý deň, mám problém s týmto routerom. Respektíve s rýchlosťou wifi.  Merania cez speedtest.net na PC pripojenom káblom 34Mbps/6Mbps, ale meranie cez wifi na akomkoľvek zariadení (notebook, iPhone, tablety) cca 4-5Mbps/3-4Mbps. Čiže jasný problém wifi. Mysleli sme že to prestavil brat, ale v routeri som nič ohľadne takéhoto nastavenia wifi nevidel. Oproti d-link 2641R v ZTE speedentry chýba množstvo nastavení. Posledné rýchle meranie wifi bolo približne koncom septembra začiatkom októbra. A niekde tu na fóre som čítal že vyšiel nový FW a že telekom ho bude nahrávať do zariadení sám. Je možné že by to mohla spôsobiť uvedená zmena firmware? Alebo sa dá do routeru dostať an pomocou CMD?

Editoval Marshall

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

5 odpovedí na túto otázku

• 0

Vyskúšaj kontaktovať technickú podporu, ak oni nebudú vedieť pomôcť tak jediná možnosť bude reklamovať router.

Taktiež je možné, že ak je router dosť ďaleko a je slabší signál tak aj tým je nižšia rýchlosť, ak ale je aj wifi taká pomalá aj keď si čo najbližšie pri routri tak bude chyba v routri.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

@Marshall wifi neisla ani u nas doma nikdy dobre ked som ju siril z ich " pekelneho stroja" :D. Tiez som maval poklesy rychlosti a stavalo sa mi ze mi sama od seba zmizla zo zoznamu dostupnych  wifi sieti, pricom v nastaveniach bola zapnuta. Vyriesil som to kupou 50 € dvojpasomveho routra (Archer C50) ktory je 100 x lepsi, nezamrza a nie su ziadne poklesy rychlosti. Doma su nanho napojene 3 ntb, 2 tablety a 4 mobily a ide v pohode. A aj linku mam stabilnejsiu :D ten ich ADSL router sluzi len na distirbuciu TV signalu do STB  a na pevnu linku.  

Editoval filipec12
odpoveď sa páči : 1 osobe

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Dobrý deň, riešim ten istý problém so spomenutým routerom. Plánujem zakúpiť nejaký iný,silnejší. Vedeli by ste mi nejaký poradiť? Hlavnou podmienkou je, aby sa dal napojiť DSL a kábel od pevnej linky. Rozmýšľal som nad TP-Link Archer C6 alebo niečo tomu podobné  ,no neviem, či umožňuje zapojenie týchto káblov. V tejto oblasti som úplný začiatočník, ak by ste mi vedeli pomôcť, budem len vďačný :)

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Dobrý deň, riešim ten istý problém so spomenutým routerom. Plánujem zakúpiť nejaký iný,silnejší. Vedeli by ste mi nejaký poradiť? Hlavnou podmienkou je, aby sa dal napojiť DSL a kábel od pevnej linky. Rozmýšľal som nad TP-Link Archer C6 alebo niečo tomu podobné  ,no neviem, či umožňuje zapojenie týchto káblov. V tejto oblasti som úplný začiatočník, ak by ste mi vedeli pomôcť, budem len vďačný :)

ak mas len dsl a chces pouzit vlastne kz tak dane kz musi obsahovat aj modem teda mat vstup rj11 napriklad asus dsl-ac68u

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Pridal (editované)

Dotaz na Router ZTE II od Telekomu.

Dobrý deň, mám za úlohu nastaviť tento router v jednej maličkej reštaurácii. Rovno poviem, že pri tomto routri je to dosť nešťastné riešenie, urobiť 4 wifi SSID, ale s limitom max. 32 účastníkov.

Ak teda využijem dostupné možnosti a nastavím 4 siete (predpokladám že nesmú mať rovnaký názov SSID), A povedzme prvé dve budú obsadené, pripojí sa hosť automaticky na tretiu, kde je voľné miesto?

S týmto súvisí aj otázka, ako nastaviť rozsah DHCP. V dostupnej pdf dokumentácii vidím, že je to prednastavené od 192.168.1.10 po 192.168.1.126. Nedá sa tento rozsah zvýšiť až na cca 240 z 254+2 možných? (Dve adresy sú predpokladám vyhradené pre router samotný ako vonkajšia a vnútorná gateway - 192.168.1.0 a 192.168.1.1, ak sa nemýlim? A 14 adries pre prípadné ethernetové výstupy...) A pokiaľ možno, v jednom SSID, alebo aj keď v štyroch, ale aby bola zabezpečená automatika obsadzovania sietí kontinuálne?

Ako by sa to potom prejavilo v nastaviteľnom rozsahu 32 na jednu SSID?

Pozn.: Ja viem, ideálne riešenie je vypnúť wifi a pripojiť cez ethernet lepší wifi router, ale to je riešenie ako s kanónom na vrabce.

Editoval ttscale
oprava

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok

Vytvor si účet alebo sa prihlás, ak chceš komentovať

Musíš byť členom, aby si mohol pridať komentár

Vytvoriť účet

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Registrácia nového účtu

Prihlásiť sa

Máš už účet? Prihlás sa tu.

Prihlásiť sa teraz