Pomalý internet

Otázka

• 0

Dobrý večer, už dlhšie je u nás problém a to ten že keď 2 využívajú internet ide velmi pomaly napr. ak ja pozerám video na kvalite 720p a chcel by aj niekto iný tak video sa takmer neprehrá čo sa nedá vydržať. Moc sa do internetu nevyznám ale toto mi príde dosť pomalé tak sa chcem spýtať čím to môže byť

Speedtest mi ukázal toto :             30ms / skutočnosť je asi 52ms 

Download              3.95Mbps / keď sťahujem film mám 500Kbps a nikto nie ja na internete tak že trochu mi to nesedí 

Upload              0.45Mbps / čo je žalostné 

Uvažujem nad prejdením na iného poskytovateľa ak viete o niečom lepšom ako je táto sra*ka tak dlho váhať nebudem.

Vopred ďakujem za každu odpoveď.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

11 odpovedí na túto otázku

• 0

Tie rychlosti vypadaju na ADSL program M. 

4/0.5 Mbps

Ak sa ti da tak si vyber vacsi balik ak nie tak zijes zrejme na konci sveta. Neporadime ti alternativu kedze nevieme kde byvas. Existuje stranka http://www.porovnat.sk kde ti podla adresy najde dostupnych poskytovatelov. Mensi lokalni provideri tam nemusia byt. Kazdopadne ak naozaj byvas na konci sveta tak satelitny net ale ten je spravidla obmedzeny a drahy. 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Program je Magio Internet L 

Technológia je DSL 

A bývam 15 km od mesta na malej dedine 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

A menši provider tu je WIRCOM na kostolnej veži vzdušnou čiarou od nás možno 50m 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

V tom prípade tvoj internet ide o polovicu pomalšie než by mal. Magio Internet L na DSL má dosahovať 8Mb/s download a 1Mb/s upload.

Zavolaj najlepšie na technickú linku a popíš im, že niečo u teba nie je v poriadku, proste, že máš o polovicu pomalší internet, číslo je: 0800 123 777

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Nebolo by lepšie prejsť na menšieho providera keď že má vysielač v dedine ?

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

No v tomto neporadím ti, tu sa riešia veci ohľadom produktov od Telekomu.

Ale ono bude problém nejaký určite s tým internetom od Telekomu, pretože máš takú rýchlosť ako pri internete M (4/1Mb/s) a keby tvoja linka nezvládla internet L tak by ti ho ani neponúkli, čiže iba nejaká chyba musí niekde byť.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Dobre tak v najbližšom čase tam zavolám a dám vedieť jak som dopadol 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ale všimol som si že si nepochytil jeden fakt a to že ta skutočná rýchlosť je 0.5 Mb 

Jednoducho 15 eur ide len tak 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Download              3.95Mbps / keď sťahujem film mám 500Kbps a nikto nie ja na internete tak že trochu mi to nesedí

Toto si písal, máš rýchlosť 3,95Mb/s a máš mať 8Mb/s čo nemáš, 0,5Mb/s nemôžeš mať, teda nemáš. Ide tu o to, že ty si mýliš asi jednotky, lebo Telekom uvádza v Mb/s ale keď sťahuješ niečo na internete zobrazuje KB/s alebo MB/s.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Lokálny provider je risk ale ak je tvoje pripojenie zle tak mozmo si pomozes. Pozri kto ma u vas v dedine wifi antenu na dome a popytaj sa :D

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Hosť
Táto téma je teraz uzamknutá pre ďalšie odpovede.

sidebar