slabe pokritie wifi signalom

Otázka

• 0

caute ludia mam problem s routrom ..ten signal wifi ne strasne slaby ..my mame klasicky dedinsky dlhy dom a ten signal prejde ledva len do dalsej izby nie to este na koniec domu...poradte co mam robit lebo ja sa v tom az tak nevyznam...kukal som dake extendery ale neviem ci mi to pomoze ci bude rychlost internetu rovnaka...alebo ci sa da spravit zasuvka do dalsej casti domu de by som napojil dalsiu wifi? ak ano ako na to?alebo je router ktoreho signal sa da smerovat aby siel pozdlz celeho domu?..vobec neviem ludia piste ake mate skusenosti pripadne mi mozne rovno odporucit aj daky vyrobok dakujem

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

18 odpovedí na túto otázku

• 1

Odporúčam ti to riešiť cez extenedery, nemusíš ťahať káble cez listy, vŕtať atd. Ja mám osobne tp link tl855re. Žiadny pokles rýchlosti v porovnani s kablom

odpoveď sa páči : 1 osobe

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 1

ano to fungovat nebude lebo ta telefonna zasuvka ma konektor RJ 11,  (pokial mas DSL)  a ty potrbujes RJ45, musis to prepajat z ich routra. Ja to mam vyriesene tak ze na ich routri mam wifi vypnute, za nim mam zapojeny vlastny wifi router cez ktory su napojene bezdrotovo v domacnosti vsetky zariadenia (7 zariadeni) + mam este ten TP link ectender na zosilnenie signalu po celom dome. A net ide vsade dobre navyse ten ich "nevykonny" router je menej zatazeny (obsluhuje len magiobox) takze aj linka je stabilnejsia 

ten extender ma dve externe antenky vyvedene takze chyta aj slabi signal z routra 

Editoval/-a filipec12

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 1

ale da sa to riesit aj tak jak napisal mirko 1141

Editoval/-a filipec12

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 1

Tp link archer c50 2,4 a 5ghz router má dve externe antény  dosah má dobrý, nezamrza  s cenou okolo 40-45e

Editoval/-a filipec12

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 1

Podľa mňa by úplne stačilo kúpiť switch, prepojiť s existujúcim routrom a počet zásuvok sa zväčší. Akurát treba tam investovať trochu viac, pretože klasické switche prenášajú 100 Mbps na jeden port, lepšie bude kúpiť rovno 300 Mbps switche, a malo by všetko bežať.. :)

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 1

@mirko1141 bezne switche na domace pouzitie mas bud 100 Mbps alebo 1 Gbps.  odporucam gigabitovy kupovat. 

@Olink0 pokial nemas problem tahat kable ja by som siel vzdy do kabla (v husom krku)
na to "OEM RJ45 CAT3 8p8c" kludne zabudni, potrebujes switch alebo router. topologiu siete ti nevymyslim, to si musis sam navrhnut.  

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 1

Pridal (editované)

Vďaka za upozornenie a ospravedlňujem sa za preklep ;)

Editoval/-a mirko1141

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Dobrý deň,

je možnosť použiť extender, ale tam sa spomaľuje rýchlosť cca. o polovicu. Odporúčam zakúpiť klient router, ktorý sa dá LAN káblom prepojiť s existujúcim routrom a tak z neho bude plnohodnotný prístupový pod. Takéto routre nie sú veľmi drahé, môžem odporúčiť ASUS RT-N12K, stojí asi 25€, a funguje skvelo.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

prosim ta a aky ma dosach ten extender? a bude fungovat aj na mieste  kde uz je signal z routra slabsi?mne nevadi tahat aj kable idem robit fasadu potiaohl by som to po fasade a len prevrtal a spravil zasuvku na dalsi router..lenze problem je aj s tym ze ten router ma len 4zasuvky:) no a dve zasuvky beru telky a jednu pc...ked zapojim switch tak to bude fungovat? to uz bude mala centrala kablov v obyvacke...a pripadne mi poradit aj schemu kablov ako ich napojit...staci klasicky lan kabel na oboch koncoch rovnaky?

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

inak t com mi spravil zasuvku na stene...asi to nebude fungovat ked na priamo napojim z tej zasuvky kabel do dalsieho routra...musim to tahat z toho routra co mi dali vsak?

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

hmm teraz neviem co robit :) porozmyslam...a viete mi teda ludia poradit daky silny router ktory by sam o sebe pokril velku plochu? pripadne ze by vedel nasmerovat signal?...lebo mne na podkrovie aj tak signal nedojde lebo som tam daval izolaciu a cez tu hlinikovu foliu to nejde no...tam to aj tak musim kablom vyriesit

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

ludia toto ked zapojim do routra od t comu tak mi to zvacsi pocet zasuvok na kable? bude to fungovat?

OEM RJ45 CAT3 8p8c

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

hm ludia no kable natiahnute...wifi mi ide vsade pekne...ale problem mam s magio boxom co som tahal ku svokre..zapojil som ho k nej na klasicky lan kabel ktory ide z tcom routra...na monitore ukazalo ozubene kolieskoa po chvilke krizik...tak som sa nastval a zobral som ho ku mne do obyvacky a tam mi ho nacitalo nanovo...pekne sa zaplo magio za par min...ale ked som ho zobral nazad dolu tak mi ukazalo len ukonku t com a nic sa nedeje

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

no u mna zapojene ide...ale u svokry nie...ono je to jedno lebo to ide z toho jedneho routra

skor rozmyslam ci som ja debil ze som zle naklikol koncovky na lan kably..alebo tcom potrebuje chvilku casu kym spusti druhe magio?

ale zasa pri tom prvom magiu co mam mi pomohol restart routra...ale chce sa mi cakat zasa hodinu kym si to postahuje?

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Poskusaj uvidis. Ak si k svokre netahal kilometrovy kabel a koncovky su v poriadku tak povymienaj boxy, poskusaj ine porty na routri....

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

aha no vyskusal som vsetko co si mi poradil a uz to ide:) tak dakujem vsetkym za informacie som uz konecne spokojny:)

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Hosť
Táto téma je teraz uzamknutá pre ďalšie odpovede.

sidebar