Otázka

• 0

Dobrý deň,chcel by som sa spytat ako zistim ci je dany mobil na predajni?

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

9 odpovedí na túto otázku

• 0

ak sa pytas priamo na iphone x tak ten najskor nebude na ziadnej alebo len an tych uplne najvacsich niekde v BA alebo v KE

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

No a teraz ich už je dosť :-) Ja som chcel tiež využiť akciu nový mobil po roku (pôvodný som bral 3.4.2016) a keďže som ho chcel brať dcére na Vianoce, bolo mi oznámené, že musím zaplatiť pokutu cca 150 Euro ! a môžem si zobrať Iphone X. Bolo mi oznámené, že číslo bolo zmigrované a nedá sa využiť uvedená akcie a je dočasne pozastavená. Pokiaľ viem stále a chyba je na strane pravdepodobne poskytovateľa nového softvéru a nie na strane klienta. V decembri som poslal dve sťažnosti a čuduj sa svete doteraz sa nikto neunúval ani odpovedať. Však načo. Klient si nejako poradí! Vtedy sa Iphone X 64 Gb predával cez eshop za 379 Euro + 21Euro k paušálu Happy XL.  No bolo mi doporučené počkať do januára 2018 že potom mám už nárok na predĺženie zmluvy a nový telefón. No a aké ma čakalo na predajni prekvapenie asi tušíte. Manažment Telekomu sa zrejme cez Vianoce odviazal a tak pre klienta urobíme prekvapenie. Ten istý telefón už stojí 479 Euro + 18 Euro mesačný poplatok. Aké úžasné. Rozumiem, že je potrebné dopredať nižšie rady, ale keďže som mal predbežnú objednávku z novembra 2017, tak som to pokladal za vrchol neserióznosti od Telekomu.  Taký som bol vytočený 2.1.2018 na predajni, že som sa rozhodol zobrať Iphone X 64 Gb cez iného operátota na splátky bez navýšenia a bez viazania sa na nejaký paušál. Takže predpokladám, že po Vianočnom ošiali ich nie je problé, kúpiť v novom roku za zvýšenú cenu...  A keďže mi končí v apríli 2018 aj paušál v Telekome, tak moja voľba je úplne jasná. Takto meniť podmienky behom jedného roka (mesiaca) by v podnikateľskom prostredí znamenalo jediné ... strata dôvery.  A bohužiaľ ja ju strácam ... Ale netvrdím, že u iných operátorov nie sú problémy, len mňa sa dotýkajú akosi často :-)

Všetkým prajem hlavne pevné zdravie a snáď lepší a úspešnejší rok 2018.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Pridal (editované)

Zaujímavé to je ako je možné, že to bolo lacnejšie a už je drahšie, ale to ťažko teraz niekto s nás asi zistí keďže na webe je cena aká je.

Ale celkovo si spravil sprostosť, že si zobral u iného operátora typujem za plnú cenu čo je 1199€, keďže u Telekomu ak som správne rátal tak by ťa vyšiel na 695€ (s tým jednorázovým poplatkom 479€ a k tomu 18€ mesačne po dobu dvoch rokov k paušálu navyše) a pri starej cene vychádza 631€ rozdiel je teda 64€ oproti starej cene navyše, čo je lepšie ako si určite zobral na splátky za 1199€.

Čiže nahnevať sa za také menšie zvýšenie a zobrať ho drahšie je nelogické, čo by iný dali aj tak za to keby mohli mať za 695€ iPhone X 64GB keď inde v plnej cene stojí 1199€ a ak ti nestačila u Telekomu pekná zľava 504€ s plnej ceny, tak to už je smutné :(

Editoval Samer303

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Bral som ho za nižšiu cenu o 47 Euro, ale hlavne nie som viazaný na 24 mesiacov s paušálom Happy za 39,90 Euro. Ale čo je dôležité tak pri kúpe nemusíš skladať 499 Euro, ale len 2 Euro, čo je trochu rozdiel. Pre mňa je dôležité, že telefón s paušálom nepreplatím ako to rátaš. Netvrdím, že to nie je dobrá cesta pokiaľ k tomu nerátaš platený paušál. Za rok zaplatím resp. by som zaplatil ešte 39,90 x 24 = 957,60 Euro, čo nikto k tej dotovanej cene neráta. Mne sa otvárajú ďalšie možnosti. Odísť k inému operátorovi, zmeniť paušál ako potrebujem ... alebo zobrať hocikedy telefón za tebou spomínanú cenu, ale v súčasnosti s poplatkom 499 Euro. Mne ide o princíp, ktorý som popísal. Za chyby v systémoch operátora som nemohol využiť akciu kvôli ktorej som prešiel od iného operátora a bral som to ako veľký bonus "výmena telefónu po roku". Na to nalákali veľa klientov a potom to pozastavia, pričom stále beží reklama. Tak o čom to je. Tá cena pred Vianocami bola 100 % o 100 Euro nižšia. Pre veľa ľudí možno nie je problém dať na predajni 499 euro, ale pre m%na je podstatné nepreplatiť výrobok. A ty rátaš len cenu dotovaného telefńu plus akontáciu ale nerátaš k tomu paušál, ktorý často ani nevyužiješ. Ale samozrejme Ti neberiem tvoj názor, len ja to vnímam v širších súvislostiach. A samozrejme aj všetky poplatky s tým súvisiace a hlavne viazanosť. 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Cenu paušálu do toho nerátam, to platíš tak či tak, hovoril som cenu čisto telefónu. Išlo mi hlavne o to povedať, že za 695€ tento mobil nekúpiš nikde ani na splátky, jedine s paušálom

A ty rátaš len cenu dotovaného telefńu plus akontáciu ale nerátaš k tomu paušál, ktorý často ani nevyužiješ.

. No, ale pri nižšiom paušáli je nižšia cena a tým pádom ťa to výjde rovnako alebo ešte viac. 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Cena zariadenia pre Happy

Paušál Mesačný doplatok k paušálu Jednorazovo za zariadenie
    Pri kúpe na predajni Pri kúpe cez web
Happy XS Mini - - -
Happy XS - - -
Happy S - - -
Happy XL Dáta pre mladých - 19,99  18  649  629 
Happy M - 23,99  18  649  629 
Happy L - 29,99  18  599  579 
Happy XL volania - 29,99  18  599  579 
Happy XL - 39,99  18  499  479 
Happy XXL - 54,99  15  499  479 
Happy PROFI - 69,99  12  499  479 

Plná cena: 1199 

Všetky ceny sú uvedené s DPH
Cenové podmienky ponuky mobilných telefónov platia pri podpise Dodatku k Zmluve o poskytovaní verejných služieb s prevzatím záväzku používať vybraný program služby počas 24-mesačnej viazanosti, okrem predaja mobilných telefónov za plnú cenu.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Čiže pri nižšom paušále je to ešte o 100 Euro viac a poplatok mesačný za telefón ten istý ...

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Napísal som to asi blbo, tak, že si to nepochopil myslel som, že pri lacnejšom paušáli síce platíš menej peňazí za paušál ale ten mobil ťa výde viac ako pri vyššom paušáli (keďže platí čím vyšší poplatok za paušál tým lacnejší je jednorázový poplatok).

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Hosť
Táto téma je teraz uzamknutá pre ďalšie odpovede.

sidebar