Firemny router ADB sv4251 je horsi ako klasicky ZTE

Otázka

• 0

Dobry den

dostali sme do firmy router ADB sv4251. Mozno mi niekto odpovie:

1. router ma na web stranke (c)2015, znemena to, ze nie je ziadny novsi firmware? Co napr wifi zranitelnost Krack, je opravena na tomto routeri?

2. router chyba tak zakladna funkcia ako na DHCP nastavit staticke IP pre zariadenie. Da sa tato funkcia nejak povolit napr novsim firmware? Aktualne mam 4.0.1

3. Chyba aj funkcionalita na casovane zapnutie/zapnutie Wifi, je to normalne pre firemny router, ze nema to co bezne routeri za 20 eur?

4. je mozne dostan iny router pre firemny Magenta internet?

dakujem

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

4 odpovede na túto otázku

• 0

zial novsi firmware nie je dostupny, tento router si dava telekom  vyrabat na zakacku akoaj ZTE ADB 3212 ,2111- takze iny firmware na internete asi nezozenies. Pre magenta internet davaju prave tusim len tento router pre domacnosti davaju uz tusim len Speedport2i niekedy davali aj ADB 3212. Ja mam doma prave ADB je tiez osekany, ale vyrieisil som to tak, ze som kupil TP link archerC50 a zapojil som ho za neho s tym ze som na ADB vypol Wifi. Siet cez Tp link rychlejsia, lepsia stabilita linky kedze ADB nie je tak vytazeny. 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

hm tak to si rovno kupim vdsl router, vidim ze je 100 mbit lan W9970B alebo gigabit TD-W9980B, na ADSL som mal svoj router a bolo to ok, predpokladam, ze aj na VDSL mozes mat svoj router. naviac hned bude dostupna aj ARP tabulka, aby sa dali zapinat pocitace z vonku cez teamviewer, len som dufal ci nahodou sa nieco nepodari s tym ADB (napr ze sa nahra novy firmware sam po par dnoch atd).

naviac tento obor sv4251 ma trafo 12V/2.5A, dost rozdiel oproti beznym 12V/1A, myslim, ze si novy router zarobi na seba uz len na spotrebe el. energie :)

Editoval/-a spavlansky

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Trafo si berie koľko je vyžadované, to že by ťahalo 24/7 2.5A na to zabudni. Požiadaj o bridge mode a kúp si do firmy poriadne profi zariadenie, neviem či na bežnej spotrebiteľskej elektronika je už opravený Krack. Myslím, že UniFi pro bude pre wifi správna voľba a Krack majú fixnutý od 16/10 https://help.ubnt.com/hc/en-us/articles/115013737328-Ubiquiti-Devices-KRACK-Vulnerability.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ako som zistil Krack sa fixuje vzdy iba na klientskych zariadeniach, na routeroch sa fixuje iba vtedy, ak sa router vie pripajat ako klient (rezim WDS ked sa pripaja na iny router cez wifi). Plus niektore routery su imunne od vyroby,  kedze niekto si uz skor vsimol, ze norma je zle postavena (napr cipy atheros).

Kazdopadne moje riesenie je, ze vypojim tento router od telekomu a kupim si VDSL TP-link a budem pouzivat ten.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Hosť
Táto téma je teraz uzamknutá pre ďalšie odpovede.

sidebar