Pomalý VDSL internet

Otázka

• 0

Dobrý deň, rád by som sa spýtal, či Vaša spoločnosť nevie garantovať vyššiu rýchlosť magio VDSL internetu? Mám u Vás prenajatý balík služieb na adrese Horná Poruba. Rýchlosť internetu vôbec nie je stabilná. Občas je rýchlosť prijateľná, ale väčšinu času je rýchlosť neskutočne pomalá. Download 0,6 Mbit/s, 1,02 Mbit/s, dnes som mal dokonca 0,3 Mbit/s. Router som skúšal reštartovať, skúšal som reštartovať PC, skúšal som pripojenie cez wifi aj cez kábel. nič nepomáha. Služby pevnej linky a magio TV mám tiež aktivované, avšak táto rýchlosť je keď sa netelefonuje a TV je vypnutá (žiadne programy nie sú spustené). Internetový balík je Magio internet L, v ktorom máte uvedenú rýchlosť až 30Mbit/s (viem že to je maximálne rýchlosť, ale musíte uznať, že zo 30Mbit/s na 0,3Mbit/s je 100-násobne menšia rýchlosť). Pred zmluvou s Vašou spoločnosťou som mal stabilnú rýchlosť 10Mbit/s, pod túto hranicu som neklesol! Pred tým som mal internet od Radiolanu. Zmluvu s Vašou spoločnosťou mám 3 týždne a zatiaľ vôbec nie som spokojný. Už som písal aj podnet a prišla mi odpoveď že všetko je v poriadku v rámci technológie a môjho balíka. 

Moja druhá otázka aká dlhá je výpovedná doba zmluvy s Telekomom? Rýchlosť 0,3Mbit/s som mal pred 10+ rokmi a nehlodám mať tak pomalý internet za tak vysokú cenu ako si pýta Telekom. 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

5 odpovedí na túto otázku

• 0
Stav linky Hore 
Typ modulácie VDSL2 
Aktuálna rýchlosť (hore/dole) 5312/42041 kbps 
Dosiahnuteľná rýchlosť (hore/dole) 21314/133625 kbps 
Šumové rozpätie (hore/dole) 29.7/20.8 dB 
Útlm vedenia (hore/dole) 8.4/5.2 dB 
Výstupný výkon (hore/dole) -5.1/3.4 dBm 
Dátová cesta (hore/dole) Interleaved/Interleaved 
Hĺbka prekladania (hore/dole) 101/2221 
Oneskorenie prekladania (hore/dole) 8/13 ms 
INP (hore/dole) 3.5/6 symboly 
Profil 17a 
LinkEncap G.993.2_Annex_K_PTM 
CRC chyby (hore/dole) 20/0 
FEC chyby (hore/dole) 7162/11 

Stav pripojenia DSL

Názov pripojenia HSI-PTM
TypPPPoE
Režim prenosu DSLPTM
Verzia IPIPv4
NATZap.
Adresa IP178.41.101.143/255.255.255.255
DNS195.146.128.62/195.146.132.58/0.0.0.0
Stav pripojenia IPv4Pripojené
Online trvanie IPv40 h 39 min 11 s
Dôvod odpojeniaŽiadne
WAN MAC88:d2:74:b1:0b:c1

0,4mbit.png

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ako je vidno aj na ping-u nie každý paket prejde. Upload je vždy okolo 3Mbps, ale download je hrôza. Len telekom stránku mi načítava asi 2 minúty. 

Editoval/-a theseseka

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

parametre linky mas vynikajuce, si blizko ustredne zavolaj na technivku podporu 0800 123 777 a vyziadaj si reset portu ak nepomoze asi bude nutna fyzicka navsteva technika v DSLAMe

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Tiež som mal taký problém ,ale už dávnejšie.Nakoniec prišli kabelári a vymenili od stĺpa až ku krabičke v dome komplet káble. A bolo po probléme.Odvtedy mám svätý pokoj. Takže urgovať.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Hosť
Táto téma je teraz uzamknutá pre ďalšie odpovede.

sidebar