Rychlost Internetu neprekracuje 40Mb/s

Otázka

• 0

Zdravim,

mam Magio Internet L pri ktorom je uvadzana rychlost do 60/6 Mb/s. Dlhsie vsak pozorujem, ze pri stahovani napr. zo Steamu rychlost neprekroci 5MB/s (40Mb/s).

Problem v routri nevidim, PC je pripojene kablom na Gbit LAN. Skusal som sa pripojit notebookom priamo WAN kablom cez PPPoE - rychlost pripojenia merana cez Speedtest (server Bratislava Telekom) je max 39,5Mb/s pre download. Taktiez som restartoval ONT ale bez zmeny. STB k telke bol pocas testu vypnuty.

Na tech. linke tvrdia ze je to normalne ale ten rozdiel 20Mb/s sa mi nejako nezda, mate niekto podobne skusenosti? Je vobec ta rychlost realna alebo sa jedna len o marketing?

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

4 odpovede na túto otázku

• 0

Nahlas to ako poruchu avsak pokial dosahujes 60 % (tvoja hodnota je 67 %) z rychlosti tak ti to ako poruchu nezaeeviduju. Ale vyskusaj rozhodne si myslim ze pokles 20 Mbit je dost vela. Kebyze to je 5 Mbit je to nic ale 20 je 20 . 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Rychlost je realna. Zalezi vsak aj od vytazenosti v tvojej lokalite nakolko zdielas kapacity s dalsimi ucastnikmi. Telekom nema realne pre kazdeho zakaznika vyclenenu kapacitu ktoru ma v zmluve (agregacia). Preto sa uvadzaju maximalne rychlosti a nie minimalne.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Po opakovanom kontaktovani tech. podpory mi potvrdili aplikovany profil 40/4 Mb/s pre moju pripojku, takze chyba je ocividne na ich strane. Slubili napravu do 3 dni, uvidime.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Problem bol vyrieseny, rychlost je podstatne vyssia.

6701501861.png

odpoveď sa páči : 1 osobe

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok

Vytvor si účet alebo sa prihlás, ak chceš komentovať

Musíš byť členom, aby si mohol pridať komentár

Vytvoriť účet

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Registrácia nového účtu

Prihlásiť sa

Máš už účet? Prihlás sa tu.

Prihlásiť sa teraz