pravidelne vipadky uz 6 dni

Otázka

• 0

6 dni sledujem nahodne vipadky internetu a nie len ja tak trosku to tu rospisem ... moje zapojenie: dsl zasuvka -> dsl model tp-link td-w8961nb -> mikrotik rb962uigs-5hact22hnt v mikrotiku nastaveni pppoe client vipadky su nasledovne nie odpojenie od ustredne ale na par sekund prestane uplne fungovat internet (nenacitaju sa **piip**, nepodarilo na nadviazat spoje zo serverom, odozva **piip** je prilis dlha) tak sused ma ties internet od telekomu a on tieto vipadky zaznamenava ties jeho router zyxel sbg3300 ... rovnaki stlp rovnaka ulica rovnaka ustredna, suseda o 7 domou blisie ku usredni ma slovanet a ties tieto vipadky zaznamenala ale jej poskitovatel je slovanet jej router je tp-link td-w9970b... ok beriem rovnaka ustredna rovnake vipadky ako pisem vipadky nie su take ze prestane svietit led-ka na routry oznacena dsl ... tak som skusil zmeni dsn-ka ci sa nahodou zle neprekladaju na tieto: 8.8.8.8 - 8.8.4.4 alebo 195.146.132.59 - 195.146.128.60 no nic sa nezmenilo vipadky predrvavaju a nie len umna... volal mi kamarad a overoval si u mna na kolko vie ze mam ties internet od telekomu ci zaznamenavam tieto vipadky povedal som mu ze ano ... ale zajimave je na tom to ze on biva na sidlisku v jednom bite ma optiku nasledovna situacia: opticka zastrcka -> opticky prevodnik -> mikrotik rb941-2nd-tc mikrotiku je nastaveni pppoe client ... jeho otec od neho biva 5 minuk kludnej chodze jeho situacija nasledovna: opticka zastrcka -> opticky prevodnik -> mikrotik rb951g-2hnd mikrotiku nastaveni pppoe client a tiez zaznamenava tieto vipadky sidlisko odomna 45min chvodze to zname ina ustredna ina infrastruktura siete... ako pisem vipadky su a neodpaja od usredne a ked to vipadne mne spadne to aj susedovi sktorim som na rovnakej ulici rovnakom stlpe a susede ktora je o 7 domou blisie ku ustredni a zaroven to vipadne aj kamaratovi ktory ma optiku aj jeho ocovi... tak odpovede vypnite zapnite router viresetujte do povodnich nastaveny pozrite ci su pozapajane dopre kable myslim ze nieje riesenie vipadky sa prejavuju niekedy o 19:30 ,02:00 niekedy nieco kolo 0:00 dakujem vsetkim co poradia ... lokalita poprad

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

8 odpovedí na túto otázku

• 0

rád by som pomohol nejakou radou ale nedokázal som to dočítať do konca.

odpoveď sa páči : 2 osobám

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

@Pavol Sýkoraporadim ti to pri vypadkoch odlogovat (Ping, Tracert..) a vzdy miesto vypisovania na nejake forum hned volat 0800123777 a patricne im to otrieskavat o hlavu. A nie len ti sam ale vsetci ktorych sa to tyka, inac sa tento vas problem (ak to je ako pises a problem mate viacery) urcite nevyriesi. 

odpoveď sa páči : 1 osobe

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

nerobia u vas v lokalite upgrade siete ked to vypadava viacerym ? 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

no zevraj stavaju novu ustrednu ... neviem ani kde sa da zisti co je vo vistavbe siete

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Na ulici Kukučinova je optická sieť, na Okružnej je zatiaľ DSL internet. Najlepšie bude ak nám upresníte aj ulicu, uľahčí to vyhľadávanie.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok

Vytvor si účet alebo sa prihlás, ak chceš komentovať

Musíš byť členom, aby si mohol pridať komentár

Vytvoriť účet

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Registrácia nového účtu

Prihlásiť sa

Máš už účet? Prihlás sa tu.

Prihlásiť sa teraz