nove pokrytie - optika

Otázka

• 0

Chcem sa spytat, co mozem urobit pre to (aj na vlastne naklady), aby sme si objednali rozsirenie pokrytia optiky? V nasej obci (Lozorno) a na vedlajsich uliciach je optika, ale k nam by sme ju museli dotiahnut cez dvoch susedov, vraj nie je ziadne planovane rozsirenie, ale co sa s tym da urobit?

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

12 odpovedí na túto otázku

• 0

zadavat podnety na zplesenie pokrytia, peticie, zaujem starostu ....

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Presne. Náklady na rozšírenie optiky sú veľmi vysoké, sú tam isté podmienky rozširovania, presne dané lokality a ulice rozširovania.. ako je vyššie uvedené, zadávať podnety na zlepšenie pokrytia, petície a ak sa nazbierajú aj viacerí z Vašej ulice, tak bude to len veľké plus.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

tak sa dohodni s nejakým dobrým susedom nech s dá XL-ko  300/30 Mbps a nech vám nazdieľa cez WIFI a máte lacnejšie a dobrý net obaja. :D

odpoveď sa páči : 1 osobe

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

cim viac vas zada ten podnet tym lepsie pre teba a vacsia sanca

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

tak sa dohodni s nejakým dobrým susedom nech s dá XL-ko  300/30 Mbps a nech vám nazdieľa cez WIFI a máte lacnejšie a dobrý net obaja. :D

toto je fajn akurát to zmluvné podmienky nedovoľujú...

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

toto je fajn akurát to zmluvné podmienky nedovoľujú...

na 100% si si istý? lebo priznam sa ze som ich nestudoval ale mam silne podozrenie ze praveze mozes zdielat. 
dokonca aj elektrinu mozes zdielat :D viď kauza Tukabel

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

neštudoval som priamo podmienky telekomu, ale každý ISP a prešiel som asi cez 4-5 mal vyslovene zákaz poskytovania 3tej strane.

@Matey by do problematiky mohol priniesť jasno

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Doplním: fórum z r2012

Slovak Telekom neobmedzuje svojich zákazníkov pri zdieľaní aDSL pripojenia; V zmluvnom vzťahu zákazníka a spoločnosti Slovak Telekom, vystupuje vždy iba konečný užívateľ, ktorý môže úplne legálne zdieľať aDSL pripojenie aj s ďalšími účastníkmi, pokiaľ nespôsobuje problémy na sieti napr používaním neschváleného hardvéru, spamom alebo inak nenarúša integritu siete Toto platí ako pre právnické osoby, tak aj pre fyzické osoby Napríklad je možné, aby po vzájomnej dohode využívali jednu DSL službu viacerí susedia v paneláku alebo zamestnanci firmy

Zdieľanie služby štyrmi účastníkmi umožňuje napríklad koncové zariadenie Microcom AD 2651 alebo DrayTek Vigor 2600Ge (obe zariadenia sú v Telekom ponuke Pokiaľ ju chcú používať viacerí než štyria účastníci, je potrebné použiť hub alebo Vzdialenosť medzi počítačmi môže byť 100 až 150 metrov Ak je kábel vedený vonkajškom, je potrebné dávať pozor aj na atmosférické vplyvy, najväčšie nebezpečenstvo hrozí pri búrkach, kedy môže vzniknúť prepätie, ktoré môže zničiť router alebo sieťovú kartu Zdieľanie DSL služieb teda možné je, zákazník by však nemal zabudnúť na to, že čím viac ľudí používa súčasne jedno aDSL pripojenie, tým viac jeho kvalita/rýchlosť klesá

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Machri a profíci, ktorí tu odpovedali, nepoznajú situáciu v Lozorne. O akých vysokých nákladoch tu chcete hovoriť, keď optika je tu ťahaná na stĺpoch?!!  Tento pseudopokus  s optikou bol uskutočnený v 2014 a odvtedy sa akékoľvek rozširovanie skončilo. Stačí, že je pokrytá  ulica nejakého top manažéra  z Telekomu a  to musí stačiť. Ešte v 2015 sa u mňa doma objavili podomoví predajcovia Telekomu, ktorí sľubovali dotiahnuť optiku aj ku mne domov  (vzdialenosť od optického uzlu je cca 200m). Po preverení podpísaných zmlúv v pobočke som sa dozvedel, že prípojka sa v blízkej dobe neplánuje a môžem byť rád, že mám ADSL. Teraz používam VDS (s ktorým sú väčšie problémy ako s ADSL2 pred 5 rokmi)  v maxime  na L paušály, ale v poslednej dobe sa mi rozpadáva TV signál  a net ide tiez do ..O údržbu metaliky tu nieje záujem, odtrhnuté káble sa tu povaľovali mesiace. Som na Hlavnej ulici, ktorá ide stredom celej obce, čiže problém so stĺpmi  tu určite nieje :). Buď sa pripojím do nejakej petície, alebo pravdepodobne sa po 8 rokoch odstrihnem od Telekomu úplne a bude mi stačiť net cez 4G  (v telke už aj tak sú samé ....) 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

neštudoval som priamo podmienky telekomu, ale každý ISP a prešiel som asi cez 4-5 mal vyslovene zákaz poskytovania 3tej strane.

@Matey by do problematiky mohol priniesť jasno

Len medzi rečou, ja som mal kedysi poskytovateľa, ktorý v zmluvných podmienkach zakazoval aj pripojenie viacerých počítačov. Za každý počítač sa platilo pár korún navyše. To bolo ešte za čias Koruny. Pripojenie bolo cez LAN kábel natiahnutý až do bytu.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

squal_sk tak keď budem riešiť petíciu, dám vedieť :) my sme na Potočnej ulici a máme dostupné len smutné najpomalšie ADSL pripojenie. Pravda je taká, že tam zatiaľ nebývame a sťahovať sa budeme budúci rok - dovtedy sme chceli vybaviť optiku. Ak to nepôjde, možno ani žiadnu Telekom službu nevyužijeme...

Kontaktovala som starostu, jeho odpoveď je, že treba iba tlačiť na Telekom.

Vážne neviem, čo ďalej, odpoveď Telekomu je, že sa v blízkej dobe neplánuje rozširovanie. Riešiť to zjavne nemá záujem nikto.

Nejaké nápady, ako sa teda dá "tlačiť na Telekom"?

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ja už mám vcelku "plné zuby " tlačenia na Telekom. Posledný mesiac riešim s technickou podporou neprimeraný pokles downloadu na VDSL vo večerných hodinách (18-21) na úroveň nižšieho paušálu a aj pixelizáciu obrazu na Magiu v daných hodinách (teoreticky to vraj nieje možne, pretože na ústredni to ukazuje všetko ok, a už vymenili modem,káblový pár, kartu na ústredni atd. :), tak som im ukázal aj záznam z tv ). To je už na vypovedanie zmluvy aj viazanosti.  Teraz idem vyskúšať  od konkurencie LTE na na doma a je možné, že sa od Telekomu odstrihnem po viac,než 8 rokoch. Veď keď nechcú, tak sa nebudem vnucovať.

Editoval squal_sk

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Hosť
Táto téma je teraz uzamknutá pre ďalšie odpovede.

sidebar