Smarthome - termoradiator hlavice a ovladanie

Otázka

• 0

dobry den, prosim o pomoc.

Vlastnim smarthome, par snimacov, ziarovky. Zatial som nemal problemy s instalaciou. Pred par dnami som si s vedomim ze vsetko pojde bez problemov zakupil 5x radiator hlavic a ovladanie. Bohuzial, doteraz sa mi nepodarilo sparovat vsetky zariadnie s centralou. Aplikacia vzdy len ponukne reset alebo stlacenie parovacieho tlacitka a nic. Volal som na help telekom, povedali mi, ze to uz znamy bug. Ale nevedeli mi odpovedat ci to vyriesia, kedy a akym sposobom. Prosim o odpoved. Dakujem JH

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

17 odpovedí na túto otázku

• 0

Ahoj @astidlo,

pošli mi Tvoje číslo do správy a my Ťa budeme kontaktovať a pomôžeme Ti so spárovaním.

Matej 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

ahoj, ale to uz skusali, neskor aj potvrdili , ze tam je problem a na pracuje sa na nom.. potrebujem  vediet, kedy problem bude odstranany, nie skusat sparovanie, ktore aj tak nepojde.. :(((( Mam 5 hlavic, jednu riadiacu jednotku, 300e a nefunguje to. Dakujem, J

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

zdravim, stale nik neposlal riesenie, jedine co volam na technicku pomoc a stale tvrdia, ze o probleme vedia, ale cakaju na riesenie. Kedy bude dany problem odstraneny ? dakujem za odpoved

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ahoj @astidlo,

Tvoje číslo som už preposlal kolegovi, ktorý ma Smarthome na starosti.

Matej 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

dobry den, prosim o pomoc.

Vlastnim smarthome, par snimacov, ziarovky. Zatial som nemal problemy s instalaciou. Pred par dnami som si s vedomim ze vsetko pojde bez problemov zakupil 5x radiator hlavic a ovladanie. Bohuzial, doteraz sa mi nepodarilo sparovat vsetky zariadnie s centralou. Aplikacia vzdy len ponukne reset alebo stlacenie parovacieho tlacitka a nic. Volal som na help telekom, povedali mi, ze to uz znamy bug. Ale nevedeli mi odpovedat ci to vyriesia, kedy a akym sposobom. Prosim o odpoved. Dakujem JH

kasli na smarthome od telekomu dokial nebude flexibilita achut riesit problemy necakaj od nich riesenie mne smart home nezobrazuje zasuvky uz 3 mesiace a infantilne riesenia od telekomu su resetuj zasuvky naparuj, vymen centralu, naparajuj zasuvky atd. proste chybu nepriznaju lebo su odbornici na vsetko.. a ako sa hovori odbornikom na vsetko...

dobre a teraz k tvojmu problemu zarucene riesenie je zakupit original serioznu otestovanu centralu kde v pripade problemov spolocnost reaguje na kazdy podnet a riesi operacne...

tu je link: http://www.conrad.sk/ip-pristupovy-bod-acess-point-homematic-ip-hmip-hap-max-dosah-150-m.k1406551

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ja uz len ako telekom pristupil k rieseniu (nerieseniu).

1./ ziadny manager mi doteraz nevolal

2./ na Pojde to mi stale tvrdili, ze je to problem a bude co najskor vydana aktualizacia APP Smart

3./ kedze nic doteraz nevydali, nasiel som na forach, ze treba sa prihlasit cez web prostredie na smart ustrednu a dam aktivovat termo hlavice Coz sa podarilo a dokonca aj app ich akceptovala.

4./ avsak som zas nasiel, ze termo zdruzeny ovladac, vlastne je na **piip**, pretoze i ked sa da aktivovat, ale vlastne nic neovlada. Takze je zbytocny :)

good job drahy teelkom, inak mimochodom platim 3 tri telefony, 2 x magio, 2x internet a neviem ani kolko dho som u vas zakaznik, ale urcite velmi dlho. Je zaujimave ako sa chovate k dlhorocnym zakaznikom, ktori maju kopec vasich sluzieb a aj platby chodia pravidelne.

vela stastia j

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

tusim ze radu zainstalovat hlavice cez web zariadenia som daval aj ja lebo tiez cez app to neslo a umna este bol aj problem vtom ze predali mi hlavice a nebola dostupna ani nova app a ani podpora v starej app, 3dni trvalo pokial do starej app doplnili nove zariadenia nakolko sa jedna o cloudovu app (magenta smarthome), cize ak by chceli vniest neaky progres a riesenie totalne na P... app a celkoveho riesenia tak to mozu operativne!

a este jedna zhrozujuca skutocnost smarthome a ich jednotka a app. maju neskutocnu spotrebu dat!!! zakladna jednotka iba umna spotrebovala za necely mesiac cez 5000MB dat a odoslala takmer 1000MB dat, nemam nanu napojenu kameru ak by to chcel neaky inteligend z telekomu zdovodnit ze je to koli kamere...

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Dobry den vsetkym

Cely den riesim problem ako namontovat a odskusat Radiatorovu hlavicu EQ-3 Nomematic zakupenu v ramci sluzieb Magenta Smarthome.

Na krabici slovenske popisky vo vnutri balenia navod je iba v nemcine.

Neviem sa dopracovat k rieseniu. Vlastne ani to  neviem ako sa ta hlavica zapina. Vie mi niekto pomoct?

dakujem.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ahoj, v telekome ti moc nepomozu. Mne to islo tak, ze som cez web  sa prihlasil na QIVICOM a prihlas sa ako sa prhlasujes do TelecomAPP. Tam si daj pridat hlavicu. To ti pojde a potom sa nova hlavica aj objavi na Telecom APP.  Potom to uz ide OK. kuk na link https://www.qivicon.com/de/

V pravom hornom rohu klik na MEIN QIVICOM a prihlas sa ako do Tcom APP.

odpoveď sa páči : 1 osobe

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ahoj. Velmi pekne dakujem za cennu radu, lebo som z toho vsetkeho celkom "na dne". Ja som si zaobstaral 3 hlavice a 3  ovladace k radiatorovym hlaviciam... az tu na forume pozeram ake su s nimi problemy, a ako "nepekne" ich riesi Telekom. Skusim to teda podla Tvojho navodu. Snad to pojde.

Nevies nahodou poradit aj so scenarm k inteligentnej zasuvkei???  Bud aby ovladal zasuvku pohybovy senzor (udaj o nameranej teplote ... pokles teploty) alebo ako casovac.... zatial som neprisiel ani na to ako zviditelnit a nasledne v systeme Smarthome Magenta ovladat ziarovky Philips Hue. Proste som si myslel ze to  bude daleko prepracovanejsie co sa tej appky tyka. Keby boli aspon riadne slovenske alebo ceske navody. 

Predom diky za vsetke rady...popr. navody :-)

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

jetairlive  philips aby fungoval musis prv hue bridge sparovat s centralou od telekomu nasledne az pridavas ziarovky/zariadenia od philipsu. 

zasuvky vies nastavit cez scenare a tam si namodelujes je tam rozpatie cca 2 stupnov na zapnutie/vypnutie pravdepodobne bude treba 2 scenare podla toho co popisujes jeden aby zapol zasuvku ak klesne teplota pod 10C a druhy aby ju vypol ak teplota dosiahne dajme tomu 20C vies zaroven aj nastavit aby pri teplote ak poklesne pod hodnotu 10C tak sa aktivuje casovy interval od minuty po nekonecno uz zalezi na tebe ako.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Dakujem pmaster :-)

Ziarovky hue uz mi funguju s aplikaciami pre Philips Hue cez Hue bridge a pomocou Dimmer Switch. Dokonca aj scenare. Navyse som nasiel  navod ako nastavit rutiny. Takze pomalycky do toho zabredavam :-)

No ale asi by som potreboval pomoc s  tym  parovanim hue bridge s centralou, lebo v aplikacii Smarthome tie ziarovky este stale nevidim. 

Pravdupovediac doteraz som ani netusil, ze ich najskor musim nejakosparovat. Takze kde to sparovanie mam zacat??? Niekde v aplikacii smarthome? Alebo v aplikacii Philips Hue? Vedel by si mi prosim Ta aspon strucne napisat jednotlive kroky potrebne k zvladnutiu tejto "nelahkej"? :-)))

Tu zasuvku teda skusim podla toho co si mi napisal no mam obavy ze som tieto moznosti tam doposial nevidel. Mam v jednej miestnosti jednu inteligentnu zasuvku a jeden pohybovy senzor s teplotnym cidlom. Chcel by som prave vyuzit teplotny udaj zo senzoru na riadenie tej zasuvky. Co ja viem pokial teplota mistnosti klesne pod 20 stupnov nech sa zapne zasuvka a pokial teplota miestnosti presiahne 24 st. nech zasuvku odpoji.

Da sa zapojit dverovy senzor na zapinanie svetla v miestnosti aj bez inteligentnej zasuvky??? Myslim aby riadil ziarovku Hue v tej iszej miestnosti? (No zatial svoje hue ziarovky ako som uz napisal dokazem riadit len cez aplikaciu od philips hue - moja magenta smarthome apka ich zatial vobec nevidi :-(

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

- cez app daj pridat zariadenia a tam zvol philips a tam centrala alebo ziarovka jedno alebo druhe

- zasuvku ano tak nastavis ako pises

- ano dverovy na zapinanie svetla sa da aj na hue ziarovkuu a aj na zasuvku to je jedno idu obe

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Dakujem uz som to vsetko nastavil :-) az na tie radiatorove hlavice. Zaregistoval som sa na stranke Deutsche Telekom, takze sa pokusim este so  sparovanim hlavic a ovladacov. 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

tie radiatorove skus nainstalovat ako bolo uz pisane cez web stranku centraly ktoru mas doma akurat si zisti jej IP adresu pouzij napr. app fing na zistovanie IP je pre iOS a aj android tam ti pekne ukaze, meno aheslo pouzijes to ktore zadavas do app v telefone a pekne zainstalujes  je to v slovencine  

Screenshot 2017-11-19 10.46.39.png

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Jednu z radiatorovych hlavíc som už pridal do systému Smarthome. vid priložený obrázok, ale akosi mi to nefunguje. Na displeji pravom dolnom rohu svieti ikonka antény, pri4om hlavica bola spárovaná...displej svietil na zeleno,,, V čom je chyba? Skúšal som aj výmenu priložených batérii za nové - nepomohlo. Vie mi niekto poradiť ako ďalej???

hlavica 1.jpghlavica 2.jpg

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Hosť
Táto téma je teraz uzamknutá pre ďalšie odpovede.

sidebar