Rýchlosť sťahovania

Otázka

• 0

Dobrý deň,

píšem Vám ohľadom uistenia či je to normálne aby mi mágio internet ktorý mám vedený cez telefón sťahoval dáta rýchlosťou max. 800 KB/S pri minímálnej vonkajšej spotrebe.. Nejde mi ani o tú rýchlosť ale pri sťahovaní väčších dokumentov a programov to v niektorých prípadoch zaberie aj 1/2 dňa čo je docela dlhá doba na nedostatok času. Zakúpený máme ešte jeden zo starších balíčkov ktoré sme aktivovali cca. pred 2-3 rokmi ktoré zahŕnali internet+TVmagio+telefón.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

11 odpovedí na túto otázku

• 0

Aky balik internetu mate zakupeny ? podla rychlosti to vyzera na L kde sa nastavuje 8 Mbit/s (1MB/s) to ze dosahujete 800 kb/s moze byt sposobene horsou kvalitou metalickeho vedenia, vzdialenostou od ustredne alebo limitom linky, viac nepretlaci. Dajte sem screen parametrov linky z routra uvidime akou rychlostou sa synchronizuje router s ustrednou. Ked mate este aj magio tak rychlost je samozrejme este nizsia.

Editoval filipec12

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Balík máme zakúpený chytrý s internerom XL. Pokiaľ ma pamäť neklame tak čo som pozeral rýchlosť sťahovania by mala byť od 30 do 300 Mb/s. Žijeme v meste na rodinnom dome v okolí Trnavy... No a čo sa týka toho routeru tak je to model  ZyxeL P-660HN-T3A .. viac parametrov vám bohužiaľ nie som schopný povedať.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

to by sme by ste mali mat teda sluzbu Optik ta je do 300 Mbit/s. Hovorili ste ze dosahujete rychlost len 800 kb/s a to je obrovsky pokles rychlosti. Bud mate VDSL alebo skor by som to tipoval ma sluzbu ADSL. Skuste sa cez IP adresu routra ( spravidla byva 192.168.1.1 a heslo profesor) prihlasit do routra a zistit parametre pripojenia. V akom meste byvate ?

Editoval filipec12

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Podla vasho popisu  typu routra  ktory je ADSL by ste mali vyuzivat internetove pripojenie na baze ADSL technologie

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

No tento router sme dostali pri zakúpení toho chytrého balíka cca. pred 3 rokmi.. všetko funguje až doteraz keď som nútený sťahovať väčšie súbory tak vidím, že download je 6,1 Mbp/s pri čom využívame/platíme tieto 3 roky balík XL.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

No tento router sme dostali pri zakúpení toho chytrého balíka cca. pred 3 rokmi.. všetko funguje až doteraz keď som nútený sťahovať väčšie súbory tak vidím, že download je 6,1 Mbp/s pri čom využívame/platíme tieto 3 roky balík XL.

A čo sa týka tej administrácie tak s tým mám tiež dlhodobo problémy, nedá sa mi dostať ani do login panelu. Píše: "K tomuto webu sa nedá pripojiť". Bývame v Sereďi.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

skuste sa na router pripojit LAN kablom  z notebooku,ak by to neslo tak skuste LAN kabel pichnut to ineho LAN portu v routri, ak nepojde tak potom jedine reset zariadenia. Zmerajte rychlost stahovania na www.speedtest.net a dajte sem screen nameranej rychlosti

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Priznám sa, že sa tvrdého resetu obávam aj keď od toho manuál mám. Totiž už pri prvotnej optimalizácii WLAN a pod. vecí sme mali problémy ale ako tak pozerám tak nič iné mi nezostáva... Obávam sa aj toho, že ma to aj po tvrdom resete nedá na ten administračný panel.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

ak by si mal po tvrdom resete problemy zavolaj na tech. podporu 0800 123 777 a oni ti to pomozu spojazdnit

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

to by sme by ste mali mat teda sluzbu Optik ta je do 300 Mbit/s. Hovorili ste ze dosahujete rychlost len 800 kb/s a to je obrovsky pokles rychlosti. Bud mate VDSL alebo skor by som to tipoval ma sluzbu ADSL. Skuste sa cez IP adresu routra ( spravidla byva 192.168.1.1 a heslo profesor) prihlasit do routra a zistit parametre pripojenia. V akom meste byvate ?

pletieš jednotky b - bit a B - bajt.  Kirkoslav21 píše  800 KB/S

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

@Kirkoslav21 pokial ide o meranie rýchlosti, nemôžete sa riadiť podľa rýchlosti sťahovania súboru pokiaľ nemáte 100% istotu, že nie ste limitovaný rýchloťou servera. 
treba skúsiť sa pichnúť káblom na router, všetko v počítači pozatvárať, odpojiť ostatné pc od siete a zmerať rýchlosť na stránke: http://beta.speedtest.net/ pridajte sem prosím link na namerané hodnoty

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Hosť
Táto téma je teraz uzamknutá pre ďalšie odpovede.

sidebar