Zrušenie pevnej linky

Otázka

 • 0

Chcela by som sa opýtať aký je postup zrušenia pevnej linky v prípade, že pevná linky bola na meno môjho otca, ktorý umrel. Chcela by som linku zrušiť písomnou formou nakoľko je to pre mňa oveľa výhodnejšie. Mamka ešte žije, tak sa chcem opýtať, či ju musí zrušiť ona, alebo ju môžem zrušiť aj ja ako dcéra.

Ďakujem za odpoveď

Zdieľať tento príspevok


Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

8 odpovedí na túto otázku

 • 0

Tieto informácie som si našla, ale kto je splnomocnencom mrtveho?

 

Zdieľať tento príspevok


Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach
 • 0

Po umrti v rodine sa to vztahuje asi na matku.. resp. bude potrebny asi umrtny list

Editoval/-a filipec12

Zdieľať tento príspevok


Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach
 • 0

Tak splnomocnencom je nejaká blízka osoba, treba do listu zaslať aj kópiu úmrtného listu. Čo sa týka zrušenia, ak je na linke ešte viazanosť, najlepšie bude zmeniť vlastníka, resp. uživateľa pevnej linky, z dôvodu úmrtia. Malo by sa aj to dať písomne. Akonáhle uplynie viazanosť, linku zruší tá osoba, na ktorú sa linka prepísala a nebudú nutné ďalšie doklady od predchádzajúcich vlastníkov - ak sa linka zruší vo viazanosti, platí sa zmluvná pokuta.

 

Zdieľať tento príspevok


Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach
 • 0

Vezmi si umrtny list a prid na predajnu . Maš to rychlejšie a istota že to zrušia...

Zdieľať tento príspevok


Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach
 • 0

cosi, ak niekto zomrie, staci ist na pobocku s umrtnym listom a nasledne sa to zrusi alebo prepise bez problemov k dalsiemu dnu

Zdieľať tento príspevok


Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach
 • 0

Ahoj @zuky1312,

odpoveď od @filipec12 som označil ako riešenie. Môže tak pomôcť aj ostatným s rovnakou otázkou ako si mal Ty. 

V budúcnosti tak môžeš pokojne spraviť aj Ty, ak Ti niektorá z odpovedí pomôže :)

Prajem pekný deň

Matej
 

Zdieľať tento príspevok


Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach
Hosť
Táto téma je teraz uzamknutá pre ďalšie odpovede.

sidebar
 • Podobný obsah

  • Od salwator
   Dobry den,
   chcem sa spytat niekolko otazok. mam internet optik XL+ giga, chcem doplnit pevnu linku.
   1. Aka je viazanost sluzby? Neviem isto ci to pojde- modem mam u mna v dome, odtial je vedeny telefonny kabel k svokre cca 40 m v zemi (je mozny subeh so silovym vedenim). Momentalne ma pevnu linku "klasicku".
   2. Mam moznost vyskusat ci to bude fungovat? Napadlo ma napr. prepojenie jej pevnej linky na vedenie- tych 40 metrov a napojit telefonny pristroj u nas v dome- ked bude fungovat bude fungovat aj pevna linka cez internet- teda opacnym smerom cez toto vedenie?
   3. Je mozny samoinstalacny balik v tomto pripade? Lebo svokra kvoli situacii s virusom nechce aby jej tam chodil technik...
  • Od babinka13
   Dobrý den, chcem si overit aku a dokedy mam zmluvu na pevnu linku. Neviem doma najst zmluvu. Horvathova
   Mam 80 rokov a velmi slabu pamat. Preto som poziadala mojho syna aby sa s vami touto formou spojil, nakolko v tejto situacii s koronou nemam odvahu ist von . 
    
  • Od AntonLietava
   mám pevnú linku a uvažujem o výmene telefónneho prístroja. čt.033/7342036, viete mi poradiť. Ďakujem.
  • Od stricj
   Prosim Vas da  sa prepisat majitel pevnej linky cez internet?
   Dakujem za odpoved...
  • Od TerryRogers
   Zdravím,
   mám problém s pevnou linkou na ktorý som nikde nenašiel odpoveď, pri zavolaní na technickú podporu sa so mnou baví automat, ktorý sa na túto špecifickú otázku ani nedostane.
   Problém vznikol po zavedení optického internetu do môjho domu. Predtým, pri adsl som mal za prípojkou končiacou v krabici na povale zapojený splitter, na jeho telefonickom výstupe som mal zapojený telefón pre mamu do spálne, druhý výstup viedol do obývačky a cez ďalší splitter som mal pripojený druhý paralelný telefón a modem/router. Oba telefóny v pohode fungovali ako paralelky. Po zmene na vdsl už samotný splitter vôbec nefunguje, telefón je tu nemý a telefón sa dá pripojiť len na výstup z modemu/routeru kde normálne funguje. Teda možnosť mať paralelný telefón už nie je možné použiť, pretože nechcem ťahať po byte káble.
   Preto sa chcem spýtať, či existuje nejaké zariadenie, ktoré by umožnilo urobiť výstup pre telefón na povale linkou vedúcou do spálne a druhý výstup by pokračoval do obývačky k modemu, pretože splitter (mám ich niekoľko) túto funkciu neplní. Prípadne, či by niekto vedel poradiť ako to zapojiť , aby som mohol opätovne spojazdniť oba paralelné telefóny.
   Za každú informáciu ďakujem.