300gb FUP

Otázka

• 0

Zdravim, pred dvoma tyzdnami som uzatvoril v Telekome zmluvu na magio internet vdsl 30mb/s a teraz som zistil ze internet je obmedzeny na 300gb a potom sa spomali, ale mne to v predajne nikto nepovedal a ani v zmluve neni o tom nic spomenute. Ako to teda je?

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

22 odpovedí na túto otázku

• 0

ano, mas FUP 300 Gb, mas to aj v zmluve, ale neboj sa , ak to obcas prekrocis,  nic sa nestane - nespomalia ta hned

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

tak tak Telekom ho neuplatnuje tak striktne ako konkurencia

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

V zmluve teda nic take neni a o kolko sa to da prekrocit? Lebo ja dost stahujem takze mne je 300gb dost malo

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

ver mi, ze je ... nemaju ziadne konkretne cislo,ale nespomalia ta hned , ked to budes robit casto tak uz ano 

ak ti je to malo a nesuhlasis, mas moznost odstupit od zmluvy 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Pozeral som si ponuky internetu a telekom som si vybral prave preto lebo nemaju pisane ze sa to spomali ako v orangei a ani na pobocke mi nic o tom nehovorili...

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ale k tomuto sa len tak nedostanem a ani v telekome mi to neukazali

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

v zmluve to musi byt napisane.. ADSL/VDSL siet to musi mat inak by stahovaci velkych objemov dat velmi zatazovali siet a vsetci by nemali rovnaku kvalitu sluzby.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Bol som za technikom co u nich pracuje a byva v mojej dedine a povedal mi ze nic take sa nestane... ja uz ozaj neviem aki ludia tam pracuju...

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Bol som za technikom co u nich pracuje a byva v mojej dedine a povedal mi ze nic take sa nestane... ja uz ozaj neviem aki ludia tam pracuju... a ako mozu mat potom toto napisane na stranke?

Screenshot_2017-09-08-18-31-49.png

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

ono to zavisi aj v akej lokalite byvas, kolko ludi tam vyuziva od Telekomu sluzby. Ak presvihnes 2-3 krat asi sa este nic nestane ale viackrat po sebe by som ruky do ohna za to nedal ze ta nespomalia

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Čo sa týka odstúpenia od zmluvy, odstúpiť sa podľa zákona dá iba keď sa zmluva uzatvorí na diaľku, čiže cez internet. Ak bola zmluva podpísaná na predajni, nárok na odstúpenie zaniká. Čo sa týka FUP, ak to nie je v zmluve uvedené (že sa uplatňuje FUP), tak je to porušenie zmluvy z ich strany a vtedy by sa odstúpiť malo dať.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

dneska som zasa hovoril s technikom a on mi povedal ze to je len pri telefonoch a ze keby to je pri domacom internete tak to by si nikto nedal... takze ja sa uz z toho celeho smejem

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Telekom ho striktne neuplatnuje to znamena ze nie vzdy ta spomalia, nechcu nahlas o tom hovorit alebo dat to do medii lebo kazdy by zacal tahat o stosest.Aktualizacia toho pdf co som sem daval screen je zo dna 21.8. 2017 -FUP plati stale pri ADSL/VDSL no uz  ho neuplatnuju tak ako kedysi. Myslim ze keby neuplatnuju FUP tak im skolabuje za chvilu cela siet. Nehovoriac o tom ze vacsina zakaznikov ma dostupne iba ADSL alebo VDSL. 

A technik myslel asi data na 4G sieti

Editoval filipec12

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Diky za odpovede a tak dufam ze mi to hned nespomalia... nie technik myslel toto lebo on my to vsetko vybavuje

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

na 100% to v zmluve maju - ver mi,

A internet je neobmedzeny, lebo oni ta nestopnu,oni ta len spomalia

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

ale ano fup radi uplatnuju, za poslednych 6 rokov som si vyskusal fup na adsl od telekomu, presiel som k orange tam fup nebolo, vydrzalo im to tri roky, teraz Vas stopnu ihned.

najvecsia blbost na svete je dat FUP bez moznosti dokupenia dat a znizenie rychlosti na zopar kbps...vyriesil som to vzdy prechodom k inemu operatorovi.

teraz mam vdsl za 14,90€ 30/3Mbit, bez fup davam 600-700gb mesacne, 300gb spapa iba netflix. Momentalne su dvaja poskytovatelia dsl pripojenia bez fup, kto hlada ten najde.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Hosť
Táto téma je teraz uzamknutá pre ďalšie odpovede.