zly obraz

Otázka

• 0

dobry den mam magio sat mam ho prepojeni k led tv lg 42 cez HDMI kabel no sd programy a aj HD su pri rychlesich scenach dost zle a aj ten obraz je dost slaby neviem ci jeto tv alebo cim. prosim o radu ako to mam vyriesit za kazdu radu budem vdacny

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

20 odpovedí na túto otázku

• 0

dobry den

aku mate kvalitu a silu signalu ?

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

v prvom rade by som odskusal restartovat box, pripadne nastavit tovarenske nastavenia, vybrat/vlozit kartu ( niekedy moze mat karta zly kontakt ) aby na novo nacitalo programovu strukturu, robi vam to stale alebo ked je zle pocasie ?

ak by to nepomohlo -  Pravdepodobne ste zvolili nesprávne rozlíšenie pomocou tlačidla „DISP“ na prednom paneli Magio
Sat Boxu. Ak využívate prepojenie Magio Sat Boxu na TV pomocou SCART, vaše rozlíšenie má byť
nastavené na hodnotu Sd1 (norma PAL). Ak využívate prepojenie cez HDMI, vaše rozlíšenie bude
závislé od vášho TV, a teda jedna z možností platná pre vás je 720i, 1 080i, 576i, 576p.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0
robi my to stale aj ked je dobre pocasie a mam to napojene cez HDMI 1080i a sjzsak sin aj tovar nastavenie no ani to nepomohlo aj kartu som skusal vybrat no to iste.este co byste my odporucily urobit uz som volal aj na technicku linku a tam my povedely ze signalom to urcite nieje

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0
este by som sa chcel spytat ze nechprepnem na hoci jake rozlisenie tak vzdy my tam v informaciach na tv vyhody format aj aj hz a vzdy tam mam len 50hz a pritom tv ma 100hz aj nie viac kedze jeto novsi typ rok 2014 tv bola kupovana na vianoce pred mesiacom a este ktomu ma tv aj triple xd coje funcia ktora zabranuje prave takim to problemom

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

neviem aky mate magio box ale niektore umoznuju v menu sat prijimaca  zmenit TV normu. Ak ano, zmente to na PAL, alebo AUTO.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0
nemam tam taku funciu je tam len moznost zvolit format obrazovky a tam bud 16:9 alebo 4:3 a potom format zobrazenia a tam mozem dat len standart zoom a roztiahnuty obraz ine nic a potom jetam len nastavenie zvuku nic ine

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

mate doma len jeden STB? robi to od zaciatku ?

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0
Mam len jeden box s hdmi kablom mam jeden ale ten nieje od magio ale niaky opticom cez scart

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

nie celkom rozumiem tejto vete : "mam jeden ale ten nieje od magio ale niaky opticom cez scart"

mate vlastny box ?

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Aj mňa by zaujímalo čo tým autor myslel. Predpokladám že chce povedať že okrem Magia má starší vlastný box bez HDMI - ale keďže Magioboxy sú spárované s kartou, tak je pre službu nepoužiteľný.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0
myslel som to tak ze mam doma set top box ktory som kupil este predtym nes som si spravil magio sat a mato len scart.tak so to myslel prepacne za zle a nepresne vysvetlenie.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Inak čo sa týka obrazu - Tv prijímače LG majú viacero nastavení, ktoré dokážu meniť kvalitu obrazu. Ale tento výrobca dokáže okrem kvalitných zobrazovačov vyrobiť aj úplne šmejdy - problémy ktoré popisujete sú napr. u LG40UB800V (citujem: Avšak, rovnako ako u väčšiny modelov vstupnej triedy UHD, naozaj postráda citlivosť; akékoľvek rýchle pohyby spôsobia ťažkú ​​stratu detailov. Zdroj: digitalversus.com). Takže ak máte niektorý z tých lacnejších modelov, tak je chyba skôr v TV prijímači - doporučujem pohľadať recenzie konkrétneho prijímača, či sa podobné problémy neopakujú aj u iných platforiem.

Ja osobne mám tiež LG (asj keď už má nejakých 6 rôčkov) a dynamické scény sú OK. 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0
no neviem nieje to UDH jeto model LG 42LB5500 a cosom cital recenzie tak nikdo nema take problemy vsade su len same chvali na tento tv cosa tyka obrazu

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

mozes mat kvalitny TV prijimac ale kruta realita je ze minimalne 1 z 500 ks moze byt vadny, stretol som sa pripadom kde celkom vypadaval signal a problem bol v SCART pripojeni na TV, v tvojom pripade nakolko mas starsi typ boxu moze byt chyba aj niekde v nom alebo v samotnom kably alebo ak mas starsi typ a nema najnovsiu aktualizaciu softveru, ak ti mozem odporucit objednaj si box bez HDD, nie je tak aktivacny poplatok iba prenajom 1,55€/mes. ak to bude robit nadalej vies kde je problem :)

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0
no objednalsom si magio box S HDD kedze ten cosom mal predtym bol bez HDD teraz cakam kedy mito dojde a uvidim cito bolo zlym stb alebo tv budem musiet riesit cez lg centrum ale dakujem za odpovede.dam vediet ked dojde novy box

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0
no dosiel my ten novy STB s HDD a problemy stale pokracovali tak som zavolal na technicku linku LG kde som im povedal coto robi.A ich odpoved ze tv je v poriadku aze tie moje broblemy su na strane providera cize v mojom pripade telekom,ze vlastne jeto tym ze.maju zle kodovanie programov a ze maju pasivne HD ze vlastne nemaju podporu 1080p ale iba 1080i a ato ma len podporu 50hz preto to aj takto robi.A musim povedat maly pravdu kamarat my pozical svoj stb kaon skalink ready zapojil som to a pekne to ide.uz to neukazuje ze 1080i a 50hz ale meni sato podla programu.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

no neviem rodicia maju panasonic a im to robi tak isto takze tv lg to urco nieje ale uz to necham tak tv aj tak nepozeram radsej si pozeram film cez pc ale dakujem

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Hosť
Táto téma je teraz uzamknutá pre ďalšie odpovede.

sidebar