Magio TV vypadava

Otázka

• 0

zdar, chcem sa opytat mam doma magio tv cez optiku lenze vedla v izbe je magio tv riesene cez powerline a dost casto obraz mrzne alebo vypadava...

neda sa to spravit nejako cez wifi ? lebo kabel sa mi cez pol domu tahat nechce

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

15 odpovedí na túto otázku

• 0

ako powerliny svietia ze vsetko je v pohode ziadna cervena alebo oranzova a telka vedla vypadne tak neviem...

mozem asi vrtat a dat kabel cez stenu zas...:D

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

no asi ti to tam nieco rusi, mozno by som ich skusil preverit ci su v poriadku, ale skor si mysli, ze budes musiet pouzit doma drtacku a ist kablom:D 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

neviem o to, ale mozno by ich vedeli preverit na technckej podpore - boh vie

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Tahaj kabel pripadne sa inspiruj v starych temach. Uz sa to tu riesilo.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Tahaj kabel pripadne sa inspiruj v starych temach. Uz sa to tu riesilo.

A ako sa to riešilo? Ja si myslím, že by to mohlo ísť vyriešiť párom 5GHz wifín.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

kablom asi len ... no ja mam rok optiku aj tv a doteraz islo vsetko v pohode akurat tak 1-2 mesiace to zacalo blbnut...

este otazka je lepsie kabel s powerline mat v ONT alebo routru ?

Editoval KabLe

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

ont je zariadenie, slúžiace na ukončenie linky na strane účastníka a na prevod signálu medzi prístupovou optickou sieťou a domácou sieťou u zákazníka.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Neviem čo je ONT. Ale vieš si preveriť priepustnosť powerline linky sám doma. Pozri sa do tejto témy.

https://forum.telekom.sk/topic/14520-datove-toky-hd-pri-magio-iptv-cez-optiku/

Potrebuješ dve PC zapojené do powerline  adaptérov. Na obidvoch pustíš program a uvidíš priepustnosť linky.

ako si prosim ta prisiel na tu Remote Peer ip ? stiahol som si ten program lenze nejde mi to zmerat...

Editoval KabLe

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Aký typ powerline adaptére máš?Ja som bol riešil podobný problém.mám vysoké sokle nalepené na stenách takže žiadne vŕtanie neprichádza do úvahy.zakúpil som si vtedy priamo od Telekomu powerline značky

Glitel GP-7420

NIKDY  VIAC niečo od Glitel !!!!!Vtedy som to nejako neriešil ,  bola tam dokonca dotovaná cena ma vyšli nejak do 20€(pár.) Problémy -HD vypadávalo, po nejakej dobe prevádzky začne sekať.Neviem čo to spôsobuje, či prehriatie alebo nejaké presýtenie dátami...Jediné čo ti pomôže je reštart toho powerlinku.

Písal som na podporu Glitel  poslali mi odkaz na stiahnutie programu  ,urobil som to ale keď som ho chcel asi po 3 mesiacoch použiť znova odkaz už nefungoval a na podpore mi povedali že oni mi sprístupnili ten odkaz len na 14 dní .WTF? Podpora na stiahnutie programu k zakúpenému zariadeniu na 14 dní a potom by som musel znova požiadať o znovusprístupenie .Nepochopiteĺné.

Prepáč , že sa rozpisujem ale som na nich nasr..

Takže čo môžeš urobiť.. Skús na 1 minútu vytiahnuť zo zásuvky ten powerlink ktorý máš v modeme.potom ho pripoj znova a uvidíš či ti to pomohlo.To budeš musieť urobiť vždy keď ti to bude blbnúť.Nejak sa ten adaptér zreštartuje a už pôjde.

Ďalšia vec ktorá ti môže pomôcť je skontrolovať či to máš zapnuté samé v zásuvke.OVERENÉ!!!Akýkoľvek prístroj zapojený v tej istej zásuvke ti môže znižovať rýchlosť(mobil nabíjačka ,tv ,radio,práčka...atď )

POZOR na prepäťovú ochranu ak to máš cez predlžovačku alebo cez rozbočku-niektoré majú prepäťové ochrany (zlodejka).Najideálnejšie je ak je PWL(powerlink) zapojený sám.

Neviem či bývaš v nejakej staršej bytovke ale ešte môže byť problém v kábloch, tie staré hliníkové sú naprd, ale mne to ide aj cez ne.Sranda je skús to dať do inej zástrčky v tej miestnosti kde to chceš prijímať .Možno práve tá na ktorej to skúšaš je niečim vadná :)Určite máš v miestnosti aspoň 2 zásuvky .

Ak ti už nič nepomôže kúp silnejší PWL (cez 100€) s lepšou rýchlosťou. Glitel napr. píše :Maximálna rýchlosť prenosu je do 500Mbps. Prenosová rýchlosť 500Mbps je rýchlosť prenosu na fyzickej vrstve modelu OSI. Dátová prenosová rýchlosť je nižšia a je závislá od prenosových zariadení.Čiže až do , reálne ide okolo 150+.

Na trhu nájdeš aj také ktoré majú až rýchlosť až 1000, a dokonca signál ti prejde aj cez ističe do druhého bytu !Skúšané v bytovke -byt naproti.

PS:Ak chceš skúsiť  max prenosovú rýchlosť zapoj si ich do predlžovačky oba do jednej .Vtedy nepôjdu cez jej prepäťovku a nebudú mať medzi sebou žiadnu prekážku.Samozrejme je to len na zmeranie max rýchlosti iné využitie toto prepojenie nemá.

Držím palce.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Na obidvoch PC otvor command prompt (menu, napíš cmd stlač ENTER) a v command prompte napis ipconfig ENTER. Najdi si tam IPv4 adresu. Potom zadavaj adresu vzdy toho druheho PC. Vzdy musi bezat jedno ako SERVER a druhe ako klient.

Potom napíš čo si nameral :-)

Editoval sm5050

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

ano mam tie powerline a pytal som sa v tcom ci nemaju ine v ponkue tak povedali ze nie

... kable mam medene lenze v ten zasuvka mam aj pc a viac spotrebicov na rovnkakej faze

no vrtat mozem len som nechcel kedze kvoli optike som diery zasadroval a dal powerline no spravim nove a dam tam kabel radsej za 10e snad bude pokoj

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Asi je naozaj najlepšie urobiť to na kábel, ušetríš so nervy. Držím palce.B|

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok

Vytvor si účet alebo sa prihlás, ak chceš komentovať

Musíš byť členom, aby si mohol pridať komentár

Vytvoriť účet

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Registrácia nového účtu

Prihlásiť sa

Máš už účet? Prihlás sa tu.

Prihlásiť sa teraz