Slaby signal wifi - opticky internet

Otázka

• 0

Dobrý deň,

cca pred 5 dňami som si zriadila opticky internet na novom odbernom mieste, technik mi ho prišiel zapojiť a router umiestnil ku vchodovým dverám do zatvorenej skrinky na to predpripravenej. Najprv vznikol problém - router nevysielal wifi signál, na poruchovej linke na diaľku chybu odstránili - nanovo nakonfigurovali router, aby signál vysielal. Prvý a druhý deň som si cez speedtest.net vyskúšala rýchlosť internetu cez wifi - download bol oba dni cca 31,2 Mbps a upload 5,9 Mbps. Včera som si všimla, že sa mi zrazu veľmi spomalil internet. Opäť som otestovala rýchlosť z toho istého miesta ako predtým a download bol 1,1 Mbps a upload 1,4 Mbps, ráno som zopakovala test a opäť to isté, reštartovala som router..nepomohlo. Kontaktovala som technickú podporu, s tým, že keďže cez sieťový kábel dosahujem rýchlosť 58 MBps, tak s wifi signálom oni nič spraviť nevedia. Premiestniť router, by bolo príliš komplikované vzhľadom na riešenie bytu. Hlavne sa čudujem, ako je možné, že keď som nič nezmenila a pred pár dňami internet cez wifi išiel pre moje účely úplne postačujúco , tak zrazu aj keď idem meter od routera, tak signál nepostačuje ani na načítanie stránky. Viete mi prosím niekto poradiť ?

Ďakujem.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

2 odpovede na túto otázku

• 0

Skus v nastaveniach wifi zmenit vysielanie wifi kanala mozno vysiela  v pasme wifi ktore je dost zarusene

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach
Hosť
Táto téma je teraz uzamknutá pre ďalšie odpovede.