Slaby signal wifi - opticky internet

Otázka

• 0

Dobrý deň,

cca pred 5 dňami som si zriadila opticky internet na novom odbernom mieste, technik mi ho prišiel zapojiť a router umiestnil ku vchodovým dverám do zatvorenej skrinky na to predpripravenej. Najprv vznikol problém - router nevysielal wifi signál, na poruchovej linke na diaľku chybu odstránili - nanovo nakonfigurovali router, aby signál vysielal. Prvý a druhý deň som si cez speedtest.net vyskúšala rýchlosť internetu cez wifi - download bol oba dni cca 31,2 Mbps a upload 5,9 Mbps. Včera som si všimla, že sa mi zrazu veľmi spomalil internet. Opäť som otestovala rýchlosť z toho istého miesta ako predtým a download bol 1,1 Mbps a upload 1,4 Mbps, ráno som zopakovala test a opäť to isté, reštartovala som router..nepomohlo. Kontaktovala som technickú podporu, s tým, že keďže cez sieťový kábel dosahujem rýchlosť 58 MBps, tak s wifi signálom oni nič spraviť nevedia. Premiestniť router, by bolo príliš komplikované vzhľadom na riešenie bytu. Hlavne sa čudujem, ako je možné, že keď som nič nezmenila a pred pár dňami internet cez wifi išiel pre moje účely úplne postačujúco , tak zrazu aj keď idem meter od routera, tak signál nepostačuje ani na načítanie stránky. Viete mi prosím niekto poradiť ?

Ďakujem.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

2 odpovede na túto otázku

• 0

Skus v nastaveniach wifi zmenit vysielanie wifi kanala mozno vysiela  v pasme wifi ktore je dost zarusene

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvor si účet alebo sa prihlás, ak chceš komentovať

Musíš byť členom, aby si mohol pridať komentár

Vytvoriť účet

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Registrácia nového účtu

Prihlásiť sa

Máš už účet? Prihlás sa tu.

Prihlásiť sa teraz