Pomalá a nestabilná wifi – naozaj

Otázka

• 0

Aloha, mám takýto problém – pomalú a nestabilnú wifi, a to myslím naozaj pomalú.

Začalo to pred pár dňami, keď tu bol výpadok elektriny. Modem sa vtedy resetoval do základných nastavení. Tak som si ho zase nastavil podľa seba. Lenže už nie je všetko ako predtým, wifi ide neskutočne pomaly a často vypadáva. Rýchlosť dosahuje 40 % tej na pôvodnom pripojení ― mám 8 Mb/s od ADSL, cez kábel ide bežne 7,9 Mb/s, cez wifi ale maximálne 3,3 Mb/s – a to s mobilom 30 cm od antény (ani nehovorím, ako je to v druhej miestnosti). A to je maximum, v priemere je to o dosť horšie. Predtým boli rýchlosti (drôtové a bezdrôtové) porovnateľné.

A výpadky sú niekoľkokrát za deň – spojenie sa zrazu preruší, k wifi sa nedá niekoľko minút pripojiť, zariadenia sú z toho zmätené a vypisujú náhodné chybové hlášky. Po chvíli to zase naskočí, akoby nič.

Modem je D-Link DSL-2641R od T-Comu. Rýchlosť meriam na rôznych zariadeniach cez aplikáciu Speedtest, server Slovak Telekom Bratislava.

Neviete, kde môže byť problém?

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

9 odpovedí na túto otázku

• 0

skus prehodit v nastaveniach wifi kanal na ktorom vysiela

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Skúšal som niekoľko. Nepomohlo a všetky sú plné.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • -1

Pridal (editované)

zavolaj na technicku podpopru a nahlas to ako poruchu. Pride technik a prinesie ti novy router bud ZTE II alebo ADB. D link 2641R  uz tusim nedava  Telekom k sluzbam.

Editoval filipec12

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • -1

tak vymen za iny ADSL router  a vyskusaj ten ci to bude aj na tom robit.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • -1

Tak kup wifi repeater  to by malo dostatocne zosilnit signal.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Hosť
Táto téma je teraz uzamknutá pre ďalšie odpovede.

sidebar