Kábel na optiku Magio TV a Inter

Otázka

• 0

Dobrý den. 

Mal by som otázočku. Natiahli nám na sídlisku optiku. Mal by som záujem o zriadenie Magio Tv a internetu. Moja situácia je nasledovna. Do domu mám natiahnutú pevnú linku je odhlásena mám tam iba pôvodný kábel a vnútri napojenie na pevnú linku.  Je potrebné tento kábel čo je vonku meniť? Aký je postup tahania kabeláže po dome? Stačí od tej pôvodnej skrinky /telefónna prípojka/ rozvatvit káble? A aké káble použiť? Postacuje na net a tv použiť tie utp5 alebo ťahať do každých miestnosti optickekáble.

Ďakujem za skorú odpoved

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

15 odpovedí na túto otázku

• 0

Do domu ti natiahne technik opticku zasuvku z ktorej pojde do ONT opticky kabel a tam konci praca technika. Po dome si tahas UTP kable sam. Za ONT si mozes zapojit switch.... 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Tak predpokladám že tam ešte u Vás sú staré metalické kable, takže keď si zriadite internet + TV, natiahnú tam optické vlákna namiesto tých starých káblov.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ďakujem za odpovede. Áno sú tam tie staré čierne káble. Takže do domu mi natiahnutú nové optické. To bude nejaká skrinka, z ktorej sa budú rozvatvovat ďalšia kabeláž či tam už bude router a z neho sa bude ťahať ďalej? Káble po dome si chcem potahat sám a predpripravit to technikovi lebo je tam toho do bludu tahania ? a keby to mal robiť technik bol by u mňa týždeň ? preto som sa pýtal aký kábel použiť? 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Všetko potrebne vybavenie (kable, zariadenia) donesie technik. 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Oki super ďakujem. Ešte jedna otázočku to ONT zariadenie má už v sebe aj wi-fi alebo potrebujem wifi router dokupovať zvlášť? Čo sa týka toho utp postačuje mi cat5 na Magio tv a net? Dik za rady.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

ONT je zariadenie na prevod optického signálu, čiže potrebujete aj router. 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

nepotrebuje, po novom novom uz ONT moze fungovat aj ako wifi - treba to ale aktivovat

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

tak ako vraví @bu2ckland tie ONT uz maju nejaku dobu aj wifi len to Telekom nepodporoval. Po novom to uz funguje. A Cat5 staci na Magio TV aj Net . Pokial mas doma nakupene. Záleží tiež akú rýchlosť netu chceš mať. Cat5 (4 vodiče) je stavaná na 100Mbps a Cat5e (8 vodičov) je na Gigabit. Pokial teda kupujes popozeral by som sa po Cat5e  prípadne Cat6 kábloch.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ďakujem vám všetkým za rady a odpovede pomohli ste mi.

odpoveď sa páči : 1 osobe

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

ked uz sme u ONT ako sa donho dostanem ? popripade bude wifi signal lepsi ako pri routru archer c2 ?

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

ty sa nedostanes nijak, dostanu sa oni. A to ci bude lepsi - pochybujem 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

viem ze tam islo cez ip 192.168..... ale dalej nepametam a zase na ONT je heslo na wifi cize musim volat tcom aby mi wifi nanom zapli ?:D

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

ano zavolaj im alebo napis na chat, je to bleskova zalezitost 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Hosť
Táto téma je teraz uzamknutá pre ďalšie odpovede.

sidebar