Rýchlosť Internetu

Otázka

• 0

Ahoj už týždeň mám vdsl od telekomu mal by som mať rýchlosť 30/3 a mam 20/3 je problém ma mojej strane alebo ako to je?  Vedeli vy ste mi poradiť?  Či mi dali 20/3 lebo väčšiu rýchlosť to nezvladne ?

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

12 odpovedí na túto otázku

• 0

mas nadstaveny redukovany profil z dovodu testovania stability pripojenia po maximalne dvoch tyzdnoch sa to upravi na 30/3

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Aha ďakujem... A dala by sa rýchlosť ešte zvýšiť? Napríklad aj nad 60 ?

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Pridal (editované)

maximalnu priepustnost linky mas 38,3 mbit na downloade a 9,2 Mbit na uploade. Takze nie nad 60 Mbit by linka nedala, pri maximalnej priepustnosti linky mozes ocakavat tak 35 - 36,5 Mbit

Editoval/-a filipec12

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Pridal (editované)

nedá, je dana vzdialenostou od ustredne resp. da tak ze by ti na vystupe zvysili SNR margin ale tym by zarusili ostatne linky preto to nerobia

Editoval/-a filipec12

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

A ako blízko treba byť ústredné?  Som pri nej max 70 metrov

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

VDSL sa zriaduje do 800 m do nej musis byt viac alebo potom tam mate natiahnute v zemi stare metalicke vedenie dost zarusene

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

A nemôže to byť preto lebo predtým som mal adsl a po prechode na vdsl mi vymenili len router a nechali káble z toho adsl

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Pridal (editované)

Nie to s tym nema nic spolocne. Pravdepodobne je to dane stavom metalickeho vedenia na ulici. Ked sa robi pripojka ci uz na ADSL alebo VDSL obidve technologie idu na rovnakych kabloch zakopanych v zemi. VDSL je nachylnejsie na vzdialenost cim vacsia od ustredne tym mensia rychlost.  Pri vzdialenostiach >800 m sa VDSL uz ani nezriaduje lebo rychlosti su +/- rovnake ako pri ADSL2+ a linka moze byt menej stabilna. Dolezite su kable v zemi nie tie s ktorymi mas prepojeny router s telefonnou zasuvkou

Editoval/-a filipec12

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Hosť
Táto téma je teraz uzamknutá pre ďalšie odpovede.

sidebar