Rýchlosť Internetu

Otázka

• 0

Ahoj už týždeň mám vdsl od telekomu mal by som mať rýchlosť 30/3 a mam 20/3 je problém ma mojej strane alebo ako to je?  Vedeli vy ste mi poradiť?  Či mi dali 20/3 lebo väčšiu rýchlosť to nezvladne ?

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

12 odpovedí na túto otázku

• 0

mas nadstaveny redukovany profil z dovodu testovania stability pripojenia po maximalne dvoch tyzdnoch sa to upravi na 30/3

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Aha ďakujem... A dala by sa rýchlosť ešte zvýšiť? Napríklad aj nad 60 ?

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Pridal (editované)

maximalnu priepustnost linky mas 38,3 mbit na downloade a 9,2 Mbit na uploade. Takze nie nad 60 Mbit by linka nedala, pri maximalnej priepustnosti linky mozes ocakavat tak 35 - 36,5 Mbit

Editoval filipec12

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Pridal (editované)

nedá, je dana vzdialenostou od ustredne resp. da tak ze by ti na vystupe zvysili SNR margin ale tym by zarusili ostatne linky preto to nerobia

Editoval filipec12

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

A ako blízko treba byť ústredné?  Som pri nej max 70 metrov

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

VDSL sa zriaduje do 800 m do nej musis byt viac alebo potom tam mate natiahnute v zemi stare metalicke vedenie dost zarusene

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

A nemôže to byť preto lebo predtým som mal adsl a po prechode na vdsl mi vymenili len router a nechali káble z toho adsl

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Pridal (editované)

Nie to s tym nema nic spolocne. Pravdepodobne je to dane stavom metalickeho vedenia na ulici. Ked sa robi pripojka ci uz na ADSL alebo VDSL obidve technologie idu na rovnakych kabloch zakopanych v zemi. VDSL je nachylnejsie na vzdialenost cim vacsia od ustredne tym mensia rychlost.  Pri vzdialenostiach >800 m sa VDSL uz ani nezriaduje lebo rychlosti su +/- rovnake ako pri ADSL2+ a linka moze byt menej stabilna. Dolezite su kable v zemi nie tie s ktorymi mas prepojeny router s telefonnou zasuvkou

Editoval filipec12

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Hosť
Táto téma je teraz uzamknutá pre ďalšie odpovede.

sidebar