MAGIO SAT ARCHÍV

Otázka

• 1

Dobrý deň, 

ja by som sa chcel informovať ohľadom funkčnosti služby Archív na MAGIO SAT nakoľko si už dlhodobo túto službu platím a za necelý rok ktorý sa služba predáva nedošlo k absolútne žiadnemu zlepšeniu alebo zfunkčneniu služby skôr je to horšie a horšie 

konkrétne ma trápi totálna nedostupnosť služby kedy nepomôže reštart routra setopboxu ani nič iné 

ak už archív načíta tak buď program ktorý chcem pozerať nenačíta a vyhodí chybu 1309 (čo som bol informovaný znamená že sa daný program nenahral) alebo program spustí na cca 15 min a následne vypadne alebo len zasekne a opätovne sa dá pozerať za 15-20min. 

vrcholom všetkého je asi mesiac pretrvávajúci stav kedy programy ČT1 sú nahraté ale zvuk každé 3 sekundy na sekundu vypadne napriek tomu že obraz plynule ide ďalej tento stav mám len pri ČT1 ostatné kanály ak sa podarí spustiť aspoň chvíľu idú a zvuk neseká, tento stav však vyvrcholil podľa informácií z 0800123777 do opravy nahrávania kanálu ČT1 a už nie je nahraté nič

nečakám v tejto téme  technické riešenie nakoľko už som to toľkokrát konzultoval na 0800123777 že už snáď všetkých operátorov a operátorky poznám po mene (a chápem že s tým moc nevedia narobiť) ale skôr by ma zaujímalo vysvetlenie od kompetentných zodpovedných za danú službu kedy sa mienia na platforme spraviť príslušné opatrenia a zásahy aby sa programy nahrávali všetky nie len niektoré aspoň v trošku pozeratelnej kvalite a aby konečne táto služba nabrala opodstatnenie lebo už takmer rok si ju platím ale programy ktoré by som si štandardne pozrel z archívu si aj tak dám nahrať lebo čo keby sa v archíve nenahrali (áno je mi zbytočné platiť si archív) 

Ďakujem 

PS bol som siahodlho vyčerpávajúci ale rád sa čítam :D 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

12 odpovedí na túto otázku

• 0

dal som to a precital som to cele :D ja si myslim ze odpoved aj poznas a nemusime na nu cakat :D 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Pridal (editované)

@Robi99  Mas rok sluzbu ktora ti nefunguje ale aj tak si ju platis?   Ale kto chce kam pomozme mu tam.  

Editoval/-a Warder
odpoveď sa páči : 1 osobe

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Naozaj by ste ten MAGIO SAT ARCHÍV MOHLI OPRAVIŤ. Presne tak ako tu píše Robi99,nie vždy sa ten archív dá spustiť. Vypisuje že sa VYSKYTOL PROBLÉM 1309,alebo nahrávku z archívu nieje možné spustiť. Načo TELEKOM SPÚŠŤA SLUŽBU KTORÁ NEFUNGUJE TAK AKO BY MALA na 100% ,ale pýtať a brať peniaze za nefungujúcu službu tak to vie.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Je to smutné, ale Telekom to robí dobre /zo svojho pohladu/, pokial budú ludia ako Robi99, ktorí sú ešte ochotní aj platiť za to, že ich niekto vedome okráda a vytáča, prečo nie, prečo na nich nezarobiť ?, hmm,  holubičí národ ...

Editoval/-a RomanR
oprava

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Momentalne uz telekom dava nove STB ktore uz nie su Conaxove ale Nagra. Tieto STB uz pouzivaju novu platformu pre tv archiv. Zavolaj na 0800127 777 a poziadaj o vymenu stb

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Tiež som to počul, čo to je za STB, zase KAON ?  Hmm, aky je dôvod zjednotenia kodovacieho systemu na Nagravision so sesterskou platformou DIGI sk, žeby jej zánik, alebo zánik Magiosat, vymena STB v takom množstve určite nie je lacná záležitosť .

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Mne odišlo na jednom nahrávacom boxe nahrávanie a pri hlásení poruchy mi chlapík vraví že mi vymenia všetky boxy za nové (čo ma prekvapilo) nové boxy majú rovnaký FW ako mali doterajšie KAON bez HDD (teda bez nahrávania), takže je trošku menej prehľadný ako doterajšie STB KAON s nahrávaním. Je pravdou že archív beží na úplne inej platforme ktorá mi vzhľadom a ovládaním pripomína archív na IP TV, sú to zatiaľ 3 dni čo mi výmenu vykonali ale archív načíta vždy a nestretol som sa s tým že by neboli nahraté nahrávky alebo akákoľvek chyb pri spustení dokonca zobrazuje ktoré programy sú už v archíve a ktoré len pribudnú. 

Novinkou na STB bez HDD je to že aj tam je možné po pripojení LAN káblom využívať archív (čo doteraz nešlo). Mne to ťahá cca 6,5Mbit/s nie však neustále avšak pri poklese rýchlosti internetu BEZ HDD sem tam zmrzne ale ked si dáta dotiahne pokračuje pekne v prehrávaní. S HDD nemá žiaden problém ani s výkyvmi kedže predpokladám ťahá si viac dát dopredu na HDD a z toho vykrýva kolísanie rýchlosti netu. 

Čo možno pri novom archíve považovať za nevýhodu (ale aj výhodu) je pretáčanie s obrazom box zobrazuje kratunké sekvencie obrazu avšak spomaľuje to pretáčanie ( mne trvá pretočenie cca 5 min. programu cca minútu) hlavne na pomalšom internete avšak aspoň vidím čo pretáčam a kam. Možno by som uvítal možnosť v nastaveniach boxu vybrať si či chcem pretáčať s obrazom ako je tomu v súčastnosti alebo naslepo len podľa času ako bolo pri starom boxe.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Robi, takže ti dali Kaon-y co 1300 ?  Ak áno neskušal si zapojiť externy HDD, kvôli tým výkyvom rychlosti netu a občasnému zamŕzaniu čo spomínaš ?

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Pridal (editované)

Nie nie dostal som KAON KST B2046 to je s HDD (https://www.telekom.sk/wiki/zariadenia/magio-sat-box-kaon-kst-b2046-pvr) a KAON NA1170 to je HDD ready s archívom. (https://www.telekom.sk/wiki/zariadenia/magio-sat-box-kaon-na1170)

A pravdu povediac napadlo aj mňa použiť USB a vyrovnanie rýchlosti netu ale až dnes som vložil kľúče a neviem potvrdiť nakoľko to pomôže a či box dokáže vôbec archív preháňať cez kľúč poskúšam to podrobnejšie večer a dám vedieť

Editoval/-a Robi99

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Dakujem páni, a Robi teraz mas vlastne ARCHÍV na oboch nových  STB, nie ?  

P.S. USB kluce väčšinou ani nejdu sformatovať, musí to byť rýchly USB klúč /napr. Pretec Rex 150/, najlepšie HDD /pozor MBR nie GPT/

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

tak som to skúšal ale box používa kľúč len na nahrávanie mám k dispozícií len klasický Emtec 8GB kľúč pri používaní archívu nebolo na kľúč vôbec pristupované. 

Áno archív mám na všetkých boxoch mám 2 s HDD a 2 HDD ready pripojené powerline adaptérmi Glitel od Telekomu

Ešte info od technika znelo že pri týchto nagra boxoch archív funguje v reálnom čase len na jednom a na ostatných sa vraj vtedy vyblokuje a nič neprehrá ale mne hrajú aj 3 súčasne.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Hosť
Táto téma je teraz uzamknutá pre ďalšie odpovede.

sidebar