Diskusia na tému SmartHome

Otázka

• 0

Ahojte všetci,

pripravili sme pre vás na fóre diskusiu, v ktorej sa môžete opýtať na čokoľvek, čo vás zaujíma o SmartHome a SmartLiving.

S Magenta SmartHome máte stále prehľad o svojej domácnosti a spravíte z nej inteligentný domov. Viete, čo sa doma deje aj v čase vašej neprítomnosti. Ešte predtým, ako prídete, si nastavíte svoju domácnosť, aby na vás pripravená čakala.

vo štvrtok 24.8. od 16.00 do 17.00 h vám náš riaditeľ  pre produkty a služby Juraj Bóna a produktový manažér Rudolf Klein odpovie na vaše otázky o SmartHome.  Budú tu celú hodinu iba pre vás :)

Ak vo štvrtok nebudete môcť, môžete zanechať otázku aj vopred a bude zodpovedaná vo štvrtok.

Tešíme sa 
:)

Ako položiť otázku:
Ak ste už registrovaní na fóre alebo v Môj Telekom, stačí sa prihlásiť. Ak ešte účet nemáte, zaregistrujte sa do fóra pár klikmi. Potom už stačí iba napísať vašu otázku do okienka pod diskusiou a odoslať ju. 

banner-smarthome.jpg

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

39 odpovedí na túto otázku

• 1

Dobrý deň, mam nedostupnu sportovu stanicu 213 z dôvodu, ze si platim navyše HD športový balík. Ak by som ho neplatil, tato stanica mi je dostupná. Viete mi to prosím vysvetliť preco mi nejde? Počet českých staníc ubúda a slovenské nemajú schopnosť zaujať ludi s IQ nad 80. Odporúčam znížiť cenu zak. balíka z dôvodu slabšej ponuky...

odpoveď sa páči : 1 osobe

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

ja by som sa chcel opytat na vratnika, ocakavali sme ho v novo pridanych produktoch . Bude?

Dalej by som sa chcel spytat ci nas este toho roku napr na vianoce potesite novymi zariadeniami

A este by som sa chcel opytat ci nepremyslate nad moznostou, ze cim ma clovek viac zariadeni tym plati menej alebo nejaka vyhoda alebo nieco. Ja si chcem dat skoro vsetko , vacsinu uz mam no uz to bude finacne narocnejsie mat full smarthome 

Dakujem

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

preco niesu produkty od jednej spolocnosti v vasej ponuke, napr. od homematicu(ale iba termohlavice a univerzalny vypinac) napr. smart zasuvky a dverove cidla ma homematic v lepsej kvalite a cenovo su na rovnako..

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

1. preco niesu produkty od jednej spolocnosti v vasej ponuke, napr. od homematicu(ale iba termohlavice a univerzalny vypinac) napr. smart zasuvky a dverove cidla ma homematic v lepsej kvalite a cenovo su na rovnako..

2. netatmo produkty kedy doplnite do ponuky, zaroven vonkajsiu sirenu ako ma funguvat bezpecnost ak nieje sirena aby hlasila problem 

3. aplikacia nema standardnu moznot zobrazenia spotreby v grafe za den mesiac rok a taktiez moznost resetu pocitadla

4. neakeho pomocnika k hlasovemu ovladaniu zariadeni, napr. amazon echo alebo nieco s siri

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Zdravím, načo sú mi doma Smart produkty keď vypnú prúd ? Zvažujete aj solárne domáce stanice ? Router na záložný zdroj ? 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Mnoho z produktov čo ponúkate mi príde ako úplná blbosť - bez využitia. Snímač dverí, vody a pod. Dokonca aj smart zásuvka. Normálne som nevedel nájisť žiadne zariadenie doma, ktoré by som na ňu mohol napojiť, aby mi to aj dávalo zmysel. Čo mi však chýba sú zámky.

Značná časť populácie (potenciálnych zákazníkov) býva v bytovkách. Bytovka má vchodové dvere na zámok. Potrebujeme zariadenie (niečo ako Nello) čo na diaľku otvorí dvere bytovky a zároveň cez centrálu sprostredkuje aj komunikáciu s človekom dole pri zvončekoch. Napr. to môže byť kuriér alebo airbnb hosť, ktorého chceme pustiť k nám. Potom sú tam výťahy na čipy, čo je ďalší problém. Neviem či to je riešiteľné.

Možno oveľa zaujímavejší je segment dverí v bytovke ale aj brán na dome, kde by som si vedel predstaviť normálny kvalitný smart zámok. Nie americké startupy s deadbold zámkom (Kwikset Kevo, August a pod.), ale niečo normálne európske ako EVVA AirKey alebo Salto Geo XS4 alebo DOM Tapkey, ale online. Nemusí sa zamykať elektricky, kľudne to otočím aj manuálne, ale aby sa dali upravovať práva v reálnom čase.

Chystáte niečo v tejto oblasti?

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ked ste natoľko smart, ako je mozné, ze Telekom nemá zaujem na fakturu umiestnit sluzbu "pay by square" (platba faktury cez QR kod) alebo platbu čiarovým kódom? 

odpoveď sa páči : 1 osobe

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

otazka od @lbado:

mam otazku na smarthome a podporu rodicou sledovat internet. Mam magio internet a televiziu a WIFI router kde dokazem casovo nastavit wifi, vsak mam problem si anstavit biele a cierne zoznami pre decka a ich IP dresy mobilov a kompov. orazka je, ako si nastavit smarthome a pristup na internet a mat napriklad sluzbu, ktora mi pri kontrole internetu (pouzivaneho deckami) dokaze pomoct.

Dalsia tazka je tiez na moznost odtrihnut internet v domacnosti (mojom magiu) na internet a televiziu ak nie som pri routri. Verim, ze je moznsot ako bezpecne si vzdialenym pristupon obmedzit funkciu routra ako administrator, alebo je to mozne iba vo filmoch? (teda tych amerikych samozrejme)

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

su nove zariadenia dostupne skladovo alebo kolko treba cakat za dodanim? v pondelok 21.8. som urobil objednavku a zariadeia budu udajne posielane najskor o 5-7 dni (cas odosielania potvrdeny infolinkou), je teda pravda ze predavate produkt ktory realne nemate..??  zavadzate klamlivou reklamou? 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

otázka od @Ivan_Rozkov,

pýtal som sa v predajni, že ked si kúpim ten Smart Home, či potrebujem do kamier aj pamäťové karty a viem si na ne nahrávať záznamy, ,alebo len na ten Magenta Cloud. Keď nemám v telekome nič ako ho dostanem ten Cloud a či by bol zadarmo. Na predajni mi to nevedeli ukázať, lebo vraj predajca nemal Clou aktívny, vedel mi len ukázať kamery v online službe.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

otázka od @Ivan_Rozkov,

Dá sa použiť kamera ako basy siter ? Dieta zacne plakat, tak sa aktivuje alarm ? 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

ja by som sa chcel opytat na vratnika, ocakavali sme ho v novo pridanych produktoch . Bude?

Dalej by som sa chcel spytat ci nas este toho roku napr na vianoce potesite novymi zariadeniami

A este by som sa chcel opytat ci nepremyslate nad moznostou, ze cim ma clovek viac zariadeni tym plati menej alebo nejaka vyhoda alebo nieco. Ja si chcem dat skoro vsetko , vacsinu uz mam no uz to bude finacne narocnejsie mat full smarthome 

Dakujem

Ahoj @bu2ckland, vrátnik je zaujímavý nápad, ďakujeme, no momentálne ho do ponuky nechystáme pridať. Aktuálne si zákazníci so Magenta SmartHome môžu pridať až 32 druhov zariadení (17 máme v našej ponuke, ďalšie sú dostupné v bežnej predajnej sieti). Preto sa teraz budeme sústrediť skôr na zákaznícku skúsenosť, vysvetľovanie výhod a funkcií služby tak, aby z nej zákazníci mohli vyťažiť čo najviac. Ceny momentálne meniť neplánujeme.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Dal by sa zakladny balicek poskladat aj inak? Chcel by som vodny senzor a hlavice na radiator. Ten dverovy senzor ani pohybovy nepotrebujem.

A este sa chcem opytat ci to repro Sonos podporuje aj AirPlay. 

Dakujem

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

preco niesu produkty od jednej spolocnosti v vasej ponuke, napr. od homematicu(ale iba termohlavice a univerzalny vypinac) napr. smart zasuvky a dverove cidla ma homematic v lepsej kvalite a cenovo su na rovnako..

Ahoj @pmaster777 Produkty do portfólia sme vyberali aj s ohľadom na dizajn a funkčnosť zariadení. Keďže sme všetky zariadenia dlhšie testovali, sme presvedčení, že sme vybrali tú správnu kombináciu. Časom s ohľadom na potreby zákazníkov budeme zvažovať aj ďalšie pribúdajúce zariadenia. 

Celkovo pri zaraďovaní nových zariadení budeme skôr opatrní a zaradíme len tie, pri ktorých si budeme skutočne istí, že budú pre zákazníka prinášať pridanú hodnotu. 

Počítadlo sa resetuje resetom zariadenia. Grafy zvážime, ďakujeme za tip. 

Hlasové ovládanie - zatiaľ nie, keďže dostupné zariadenia zatiaľ nepodporujú slovenský jazyk, počkáme si na lokalizáciu.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ako som napísal v príspevku vyššie, veľa z tých produktov mi príde zbytočných - nevyužiteľných. Kým senzor na vodu a požiar sa nevyužije nikdy alebo raz, napr. otváranie dverí sa deje denne niekoľkokrát. Preto mi príde oveľa zaujímavejšie investovať do smart zámku ako do senoru dverí alebo vody. 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Mnoho z produktov čo ponúkate mi príde ako úplná blbosť - bez využitia. Snímač dverí, vody a pod. Dokonca aj smart zásuvka. Normálne som nevedel nájisť žiadne zariadenie doma, ktoré by som na ňu mohol napojiť, aby mi to aj dávalo zmysel. Čo mi však chýba sú zámky.

Značná časť populácie (potenciálnych zákazníkov) býva v bytovkách. Bytovka má vchodové dvere na zámok. Potrebujeme zariadenie (niečo ako Nello) čo na diaľku otvorí dvere bytovky a zároveň cez centrálu sprostredkuje aj komunikáciu s človekom dole pri zvončekoch. Napr. to môže byť kuriér alebo airbnb hosť, ktorého chceme pustiť k nám. Potom sú tam výťahy na čipy, čo je ďalší problém. Neviem či to je riešiteľné.

Možno oveľa zaujímavejší je segment dverí v bytovke ale aj brán na dome, kde by som si vedel predstaviť normálny kvalitný smart zámok. Nie americké startupy s deadbold zámkom (Kwikset Kevo, August a pod.), ale niečo normálne európske ako EVVA AirKey alebo Salto Geo XS4 alebo DOM Tapkey, ale online. Nemusí sa zamykať elektricky, kľudne to otočím aj manuálne, ale aby sa dali upravovať práva v reálnom čase.

Chystáte niečo v tejto oblasti?

Ahoj @Netro 

zariadenia, ktoré máme aktuálne v ponuke, sme vyberali až po dôkladnom zvážení, testovaní a prieskumoch. Preto sme presvedčení, že zmysel majú, čo dokazuje aj ich predaj. 

Zámky sú zaujímavou témou, no s ohľadom na bezpečnosť sme ich zatiaľ nepridali. 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

su nove zariadenia skladom? ak ano preco od pondelka este nedorazili kumne? 

kedy bude aktualizacia app kedze aj ked nahodou dojdu zariadenia budu mi nanic skrz nemoznost ich pridat do app

bude uz v app poriesena aktualizacia pocasia? nakolko ak zapnem applikaciu tak drzi aktualne pocasie aj 3dni dokial ju nevypnem z pamate. cize nefunguje notifikacia na otvorene okna ak nastane zmena pocasia (ios)

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Zdravím, načo sú mi doma Smart produkty keď vypnú prúd ? Zvažujete aj solárne domáce stanice ? Router na záložný zdroj ? 

Ahoj @CREASIRY Väčšina zariadení funguje na batérie a teda aj po výpadku prúdu. Samozrejme, centrálu aj router je možné pripojiť na záložný zdroj. Túto možnosť nechávame na zákazníkovi, keďže nemusí byť potrebná pre každého. 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ahoj   @lbado toto nie je otázka na SmartHome, ide o nastavenie routra a siete, skús preto prosím iné vlákna, kde by Ti s ňou mohli pomôcť. 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

@pmaster777  Všetky zariadenia máme na sklade a sú postupne vyskladňované. Kuriéri ich priebežne doručujú, budú Ťa čoskoro kontaktovať. 

Aktualizácia aplikácie bude dostupná v najbližších dňoch. Nové zariadenia budeš môcť od zajtra pridať aj do starej aplikácie. 

Situáciu s počasím, ktorú popisuješ, sme zatiaľ nezaznamenali, preveríme to. Uisti sa však prosím, že máš povolenú lokalizáciu. 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ahoj @Ivan_Rozkov 

do interiérovej kamery si musíš zakúpiť microSD kartu, nájdeš ich takmer kdekoľvek. V exteriérovej kamere je pamäťová karta zabudovaná. V rámci fungovania cloudu pripravujeme zmeny, všetci zákazníci Magenta SmartHome získajú Magenta Cloud bezplatne.

K otázke na babysitter - áno, dá sa tak nastaviť a použiť. 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

@pmaster777  Všetky zariadenia máme na sklade a sú postupne vyskladňované. Kuriéri ich priebežne doručujú, budú Ťa čoskoro kontaktovať. 

Aktualizácia aplikácie bude dostupná v najbližších dňoch. Nové zariadenia budeš môcť od zajtra pridať aj do starej aplikácie. 

Situáciu s počasím, ktorú popisuješ, sme zatiaľ nezaznamenali, preveríme to. Uisti sa však prosím, že máš povolenú lokalizáciu. 

samozrejme ze lokalizaciu mam zapnutu, inak pocasie nezobrazuje  :) a mam zapnte aj "aktualizacie" na pozadi 

este ako mam resetovat napr smart zasuvku ako si mi radil, neviem nkde v app najst moznost reset pocitadla spotreby, nasiel som jedine vymazat zariadenie coz je zdlhava procedura a opatovne bude treba zasuvku parovat je to dost neprakticke

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ahoj @emil.fesak 

Náš základný balík bol vyskladaný na základe dopytu našich zákazníkov, vychádzali sme z prieskumov. Aktuálne ho preto meniť neplánujeme. Celé riešenie si však môžeš vyskladať presne podľa tvojich predstáv z ďalších zariadení za mesačné poplatky alebo plnú sumu. 

Sonos AirPlay nepodporuje priamo, len cez AirPort Express alebo Apple TV. Funguje cez WiFi, hudbu streamuje priamo z internetu. 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ako som napísal v príspevku vyššie, veľa z tých produktov mi príde zbytočných - nevyužiteľných. Kým senzor na vodu a požiar sa nevyužije nikdy alebo raz, napr. otváranie dverí sa deje denne niekoľkokrát. Preto mi príde oveľa zaujímavejšie investovať do smart zámku ako do senoru dverí alebo vody. 

@Netro Spustenie SmartHome sme pripravovali viac ako dva roky. Zariadenia sme starostlivo vyberali podľa prieskumov, aby sme vedeli vyhovieť čo najväčšiemu počtu zákazníkov. Voľba zariadení je z pohľadu zákazníkov čisto subjektívna a záleží podľa konkrétnych potrieb, preto sme si vedomí toho, že toto zloženie nemusí vyhovovať každému. Plánujeme však aj ďalšie novinky, my so SmartHome nepoľavujeme. 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Hosť
Táto téma je teraz uzamknutá pre ďalšie odpovede.

sidebar