ADSL Jazernica

Otázka

• 0

Zdravim som tu zhruba po pol roku s tou istou otazkou. Novembri sa preslo zrychlovanim  internetu aj u Nas vsetko bolo okay kym v decembri nepamatam si uz presne datum zacal internet vypadavat zrejme ale koli mojemu pokazanemu modemu neviem do teraz :) proste internet raz isiel potom z nicoho nic vypadol znova isiel a takto dookola. Bola volana linka servisak atd.. premerala sa linka vtedy mala rychlost 8mb/s teda tak ako ma ich stahovanie okolo 1mb/s. problem pokracoval neskor prisiel servisak na ustednu a jeho vyriesenie bolo vraj "docasne" podotykam docasne obmedzenie linky na nejaky profil ktory sa casom vraj sam zdvihne :D nepomoholo problem trval dalej boli informacie o pretatom kabli alebo nieco podobne vo veci vraj by sa malo menit cele vedenie je zastarale.. Takze znizeny profil nam ostal do dnes a je uz 21. augusta internet sem tam aj tak vypadne ked je burka ja som nahodil stary Dlink 2641R a fungujeme takto netusim doteraz ci to bolo sposobene nekompatibilnym TP linkom ako router+wifi alebo niecim inym. Kazdopadne vypadky internetu ako take sa vyriesili a z 10 rodin ktore poznam po okoli mame obmedzeny profil iba my... coz by som chcel nejako poprosit aby sa to zmenilo aj ked viem ako to funguje na SK tu nieje zakaznik panom ale pan je poskytovatel. Podla mojich informacii linka to zvladne vsak predsa hrasili sme problem len my a ten net isiel plnou rychlostou bez problemu a nova sluzba sa neposkytovala cize budem zvedavy za odpoved :)

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

20 odpovedí na túto otázku

• 0

@Matey

Pls, pomôžeš? :)

-------

Za mňa - radšej reklamovať a žiadať nápravu a vrátenie paušálnych poplatkov počas nefunkčnej služby. Toto podľa mňa nebude v zariadení ale ako si aj uviedol, v infraštruktúre. 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ahoj @Stanec98,

pošli mi Tvoje číslo - pozrieme sa na to.

Matej

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

hod sem parametre linky budeme  vediet ake ma linka limity

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Pridal (editované)

@Matey mi uz pomahal prvy krat ked som tu pisal o tom v marci :) ale tu mas znova tie udaje Blažovce 45, 043/4947433, dodam ze pri tych novych kablock ktore spominal operator tak by mali priepustnost okolo 20mb max co hovoril na to je ze to ADSL v plnom duplexe, tiez rozmyslam ze na dedinu ktora ma 350 obyvatelov a s toho este pokryva 1 dalsiu so 120 internetom by sa mohlo uz konecne nieco robit aj s tymito linkami nie len tahat v mestach optiku a kazdy rok pridavat 100mb na rychlosti

Editoval/-a Stanec98

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Pridal (editované)

Jedine co mozes spravit je zavolat na technicku podporu a prekonzultovat mozne navysenie tvojej linky s pracovnikom podpory. On na zaklade parametrov zhodnoti ci je este mozne navysenie linky s ohladom na stabilitu pripojenia a moze zadat poziadavku na navysenie na 8 mbit.

osobne si myslim ze kable menit nebudu maximalne do dediny pridaju predsunuty MSAN na pokrytie VDSL ale ked je zly stav metalickeho vedenia tak ani VDSL nebude chodit dobre.

Editoval/-a filipec12

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

No ako kazdopadne nevidim dovod v tom ze preco by mi ten 8mb nemali pustit ked to islo mesiac v pohode a potom sa to nejako zacalo kazit a nebolo to rychlostou ale modemom asi.. a co sa tyka kablov tie maju tak 30 rokov takze asi tak myslim ze tych 5 tisic euro za 2 kilometre kablov by ich nezabilo :)

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Pridal (editované)

30 rokov je dost na starych vedeniach moze prist k poklese ich kvality zo dna na den. Tiez je mozne to ze niekomu tiez zvysili alebo zapojili noveho zakaznika a tebe to zhorsilo parametre ( rusenie, presluchy mozne zaoxidovanie kabla ). Avsak ak sa tomu trocha rozumies a si presvedceny o svojej pravde tak ich tlac do toho aby ti to zdvihli taktiez musis dobre argumentovat a mat prehlad v tejto problematike co mne dost pomohlo ked mne nezdvihli v case zrychlovania ale az po novom roku niekedy vo februari/marci.

Editoval/-a filipec12

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Tu je aj vlastne dokaz toho ze isiel ten internet a malo by tam vidiet aj kedy zacal ist pomalsie a hovorim ak by som mohol to potom riesit s tym technikom tak nejake cislo na nich alebo cosi lebo vazne vtedy dosiel isiel na ustrednu zmeral spojenie aj doma a zmizil ten profil

Skica.png

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Pridal (editované)

Odhadujem ze profil mas nastaveny na 6500 - 6900 Kbps. Cislo na technika nie je verejne dostupne vzdy to riesi najprv technicka podopra ktora to posle technikom a ti zhodncuju stav linky. Technik tiez nemusi vzdy pri poruche prist k tebe domov, vie si nast poruchu premeranim na nejakom medziuzlovom bode a na mieste ju odstrani.

Editoval/-a filipec12

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

To by bolo fajn lenze teraz cakam ci sa niekto tocho chyti ten Matey alebo ako teda ci mam zavolat na 0800 123 123? ci ake to je to cislo

Odhadujem ze profil mas nastaveny na 6500 - 6900 Kbps. Cislo na technika nie je verejne dostupne vzdy to riesi najprv technicka podopra ktora to posle technikom a ti zhodncuju stav linky. Technik tiez nemusi vzdy pri poruche prist k tebe domov, vie si nast poruchu premeranim na nejakom medziuzlovom bode a na mieste ju odstrani.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

@Mateyto akurat moze dat preverit ludom ktori pracuju na technickej podpore a tí nasledne to mozu posunut technikom :)

Daj sem parametre tvojej linky  v routri najdi nieco ako stav linky alebo DSL information a sprav screenshot. Odhadnut kolko ti linka pretlaci Mgbitov ti dokazeme aj my.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Pridal (editované)

Skica.pngSkica2.png

Editoval/-a Stanec98

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Pridal (editované)

mas velky utlm linky ( daleko si od ustredne). Na 8 Mbit sa nastavuje profil 9200 Kbps  odstup signalu od sumu mas 11.3 db co mas na taky velky utlm este stale celkom dobru hodnotu. minimlana hodnota je 6 db pod tuto hranicu uz  dochadza k rozpadom linky a je to minimalna hodnota pri ktorej este zvysuju profily. V tvojom pripade tam nechali vacsiu rezervu lebo SNR sa pocas dna moze menit aj o 3-4 db . Technici ti nastavili 6 Mbit profil asi preto aby zachovali kvalitu sluzby. 1db SNR je cca 1-1,2 Mbit z rychlosti to znamena ze keby ti nastavili profil na 9200 Kbps tak SNR by ti malo klesnut cca o 3 db. Skusit tam mozes zavolat ci ti to nezdvihnu ale v tvojom pripade  si  moc daleko od ustredne.

Editoval/-a filipec12

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

mas velky utlm linky ( daleko si od ustredne). Na 8 Mbit sa nastavuje profil 9200 Kbps  odstup signalu od sumu mas 11.3 db co mas na taky velky utlm este stale celkom dobru hodnotu. minimlana hodnota je 6 db pod tuto hranicu uz  dochadza k rozpadom linky a je to minimalna hodnota pri ktorej este zvysuju profily. V tvojom pripade tam nechali vacsiu rezervu lebo SNR sa pocas dna moze menit aj o 3-4 db . Technici ti nastavili 6 Mbit profil asi preto aby zachovali kvalitu sluzby. 1db SNR je cca 1-1,2 Mbit z rychlosti to znamena ze keby ti nastavili profil na 9200 Kbps tak SNR by ti malo klesnut cca o 3 db. Skusit tam mozes zavolat ci ti to nezdvihnu ale v tvojom pripade  si  moc daleko od ustredne.

Chapem ale tie 2 mesiace s tym nebol ziadny problem a to boli tu mrazi fujavice dazd vsak ako to je v turci typicke pocasie.. :) to uz ked kamarat ma v dedine kde su 3 domy satelitom z Cepcina potiahnuty net a ide mu 10mb/s tak neviem ja uz :(

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Nechcu riskovat ze ti bude padat linka ked zapoja novych zakaznikov. pretoze ked zapajaju noveho zakaznika a linka mu ide po tom istom kabli co tebe tak este ti moze viac zarusit linku preto tam mas 5 db rezervu. Ale skusit mozes ,uvids co povedia.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Nechcu riskovat ze ti bude padat linka ked zapoja novych zakaznikov. pretoze ked zapajaju noveho zakaznika a linka mu ide po tom istom kabli co tebe tak este ti moze viac zarusit linku preto tam mas 5 db rezervu. Ale skusit mozes ,uvids co povedia.

nejaky navod co mam povedat?

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

A este taky maly detail akurat som zistil ze v Malom Cepcine co je obec s 520 obyvatelmi je uz optika do 80mb/s a Jazernica obec ktora ma 320 obyvatelov nema ani len VDSL nwm ci si niekto robi sradnu :D ale 3km vzdialena obec pod ktorou su dalsie 2 tu nema ani len poriadnu siet :(

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ahojte so @Stanec98 sme si prešli jeho situáciu. O výsledku Vás môže informovať on sám :) 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Hosť
Táto téma je teraz uzamknutá pre ďalšie odpovede.

sidebar