Digi Sport 5 HD z Intelsatu ...

Otázka

• 0

Čítal som, že testujete digi sport 5 v HD rozlíšení, super, dokonca  bude asi zaradený skôr ako sa pôvodne očakávalo /na jeseň/, ale vysvetlite mi prosím Vás /Telekom/,  prečo má byť vysielaný zo starého a hlavne slabého Intelsatu, pri daždi prvé vypadávajú práve digi sporty 4, 2 v HD a teraz bude  aj  5 HD, po nedávnej úprave al. ako sa múdro hovorí optimalizácii,  je signál ešte slabší, to samozrejme musíte vedieť, napriek tomu tam ešte pridáte aj 5-ku v HD  !?

Velmi by ma zaujímalo kto a hlavne prečo v Telekome rozhodol a rozhoduje o tom, že najsledovanejšie športové kanály /digi sporty/ sú z časti  /2,4,5, 3 SD/ vysielané z najslabšej družice, veď väčšina zákazníkov Magia a sesterskej Digi TV si tieto služby kupuje práve kvôli digi sportom, sú to tie "hrozienka z koláča",  to by sa naozaj nedali presunúť na Eutelsat menej sledované stanice ?

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

9 odpovedí na túto otázku

• 0

Ahojte @Pepsi, @RomanR,

Slovak Telekom si prenajíma satelitnú kapacitu nie len s ohľadom na cenu, ale aj garanciu požadovaných kvalitatívnych parametrov. Rovnako tiež je dôležité prihliadať na mieru rizika vo forme využívania viacerých fyzických satelitov. Nemalú mieru na rozhodovaní má tiež potenciál spolupráce s ďalšími partnermi, ktorí rovnako využívajú satelitnú pozíciu 1W k distribúcii televízneho obsahu. Celá kapacita ST spĺňa prísne kvalitatívne kriteria. V prípade, že má zákazník problém s príjmom signálu, odporúčam kontaktovať našu technickú podporu (alebo napísať priamo mne). Pri zaraďovaní kanálov prihliadame na viacero technických, marketingových ale aj obchodných kritérii.

Pekný deň

Matej

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Možno je to pre nich z ekonomického hľadiska lepšie, neviem však kto o tom rozhoduje, ale viac by sa k tomu vedel vyjadriť možno niekto kompetentný z Telekomu, skúsil by som sa opýtať na Facebooku Telekom SK, oni to posunú ďalej a dajú odpoveď.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ja nechodím na facebook :(, ale maš pravdu o peniaze ide až v prvom rade, no možno sa ozve Matey.

P.S.  ale rozumieš tomu,  veď to je ich hlavný tromf, rodinné striebro ... /digi sporty a ich programy/

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

@Matey, prepáč, ale vieš ako sa hovorí takejto odpovedi ?, BLÁ, BLÁ, BLÁ, presne takto nejako odpovedajú politici, keď nechcú nič konkrétne povedať, ale úprimne ani som od teba /Telekomu/ nič iné nečakal a tá posledná veta je fakt perla:

...  Pri zaraďovaní kanálov prihliadame na viacero technických, marketingových ale aj obchodných kritérii.

Pekný deň

Matej

Takže DigiSport 4 HD /najslabší signál/ a DigiSport 2+5 HD /trošku silnejší signál/ budú pri daždi, alebo inom nepriaznivom počasí padať ako prvé aj naďalej a môžeš mať parabolu na desatinu milimetra presne nastavenú, možno by mal Telekom /Digi sk/ začať používať 120-ku. >:(

odpoveď sa páči : 1 osobe

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

@Matey, prepáč, ale vieš ako sa hovorí takejto odpovedi ?, BLÁ, BLÁ, BLÁ, presne takto nejako odpovedajú politici, keď nechcú nič konkrétne povedať, ale úprimne ani som od teba /Telekomu/ nič iné nečakal a tá posledná veta je fakt perla:

Takže DigiSport 4 HD /najslabší signál/ a DigiSport 2+5 HD /trošku silnejší signál/ budú pri daždi, alebo inom nepriaznivom počasí padať ako prvé aj naďalej a môžeš mať parabolu na desatinu milimetra presne nastavenú, možno by mal Telekom /Digi sk/ začať používať 120-ku. >:(

myslíš, že 120 parabola pomôže? alebo to bude mať naozaj vplyv na kvalitu ? lebo ak áno tak si ju kúpim :) samozrejme väčšia by mala mať lepší príjem ale či sa odzrkadli aj kvalita.....

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Áno 120-na pomôže, tu platí, že na velkosti záleží a čím väčšia tým lepšia, napr. udávaný zisk u parabolických  antén zn. Gibertini pri 10,95 GHz  je u 80-ky  37,1 dB a u 125-ky 41,3 dB, samozrejme pri naozaj zlom počasí, búrke, prietrži mračien /tzv.prívalovom daždi/, hustom snežení, nalepení mokrého snehu na LNB-čko alebo plochu paraboly, signál proste vypadne, fyzika je fyzika.

S väčšou parabolou sú ale aj väčšie starosti s presným nastavením, uchytením a samozrejme nová  podstatne viac stojí, ako napr.  80-ka.

P.S. tuto nejaký odborný pokec  http://www.parabola.cz/clanky/6194/satelitni-signal-kdy-a-jakou-mame-rezervu/ 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Hosť
Táto téma je teraz uzamknutá pre ďalšie odpovede.

sidebar