Agregácia

Otázka

• 0

Dobrý deň,

Mam u Vás internet 5MBup/0,5MBdown a nechápem prečo mám len cca 8minu. Vy uplatňujete agregáciu, alebo ja mám zlý modem? Som pripojený cez ADSL/DSL modem. Daľej mám časté výpadky internetu(Okolie Michaloviec), odpoveď typu my sme žiadne výpadky nezaznamenali si strčte viete kam. Pretrváva to od kedy ho mám volám vám jak na klavír a vy stále tá istá odpoveď, buď to opravíte alebo nevidím dôvod daľej predĺžovať zmluvu,

Ďakujem Bátora

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

18 odpovedí na túto otázku

• 0

Agregacia pri DSL je 1:55 pri technológiách GPON/ATH sa neuplatňuje

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

dobry den 

taktiez byvam v okoli MI , a mam ten isty internet 5/0,5 dany problem som mal s DSL modemom aj povodnym wifiroutrom, ktory sa poskytoval asi pred 3 rokmi, ale teraz pri predlzeni som si zobral novy wifirouter D-Link DSL-2641R (nový) a ani raz sa mi nestalo aby internet vypadol slape ako hodinky :smileyvery-happy: 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

A internet maáte v akej rýchlosti? Tiež osmina ako je v zmluve alebo presne ako je v zmluve, čiže chyba bola v modeme? Ja mám Glitel gt-318ri a je to fakt kšunt

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

nejde plnou rychlostou 5 Mb/s ale rychlosti nie su garantovane, po pripojeni noveho wifiroutra sa to ale urcite zlepsilo asi o 70%, ja som rad ze mam taky internet, nakolko v mojej lokalite stabilnejsie pripojenie nie je , je tam iba mikrovlnka ale nemam zaujem s niekym zdielat internet , a ked sa pripoji XY ludi ze mi to nepojde ani tak rychlo ako teraz, ak by som mohol odporucit predlzit si zmluvu a hned si zobrat router, ja som zan zaplatil 9,90€, ak by aj nasledne pripojenie nebolo postacujuce, resp. by tam bol velmi velky rozdiel v rychlosti kontaktovat linku technickej podpory 0800 123 777, 

PS : ked som mal modem, ktory vyuzivate, som tam volal pravidelne, odkedy mam router som nevolal ani raz :)

dajte vediet ci Vam router pomohol :)  

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

stahovanie 250-300 Kb/s , co je pripojenie asi 2,5 -3 Mb/s

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

ano, taktiez som cca 14-15 KM od MI, tak vidite, ze nie ste na tom nejako zle :)

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ale zakaznik ma problem. Kedze dsl router https://www.telekom.sk/osobne/pomoc-a-podpora/internetove-sluzby/modemy-a-routre/d-link-dsl-2641-r/ je vlastne srot prevadzkovany na nekvalitnych  telefonnych linkach. Odporucam bud vypovedat zmluvu Telekomu alebo vymenit ten router za ASUS RT-N16U.  Chyba je na strane Telekomu a je to evidentne  technicka. Chyba ktoru musi odstranit Telekom ,ale to by musel najprv nejake peniaze vrazit do siete a mat sikovnych technikov. :smileymad:

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

ahoj Tomas

ano router, ktory odporucas je vykonnejsi ale je aj minimalne 10 x drahsi

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ano je drahsi ale ovela lepsi. Mal som ten novi d-link a je to hrouza  a des. Potom som ho vymenil za ASUS RT-N16U a bolo ovela lepsie iked su stale problemy s dsl linkou. Dany router ma ako wan port aj RJ-45.  Pokial si pamatam. Cize je vhodny aj pre wifi operatorov.  Mozes skusit aj iny dsl router od ASUSu. Stale lepsie ako vigor, d-link a ine cudo od Telekomu.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0
Ja som mal ho 3 mesiace. Bol to srot. Kedze nevedel pracovat na linke s nizsim SNR. Krasne bolo vidiet ze ako ide slabo, kvoli slabemu hw a neodladenemu sw . Teraz mam ASUS DSL-N16U a je 3 triedy lepsi a lepsie sa vyrovna s horsou linkou.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

@Tomas Bodnar 

Mozno sa mylim ale pokial viem tak router, ktory odporucas (ASUS RT-N16U) nema dsl modem, tak netusim ako ti mohla pomoct vymena za dsl router. RT-N16U je bez DSL modemu na DSL linku nefunkcny. Mozes popisat co sa ti vlastne zlepsilo, ked iba vymenou za DSL router by si vlastne DSL internet nemal mat ami funkcny?

Nizsie pises, ze mas ASUS DSL-N16U, ktory router vlastne mas? Len pre vyjasnenie, aby sa niekto menej znali nepopalil kupou nevhodneho routera.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ahoj ,

Mam Asus DSL-N16U.  Moj preklep. :smileyindifferent: Tento ma 2 x WAN porty jeden pre DSL a druhy pre klasický ethernet.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

250-300 Kb/s nie je v žiadnom prípade 2,5-3Mb/s. 250-300 KB/s áno.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ja viem. Iba som chcel poukázať na rozdiel medzi kb/s a kB/s. A bol som lenivý písať viac.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Hosť
Táto téma je teraz uzamknutá pre ďalšie odpovede.