Pokrytie VDSL.

Otázka

• 0

Dobrý deň, kedy konečen pokryjete VDSL-kom aj mesto Revúca?? Ked už aj také mestečko ako muráň alebo Tisovec ho má.... Ako patrilo  by sa..... Keď už aj také U..C má 25Mb/s...:smileysad:

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

6 odpovedí na túto otázku

• 0

ahoj, cele slovensko sa postupne modernizuje na vyssie rychlosti , ja som zadal podnet na tejto stranke hned pod mapou Zadajte podnet pre zlepšenie pokrytia , odporucam ak mas v danej lokalite znamych nech daju taktiez podnet, ak tychto podnetov bude viac mas väcsiu pravdepodobnost ze to bude skor 

odpoveď sa páči : 2 osobám

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Pozor na to, ze VDSL je velmi zavisle od vzdialenosti od ustredne ( do 550m).  Takze aj ked v Revucej VDSL bude neznamena to, ze ho budes mat aj ty.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Tým že sa urobí upgrade hlavných ústrední to pokrytiu veľmi nepomôže. Pokiaľ telekom nerozšíri pokrytie štýlom pridávania ústrední na úrovni ulíc ako je to napr. v Nemecku tak celé VDSL je len na oko a pre šťastných do 550m od ústredne. Verím, že Matka odkúpi 49% na burze a začne investovať, hoci aj so súčasnou infraštruktúrou je to čistá ryža, nevidím motiváciu investovať viac, tým, že mi dajú VDSL 50/5 a budem im platiť vlastne to isté ako za 10/1 - oba sú XL, to nedáva zmysel. Kľudne by som si za VDSL priplatil 5-10€ naviac oproti ADSL.

odpoveď sa páči : 1 osobe

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

@eM Kei 

V každom jednom slove s tebou súhlasím na 100%. A ešte doplním, že ak by chceli kľudne natiahnu optiku aj do domov. Napr. v Bratislave v Biskupiciach su ulice s rodinnymi domami, kde určite do okruhu 700m nie je ani jedna bytovka a predsa maju optiku. Aky je rozdiel v tom, ak natiahnu km optiky do domov v BA alebo km optiky niekde na dedine. Pripojeny bude rovnaky pocet ludi, alebo este viac lebo na dedine by nemali konkurenciu. Ustredna totiz uz ide na optike. Je to presne preto lebo chyba konkurencia a motivacia.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

zdravím, čo myslíte pojmom "vzdialenosť od ústredne?" ako ju vypočítať? či zmerať?

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

hm, tak zmerat jedine ak sa ti chce manualne asi :D , ale dolezite je ako to maju realne v Telekome, preto dostupnost by si si mal overit na chate alebo cez infolinku (0800 123 456), pripadne skus aj cez mapu pokrytia pozriet :) https://www.telekom.sk/wiki/mapa-pokrytia .  P.S. mne pomohli na chate ;)

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Hosť
Táto téma je teraz uzamknutá pre ďalšie odpovede.