Otázka

• 0

Dobrý večer dňa 17.6.2017 mi prestal ísť internet magio dsl L , chybu som nahlásila , bolo mi povedané, že internet nedrží stabilitu, že majú tri dni na vyriešenie .Dnes to vyriešili asi tak, že mi napísali , že mi znižujú L na M a teda zmenia aj sumu na fa. No po novom mi inetrnet ide ako za dušičky screen posledných dvoch meraní zasielam 

Posledných 10 testov pre IP 95.102.97.151

dátum Hostname Down
Mbit/s
Up
Mbit/s
Ping
ms
21.06 21:32 -.95-102-97.t-com.sk 0,34 0,47 285,0
21.06 21:23 -.95-102-97.t-com.sk 1,96 0,58 65,0

Ak si niekto predstavuje, že za toto budem platiť je na omyle, router som už reštartovala. Vie mi niekto poradiť čo s tým? Do soboty mi v pohode všetko išlo teraz na stránku kým sa načíta čakám niekoľko sekúnd, to si rovno môžem zobrať mobilný internet od iného providera .

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

20 odpovedí na túto otázku

• 0

Internet ti isiel doteraz v pohode ? nemala si vypadky ? zrejme sa zhorsili parametre na tvojej linke a preto ta dropli na M balik. Avsak pri M by si mala dosahovat rychlost 4 Mbit, co evidente z tvojich merani nedosahujes. Hod sem screen parametrov tvojej linky . Prihlas sa do routra cez 192.168.1.1 zadaj meno admin a heslo najdes vzadu alebo zo spodu routra malo by byt 8 miestne kombinacia cisel a pismen ( routre ADB a ZTE).

odpoveď sa páči : 1 osobe

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ano  internet mi isiel rok v pohode, takze nechapem, ze zrazu sa to neda a dalsia vec preco len 4 Mbit ked na stranke mate 8 . Ten screen mozem poslat az vecer ked pridem domov. Ale ja nesuhlasim so znizenim rychlosti, ak sa to nezlepsi tak odstupim od zmluvy.Lebo ak to islo rok tak urcite sa to da dat do poriadku a nieje riesenie mi znizit rychlost. Dakujem za  vyriesenie dufam ze kladne mojho problemu

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Poviem ti takto v Telekome su vymyselnici..niektorim znizia rychlost aj ked vedia ze isli na vyssej bez problemov len preto ked zapajaju noveho ucastnika aby usetrili kapacitu na ustredni a nemuseli investovat vyrazne do infrastruktry siete :) Ja som s nimi mal tiez taketo problemy treba si vediet dupnut a byt vytrvaly :)

odpoveď sa páči : 1 osobe

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Takze prave som dovolala s technickou podporou a bolo mi povedane, ze aj ked som platila internetL dostavala som len Nizsi M to je do 4 mbit a teraz po poruche sa znizil na 2 Mbit, cize vyse roka ma okradali a kebyze sa to nepokazi tak ma veselo okradaju dalej. Takze idem este riesit reklamaciu za platby. Teraz poslu technika aby pozreli ci tam mozu dat naspat 4Mbs a ak nie tak som povedala nech mi to zrusia. Problem asi bude, ze internet je v baliku so satelitnou tv a ta je v zlave tak som zvedava co vymyslia lebo za normalnu cenu ju nechcem a ak ma vytocia tak dam staznost ma Soi

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

U nich nic vynimocne..  ked prides domov hod sem tie parametre linky aby sme vedeli ci ti na tom pojde tych 8 mbit. Nsa to nemuseli posielat ani technika, oni sa vedia pozriet na tvoj stav linky aj z BA na dialku z technickej podpory a v pripade ze parametre linky to dovoluju vedia ti rychlost navysit aj dialkovo behom par minut. Avsak vela zalezi na akeho cloveka na technickej podpore narazis.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Takže router ukazuje toto :

Firmware Version:VA2111_SLT_3.1.0.0022 - main
Platform Version:3.0.1.0030
Hardware Version:BCM6328
Uptime:21h 18m 15s

Internet Connection:Up Edit24.png
Type:ADSL
IP Address:78.99.219.101
Gateway:213.81.233.141
MAC Address:a4:5d:a1:90:10:7c

DSL Line:Up
Downstream Rate:4607 Kbps
Upstream Rate:571 Kbps
Downstream Line Measured ValuesNoise Margin:12.6 dB
Downstream Line Measured ValuesLine Attenuation:52.5 dB
Upstream Line Measured ValuesNoise Margin:12.6 dB
Upstream Line Measured ValuesLine Attenuation:25.3 dB

WiFi:Up Edit24.png
Name (SSID):ADB-901077
WPS Enabled:No

LAN IP Address:192.168.1.1 Edit24.png
Subnet Mask:255.255.255.0
MAC Address:a4:5d:a1:90:10:77
DHCP Server:Enabled
Min Address:192.168.1.10
Max Address:192.168.1.126

Ethernet Ports:
1234

Voice Lines:
ServicesServices16.png

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

linku mas nastavenu na 4 Mbity , mas strasne velky utlm linky (52,5 db) od ustredne si dost daleko ale SNR margin mas celkom v pohode  12.6 db .. 1 db je priblizne 1 Mbit rychlosti takze podla mojho nazoru by to na tych 8 Mbit islo nastavit.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

prepocitaval som to podla grafu a realne to vidim na takych 6 Mbit max.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Hej dnes mi ju zdvihli na tie 4Mbit po ďalšej reklamáci, uvidím ako to bude fachciť a ustredňa je ževraj 6,5km a ďakujem za pomoc . Dúfam, že to pôjde.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

momentalne mas stabilne parametre takze by to malo ist bez vypadkov

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Pridal (editované)

Poviem ti takto v Telekome su vymyselnici..niektorim znizia rychlost aj ked vedia ze isli na vyssej bez problemov len preto ked zapajaju noveho ucastnika aby usetrili kapacitu na ustredni a nemuseli investovat vyrazne do infrastruktry siete :) Ja som s nimi mal tiez taketo problemy treba si vediet dupnut a byt vytrvaly :)

Ako si môžu dovoliť znížiť rýchlosť kvôli zapojeniu nového zákazníka? Bez súhlasu zákazníka by predsa nemali znižovať rýchlosť internetu. Rozumiem keď zvyšovali rýchlosť všetkých internetov tak tím ľudom čo ich linka nezvládala daný program ktorý mali zaplatený tak im dali nižší. Ešte mi nepovedz, že niekomu znížia rýchlosť internetu ale majú Magio M a platia za Magio L.

Editoval/-a Samer303

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Pridal (editované)

Bez suhlasu nemali to mas pravdu ale bohuzial to nieledy tak robia. Predstav si situaciu ze mas moznost zisakt dalsich 5 zakaznikov , ktori by si objednali magio+net, myslis ze oni budu kvoli   napr.5 novym rozsirovat kapacitu ? Radsej niektorym dropnu rychlost na nizisie profily aby usetrili €  a pripojili na siet novych klienotv bez ohladu aby tych co im dropli profily im to oznamili. Samozrejme ked im to neoznamia tak zakaznici, ktori  o nastaveniach linky nic nevedia, nevedia ako sa dostat routra tak platia viac aj ked maju rychlost nizisiu ako 60 % z deklarovanej. A to by bola hlupost telekomu im to oznamovat. Je to na zakaznikoch aby si pravidelne kontorolovali nastavenie profilu v managmente routra :). Je to jednoducho biznis, vsetko je o peniazoch ale aj o spokojosti zakaznikov.. na co Telekom pomaly zabuda.

Editoval/-a filipec12

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Tak ale takto by to nemali predsa robiť nie? Nie je niečo o tomto v zákone? Pretože, ja mám viazanosť 24 mesiacov kedy nemôžem zrušiť danú službu (môžem síce ale s veľkým poplatkom a to nikto nechce platiť), a tuším maximálne sa dá prejsť na vyšší program na nižší sa nedá. Ale Telekom si akože môže robiť v tejto viazanosti čo chce bez toho aby ma informoval? A tiež neviem prečo by si mal niekto pravidelne kontrolovať či dosahuje danú rýchlosť internetu, či nie je nižšia. Namiesto znižovania internetov z pomalého na ešte pomalší radšej nech už konečne robia niečo s DSL sieťou. Alebo aspoň nech zákazníci čo majú DSL nech platia menej, predsa taký Magio Internet L má pri DSL 8/1Mb/s a pri optike 40/4Mb/s a cena je pri obidvoch 15€, čiže kto má šťastie a má k dispozícii optiku tak je dobre, ale pri DSL tú cenu pri tejto rýchlosti by som dal max. 5€. Celkom je to smiešne tá rýchlosť pri DSL v roku 2017, a optika je len v mestách v bytovkách a na dedinách ako vždy majú smolu (nejaké väčšie dediny možno po veľkom záujme optiku majú ale je ich určite máličko). Dosť ale vtipné je, že niektoré dediny ktoré majú 4G pokrytie tak ten 4G internet je rýchlejší ako Telekomácke DSL :DDD

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Mensie lokality nie su pre nich z hladiska ziskovosti resp. financnej navratnosti  zaujímavé. Preto sa pokusaju ako tak modernizovat ustredne co to da aby z ADSL vyzmikali maximum. Avsak ADSL pri vyssich rychlostiach 10 Mbit + maju k dispozicii zakaznici co byvaju max do 1800 m od ustredne, cize  pomerne male % zakaznikov. Mali pri ADSL nastavit kazdemu maximalnu rychlost linky aka sa da  a hotovo. Sam som zvedavy ako to vyriesia v oblastiach s pokrytim iba ADSL kde neplanuju rozsirovat ani VDSL , ked do roku 2020 alebo 2222 ma mat kazda domacnost rychlost linky min. 30 Mbit. A navyse Telekom sa do fixneho LTE  na frekvenciach 3,5 - 3,7 ghz nehrnie. resp ho neplanuje nasadit.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Takže znovu tie isté problémy internet zas nestabilný, známa veta do troch dní, no hneď mi znížil net na max 2Mbit , ale aj ten padá . 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

ak pride k tebe technik skus ho poprosit nech ta skusi prepnut na iny par.. mozno to pomoze :)

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Pridal (editované)

to je chyba... to kedy pride by vam mal oznamit telefonatom ze sa nachadza vo vasej dedine / meste... aspon mne vola a vzdy mi zazvoni na dome a spolu konzultujeme a hladame chybu

Editoval/-a filipec12

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Zas prišli len na stĺp. Internet znížili na 2 Mbit. a aj tak sem tam vypadne už neviem ako im vysvetliť ,že za toto nemienim platiť. Vedľa na dome mám vzdušnú optiku, tak asi si dám aj sem. A stojí len 

2G INTERNET Mini
surfovanie (burst)
15 Mb/s
rýchlosť sťahovania
7 Mb/s
inštalácia
10 €
antivírus
0 €
zľava na wifi router
100 % !!!
13,90 €

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Pridal (editované)

Skusit mozes avsak myslim si ta rychlost bude dost kolisat hlavne v case spicky. Tiez bude velmi zalezat vzdialenost tvojho domu/bytu od  ich pristupoveho bodu a priama viditelnost, minimum prekazok v trase signalu.

Editoval/-a filipec12

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Hosť
Táto téma je teraz uzamknutá pre ďalšie odpovede.

sidebar