Nove ONT

Otázka

• 0

Tu je priklad ako v telekome prava ruka nevie, co robi lava. Jedneho pekneho dna mi vola nejaka pani z telekomu, ze mi konci 2 rocna viazanost, a ze mi pri tejto prilezitosti poslu nove ONT. Oproti tomu, ktore mam teraz ma navyse v sebe Wifi router. Kedze mi je to na nic, pretoze ONT mam zavrete v rozvodnej skrini odkial mam potahane kable do zasuviek v izbach (navyse nemam problem ani s rychlostou), tak som jej slusne povedal, ze nechcem. Ona sa samozrejme nedala odbit a neustale mi vnucovala, ze mi ho poslu. Ten isty postup bol aj s benefitom, ze mi daju na 3 mesiace televiziu L. Aj ked som nechcel, pretoze viem, ze by som potom musel ja zabezpecit jej zrusenie. Kedze som nemal cas a bol som v praci, povedal som, nech teda poslu. V hlave som si hovoril, ze ked to pride, tak im ho zanesiem, ze nechcem.

ONT prislo a siel som ho vratit do polusu. Tam mi oduta slecna povedala, ze sa to neda a ze mam vratit to stare inak mi zauctuju pokutu. To som uz vypenil a tak som jej povedal, ze ak chcu, aby som mal nove zariadenie, tak nech mi to teda pride zapojit ich technik (nieze by som si to nevedel sam, ale preco by som mal robit ich robotu - oni predsa chcu, aby sa to vymenilo, nie ja). Povedala mi, ze by to stalo 30e. Nastvany som odisiel. Napisal som cez telekom chat svoj problem a technika poslali do 2 dni a zadarmo. Pani v poluse by mala byt vyhodena do hodiny! Technik prisiel, zapojil a zistili sme, ze nejde net ani telka. Volal nejakemu technikovi, ktory o nicom nevedel, ze zariadenie nie je aktivovane a podobne. Vratil to teda do povodneho stavu a povedal mi, ze ak nevyuzijem wifi toho ONT, tak nevidi dovod, aby som si zariadenie menil, nakolko vraj za toto nove ONT uz nie je mozne zapajat vlastny router. To sa mi velmi nezda, ale ak by to tak bolo, tak je to FAIL. V neposlednom rade ale, nove ONT je vacsie, ma neodnimatelne anteny a v rozvodnej skrini by bol problem ho uz umiestnit. Tak som siel druhykrat do polusu. Uz tam bola ina pani, ktora mi povedala, ze by musela novu akciu stornovat. Po zavolani zase niekam na centralu mi povedala, ze stornovat sa to neda dokym to nebude cele vybavene. A vybavene to bude, ked si zapojim nove zariadenie a vratim stare. LOL Vravim jej, ze ale nove nefunguje, ci mam byt bez internetu len preto, aby oni mali v systeme fajocku, ze vybavene. A potom cakat, ci mi aktivuju nove zariadenie, alebo si zase pridem po stare. Povedal som jej, ze odstupujem od zmluvy. To mi zase povedala, ze sa neda. Nakoniec sme spisali reklamaciu, kde ziadam ponechat stare zariadenie. Tak som zvedavy ci sa nieco vyriesi. Den po poslednej navsteve polusu som to nove ONT vyskusal este raz. Samozrejme net nefungoval.

Nechapem naco posielaju ludom nove ONT, ked s nim internet nefunguje a este sa vyhrazaju nejakou pokutou. Pokutu by mal v prvom rade dostat telekom a taku mastnu likvidacnu za to, ako od*bava zakaznikov a nuti im nieco co nechcu. Vid "benefity", ktore som si vyslovene do telefonu nezelal a musim ich potom rusit, inak mi ich po 3 mesiacoch automaticky zauctuju. 

odpoveď sa páči : 1 osobe

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

7 odpovedí na túto otázku

• 0

ak prechadzas na najvyssi internet a ,mas stare ont musia ti ho vymenit - aj mne ho menili 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ja mám Magio internet od júna 2015, mal som 150/15MB/s + TV, nejakú dobu mám 300/30MB/s, ale ONT mám stále ten istý.. Pri prechode na 300/30MB/s mi nikto nevnucoval nejaký nový ONT, má vzadu nejakú anténku, ani neviem či je aktívna, ale WiFi router mám od začiatku svoj vlastný (kôli rýchlosti a "prémiovým funkciám").Všetko funguje spolahlivo, down som pod 330MB/s ešte nemal.

Ďakujem ti za príspevok, budem ho evidovať ako varovanie, keby aj mne bol v budúcnosti ponúkaný nejaký nový "vylepšený" ONT a budem ho dôraznejšie odmietať.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Najvyssi internet (300/30) mam uz dobre 3 roky. Ziadne nove ONT nebolo potrebne. To len nejaka pani na telefone nevie, ze ked poviem NIE, znamena to NIE a nie, ze bude dalej trepat, ze posle mi ho. Ale aj poucenie pre mna, ze uz sa s nimi cez telefon a bez nahravania nebudem rozpravat. Lebo len klamu (ci uz umyselne, alebo z neznalosti). 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

ta pani na telefone o tom nerozhoduje, generuje im to system, a je to lepsia aj pre teba - poslu ti nove, lepsie , modernejsie

tie stare su este fixne pripojene, teraz mas novy, lepsi

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

ta pani na telefone o tom nerozhoduje, generuje im to system, a je to lepsia aj pre teba - poslu ti nove, lepsie , modernejsie

ja mám 300/30MB/s, ping 2ms, stabilné pripojenie - čo mi môžu lepšie ponúknuť? Nejaký noname built-in router, ktorý budem musieť raz za týždeň reštartovať, bez dobrého mangementu, firewallu. Ťažko sa bude chytať na môj ac ASUS s maximálnym komfortom. Takže ďakujem, neprosím.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

V com je to lepsie? Rychlost sa mi nezmeni. Akurat budem mat wifi navyse, ktoru si aj tak riesim cez vlastny (rozhodne lepsi) router. Ale dobre, bol by som to schopny akceptovat, keby to nove ONT aspon islo. Telekom sa ale namiesto riesenia problemu vyhraza pokutami, ktore nie su v zmluve a ani som nepodpisal dodatok, kde by som s takymi pokutami suhlasil. 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ahoj ako si dopadol lebo som v tej presnej situácii huawei mi nejde a nejde mi dat pripojiť ten ich nový optický kábel kedže starý mám ťahaný poza dvere a skrinku mám na druhom konci bytu skúšala som to so starým aj som ho priloženou utierkou čistila a nejde to.....na linke že si tomám urobiť sama alebo technika za 35 e hoci som to o tom zariadení ani nevedela že ho pošlé , ž eje potrebné mám magio  M a net L.....na tri mesiace net XL ....len do telefónu nejak zabudla povedať že aj novéé zariadenie bude potrebné a mám ho vymeniť sama ......bez technika a staré im mám doniesť...na linke chcú 35 e za technika nech nainštaluje niečo čo som ani nevedela, že príde ...asi tak

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Hosť
Táto téma je teraz uzamknutá pre ďalšie odpovede.

sidebar